Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Galaxy Watch 4 a primit recent o serie de update-uri importante

(Subiect creat la: 26-10-2021 12:21 PM)
273 Vizualizări
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

 Cea mai recentă actualizare software pentru Galaxy Watch4  și Galaxy Watch4 Classic , disponibilă din 20 octombrie 2021, a adus o varietate de funcționalități avansate.

Iată care sunt principalele update-uri:

Fețe de ceas personalizabile

Utilizatorii pot să aleagă elementele cu care își pot construi ceasul perfect pentru personalitatea și stilul lor de viață.

Pentru cei pasionați de fitness sau care vor să știe detalii despre sănătatea lor există noua față de ceas Info Brick, cu obiective precum pulsul sau stresul resimțit de-a lungul zilei. Mai există și posibilitatea alegerii unui skin care arată starea vremii sau background-uri inspirate de Galaxy Z Fold3 și Galaxy Z Flip3.

Scurtăturile sunt o modalitate excelentă de a accesa rapid informații importante dintr-o privire și de a lansa aplicațiile utilizate cel mai des. Există și opțiunea de a afișa pe ecran durata de viață a bateriei, memento-uri, mesaje, numărul de pași și multe altele. Se pot alege, de asemenea, GI-uri în mișcare pentru fața de ceas My Photo+, în loc de o fotografie statică.

Galaxy Watch4_watch face (1).gif

Controlul gesturilor

Comenzile gestuale înseamnă că utilizatorii pot face mai mult prin simple mișcări ale mâinilor. Pe lângă mișcarea antebrațului în sus și în jos de două ori pentru a respinde apeluri și pentru a închide alarme, actualizarea include o nouă mișcare a mâinii care poate acționa ca o comandă rapidă utilă pentru a activa o aplicație sau o funcție aleasă.

Efectuând o mișcare simplă „knock knock” cu încheietura mâinii, poate fi deschisă aplicație preselectată sau lista de antrenamente, se poate aprinde lumina sau chiar crea un nou memento. Astfel pot fi accesate cele mai utilizate aplicații fără a apăsa vreun buton.

Detecția căderii

Introdus pentru prima dată pe seria de smartwatch-uri Galaxy 2020, detecția căderii este capabilă să recunoască dacă purtătorul a căzut în timpul exercițiului. Acum, pe Galaxy Watch4 sensibilitatea poate fi reglată, astfel încât să poată detecta o cădere chiar și atunci utilizatorii stau nemișcați. În plus, Galaxy Watch4 poate trimite o notificare SOS către patru contacte preselectate – în cazul în care situația cere o astfel de măsură.

În plus, utilizatorii de Galaxy Watch4 se pot bucura de un abonament Strava gratuit de 60 de zile.

3 Răspunsuri
AdyMac
Helping Hand
Opțiuni
Eu încă nu am primit !
0 Aprecieri
MariuS23U
GrandMaster
Opțiuni
Nici eu
0 Aprecieri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Nici eu.. ah, dar nu am acest ceas deocamdata :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:

Lasand gluma la o parte, rabdare ca va ajunge si la voi in curand, sunt sigur 🙂