Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Contacte

(Subiect creat la: 21-04-2024 04:55 PM)
150 Vizualizări
felixcuceanu
Explorer
Opțiuni
Salutare, comunitate!
Am luat un telefon nou, nu cine știe ce, Galaxy A23 5G, mi-am transferat ceasul de pe cel vechi, direct, fără să-l deconectez înainte, am toate aplicațiile pe ceas, mai puțin contactele. Nu sunt nici în Google contacts, nici în Samsung contacts, pe ceas. 
Cum le pot avea, din nou, în Samsung contacts ? Pe ceas. Nu vreau sa folosesc Google contacts, messages etc. 
Precizez că, contactele, toate, le am pe noul telefon. Nu s-a făcut sincronizarea. Nu știu cum sa procedez. Și da, aplicațiile ceasului au, toate, permisiunile activate. 
As vrea un răspuns care să nu includă, cumva, resetare ceas, asta nu vreau să o fac. Sub nicio formă 
Mulțumesc! 
13 Răspunsuri
3Merlin
Big Cheese
Opțiuni
Dragă Felix,
Dacă ai un calculator (PC desktop sau laptop) deschide, în navigatorul tău preferat (Chrome, Edge, Firefox), paginile web ale conturilor Google și Samsung.
Dacă nu-ți apar contactele, înseamnă că nu le-ai salvat în serverele Google și/sau Samsung.
Pe vechiul telefon îți apar (contactele)?
NaikkoN
Legend
Opțiuni
Scurt și la obiect !
felixcuceanu
Explorer
Opțiuni
Pe cel vechi, da, apar toate
3Merlin
Big Cheese
Opțiuni
Felix,
Dacă pricepui eu bine, tu ai toate contactele salvate atât în contul Samsung, cât și în contul Google. De asemenea, le vezi și pe ambele telefoane (atât cel vechi, cât și cel nou).
De ce nu vrei să-ți resetezi ceasul?!
0 Aprecieri
felixcuceanu
Explorer
Opțiuni
Până la urmă am făcut-o, iar contactele au început să populeze ceasul. Am pierdut aplicațiile, deși și-a făcut un backup de peste 2 GB, dar știu cam ce am avut pe el și le voi instala zilele astea. Cât mai curând, desigur, mai ales ca, multe, sunt deja plătite. Le am, dacă, să zicem, nu mi le amintesc, în folderul Watch, pe telefon și în Sport and health. Până acum, am refăcut Samsung health de pe telefon în așa fel încât să am medicația. E târziu, am o logodnica ce mă așteaptă la somn, mai e puțin, se încarcă ceasul și fug la somn.
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Salut,
Contactele sunt in contul Samsung? Sau in cel de google? Muta-le in contul Samsung și vezi dacă îți apar contactele. Totuși, ai putea incerca și o resetare la ceas, dacă nu se rezolva după ce le muți in contul Samsung.
felixcuceanu
Explorer
Opțiuni
Sunt în ambele conturi, dar, pe vechiul telefon, apar din ambele conturi
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Atunci, nu îți rămâne decât să resetezi ceasul și după să-l reimperechezi iar cu telefonul.
Alex1704
Legend
Opțiuni
Salut,
Ți as recomanda sa faci o resetare la ceas !
Eu le am dat sincronizare contacte cu Samsung Account și îmi apare și pe ceas.
Contacte, acele 3 puncte din dreapta sus, gestionare contacte, sincronizare contacte ( sunt pasii)
RapierXDA
Samsung Members Star ★★
Opțiuni
Daca la transferul ceasului de pe tel vechi pe cel nou nu au aparut contactele si ceasul nu se sincronizeaza cu telefonul, ceva nu a mers bine. Ceasul trebuie sa fie sincronizat si conectat cu telefonul, daca nu este ar trebui resetat și configurat iar
________________________________________
Growing old is mandatory...growing up is optional

Consideri ca un comentariu ti-a fost de ajutor? Marcheaza-l ca solutie in discutia pe care ai deschis-o... Asa vei ajuta si pe altii sa gaseasca rapid rezolvari la probleme similare
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Am patit si eu la fel cu W5PRO lte, am schimbat telefonul, am transferat ceasul .....contacte nema !
Am resetat ceasul si acum am si contactele, spor !
felixcuceanu
Explorer
Opțiuni
Până la urmă am făcut asta, contactele au apărut. Nu toate, căci nu am stat prea mult online cu el, după resetare. Vor apărea. Nu de alta, dar am varianta LTE și era yak să nu știu cine sună, cum sa sun pe cineva din contacte etc
felixcuceanu
Explorer
Opțiuni
Mulțumesc tuturor! Am contactele. Da, dar cu prețul pierderii a 2.4 GB de aplicații... Îmi poate spune cineva cum se poate da restore la acel backup făcut automat înainte de reset? Decât să le reinstalez una câte una...