Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Debrecen - Program ajánló -

(Témakör létrehozásának dátuma: 15-09-2020 09:50 AM)
329 Megtekintések
MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

 

A pihenés, szabadság, kellemes időtöltés jegyében írok most.

A párommal szabadságoltuk magunkat és úticélul Debrecent választottuk. 

 

Íme hát egy kis rögtönzött beszámoló és program ajánló az első napunkról. 🤗

 

20200915_064228.jpg

Laza 2,5 - 3 órás vonat út után megérkeztünk Debrecenbe, ezután átvettük a szállásunk kulcsait, majd egy kis "berendezkedést" és kicsomagolást követően neki indultunk és nyakunkba vettük a környéket, a fővárost.

 

Egy nagyon kis sétát követően elérkeztünk a Hal közbe, ami Debrecen kultúrális és gasztro "negyede", ha mondhatom így... 🤗

 

20200915_062747.jpg

Mivel pihenni és szórakozni jöttünk, úgy döntöttünk, hogy beülünk valahová inni valami finomat. 

Választásunk egy Coctail Bar-ra esett. 

 

20200915_062556.jpg

Nagyon kellemes hely, kényelmes rattan fotelekkel, gyors kiszolgálással, emberi árakkal és persze nagyon finom koktélokkal.

Egyszóval, ha esetleg jártok valamikor erre, én melegszívvel ajánlom mindenkinek. 🤗

 

20200915_062533.jpg

 

Persze, a pocak sem maradhat üresen!😇

Így hát a rendelkezésünkre álló rengeteg étterem közül, (amik hozzáteszem egytől-egyig csábítóak voltak) végül egy hamburgerezőre esett a választásunk. 

 

20200915_062725.jpg

 

Tipikus Street Food jelleg, barátságos személyzet, fiatalos környezet, és persze a legfontosabb... isteni hamburger, amit ott helyben készítenek el neked, gyakorlatilag a szemed láttára. 🤩

 

Ja, és persze: nincsenek elszállva az árak sem. 😉

 

20200915_062639.jpg

 

Nos, miután se éhen, se szomjan nem haltunk, úgy döntöttünk, hogy lemozogjuk a kalóriákat, és tovább sétálunk az éjszakába. 😅

 

Kellemes meglepetés volt számomra, hogy mennyire rendezetten és tisztán tartják a várost. 

Nem volt hömpölygő tömeg sem, így nyugodtan tudtunk andalogni. 😇

 

20200915_062927.jpg

Kis séta után, megérkeztünk a Fő térre, ahol vidám színekben pompázó szökőkút adta meg nekünk az első vizuális lökést, majd egy picit tovább nézelődve láttunk pár darab fa "bunkit" vagy iglut *nem tudom pontosan hogyan nevezzem 😅* , ahova fiatal diákok egy egy csoportja ült be beszélgetni. 

 

20200915_062831.jpg

 

20200915_062859.jpg

 

20200915_062914.jpg

Gondolom nappal ez a gyerekek egyik fő élmény helye, mivel kis műanyag kormány is van beleszerelve a belsejébe. 

Nagyon cuki! 😊

 

Tovább pásztáztuk a teret, és láttuk, hogy természetesen a romantika sem maradhatott ki ebből, így van egy gyönyörűen kialakított virágos rész is, ahova padokat "szórtak el", hogy a párok nyugodtan és zavartalanul tudjanak turbékolni, mind ezt megspékelve a festői környezettel. 

 

20200915_062952.jpg

20200915_063006.jpg

 

Hosszúra nyúlt sétánk végére hagytuk Debrecen egyik legismertebb templomát, a Református Nagytempolomot. 

 

20200915_063053.jpg

 

20200914_213203.jpg

 

A szállásunkra visszafele menet elhaladtunk a Református Kollégium mellett is, mely épületének az oldalát csodás vasöntvények díszítik. 🤗

 

20200915_063208.jpg

 

20200914_213913.jpg

 

Hát ez volt a Mi első napunk Debrecenben, a bemutatóm viszont itt még nem ért véget, folytatás hamarosan következik....😉

 

Addig is szép napot!

 

 

Üdv,

Móni

9 Válaszok
NikolettS
Samsung Expert
Beállítások

Szia Móni!

 

Csodálatos első napi összefoglalót hoztál. Valahogy nekünk Debrecen eddig kimaradt mint úti cél, de ezek után biztos felkerül a listára!!😊

Kíváncsian várom a folytatást! 

Üdv,

Niki 

VivienJ
Samsung Expert
Beállítások

Szia Móni!

Én még gyerek voltam mikor Debrecenben jártam nem is emlékszem már rá. Most tervezünk mi is utazni szoval ötleteket gyűjtök úgyhogy lehet Debrecenre esik majd a választás.

EvelinCz
Hotshot
Beállítások

Szia Mónii, 

 

Szinte ahogy olvastam, ott voltam én is. Imádom olvasni a bejegyzéseid 😊 Egyszer már jártam Debrecenben, de csak átutazóban. Viszont akkor is lenyűgözött milyen szép tiszta és nagy alföldi város *-* További jó pihenést nektek és várjuk a következő beszámolót 😍

MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Szia Niki!

 

Nagyon örülök, hogy kedvet kaptál Debrecen meglátogatásához és, hogy ennyire elnyerte a tetszésedet. 😇

 

Remélem a folytatások is legalább ennyire tetszettek. 🤗

 

Szép estét!

 

Üdv,

Móni

0 tetszik
MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Szia Vivi! 

 

Mindenképp kerüljön be az ötlet listádba. 🤗

 

Nagyon kellemes hely, és nagyon sok kis varázslatos helyre eljuthatsz vagy akár kirándulhatsz. 😇

 

Szép estét!

 

Üdv,

Móni

0 tetszik
MonikaP
Samsung Expert
Beállítások

Szia Eve!

 

Nagyon aranyos vagy és köszönöm, hogy ekkora rajongással olvasod a bejegyzéseim. 🤗

Ez mindig jól esik. 🥰

 

Szép estét!

 

Üdv,

Móni

0 tetszik
AndrasK
Samsung Expert
Beállítások

Szia Mónika!

Szép hely nagyon Debrecen!

Sok csodálatos hely van ott. A virágkarnevál a legnagyobb eseménye az országban sajnos idén, ha jól tudom elmaradt, de biztosan, ahogy írtad is lehet találni szép helyeket.

Üdv. AndrasK

JoakimB
Samsung Expert
Beállítások

Szia

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :smiling-face: 
Tőlem viszonylag nincs messze, 100 km, de sajnos annyira rossz oda az út, hogy nem sűrűn járok. Inkább Szegedre megyünk ha 100km-es körzetben kell választani. A Református nagytemplom és környéke nekem kifejezetten tetszik. 

0 tetszik
AnitaI
Samsung Expert
Beállítások

Szia Móni!

 

Még sajnos nem voltam Debrecenben ezért is volt jó ez a kis beszámoló. 

 

Részletes és izgalmas anyagot készítettél nekünk köszönjük! 

 

Üdv.:

AnitaI.