Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Smart TV KODEK probléma

(Témakör létrehozásának dátuma: 14-03-2018 05:31 PM)
49715 Megtekintések
Totya
First Poster
Beállítások

Tisztelt Samsung,

 

Egy UE50KU6000 Smart TV-m van. Sajnos olyan videókat amelyeket korábban meg tudtam nézni a televízión, valamilyen oknál fogva már nem játsza le. Elképzelhető, hogy frissítés után bizonyos KODEK-ek tölődtek, vagy felülíródtak. Mi a teendő, hogy a korábbi állapot visszaáljon. Néhány videónál pedig a "nem támogatott videó formátum" üzemetet írja ki.

 

Üdvözlettel:

Totya

58 Válaszok
simsa77
First Poster
Beállítások

Sziasztok!

 

Hát ez tényleg nagy átverés. Egyszerűen szinte semmilyen formátumot nem játszik le a tévé.

Nálam is utolsó Samsung...

Katzenbach
Journeyman
Beállítások

Ha ez vigasztal, mi most vettünk egy UE55RU7102-őt és ugyanúgy nem játszik le MKV filmeket. Ha ennyi pénzért veszek egy tévét, akkor nem HDMI-n keresztül szeretnék laptopról filmeket lejátszani. Az a nevetséges, hogy a 6 éves Samsung SmartTV korábban simán lejátszotta ezeket, ezért logikusan gondoltam, hogy a 6 év alatt történt fejlesztés is (vagy legalább visszalépés nem). A filmekben nincs időkeresés, 10 másodperces lépésekkel egy film végére ugrani percekig tart (egeret nem kezel, tehát azzal sem lehet odaugrani). A feliratok megjelenítési lehetősége hol megjelenik, hol eltűnik. Azt gondoltam, hogy a TizenOS előnyt fog jelenteni, de értelmetlen (számomra nem releváns) alkalmazásokkal van tele az alkalmazásbolt, míg pl. MX Player, vagy VLC nincs (vagy bármilyen más épkézláb alternatív lejátszó). A tv képe szép, de a szoftveres felületre leginkább a kotvány szót tudnám használni. Analóg hangkimenet nincs, a 30Ft-os jack dugó és a DAC még beleférhetett volna az árba (amit az előző Samsung SmartTV szintén tudott) Ha most vennék, az tuti hogy nem Samsung lenne, köszönöm szépen - megtanultam a leckét!

Mz7
First Poster
Beállítások

Én is ezzel küzdöttem. Megoldás az lett, hogy a tévén van DLNA támogatás és fut rajta a PLEX alkalmazás. Egy számítógépre ami egy hálózatban van a tévével fel kell telepíteni a PLEX média szervert. A megfelelő beállításokat elvégezve a médiaszerveren és a tévén a PLEX et futtatva megjelennek a szgen megosztott tartalmak. A felület is egész tetszetős és metaadatok is jönnek a filmekhez és persze le is játszik mindent, bár ezt gondolom a szg végzi. Tudom nem ezt akartuk de...

Katzenbach
Journeyman
Beállítások

Ugyanerre a következtetésre jutottam - így legalább lehet filmet nézni

csabroid
First Poster
Beállítások

A régi  Samsung D5500 tv, a Serviio programmal megosztott tartalmakat gond nélkül lejátszotta, mind. A most vásárolt Samsung QE49Q60RA tv az mkv file-okat (nem tudom mi alapján, de kb az 50%-át játsza csak le), az AVI file-okat szintén nem játsza. Felháborító. Ha ezt tudom, biztos nem veszem meg. A régi tv-n, ha megszakítottál egy lejátszást, akkor a következő indításnál felkínálta a folytatást, ez a rakat szerencsétlenség, Q-led tv az elejétől kezdi és még beletekerni is csak kínkeservesen (kb 1 perc alatt 1 óra) lehet. Senkinek nem ajánlom, aki hálózaton megosztott filmeket szeretne lejátszani. Kerestem a Smart HUB-on valami lejátszót, de persze semmi....... Nagyon mérges vagyok.

0 tetszik
AxlZoli
Pioneer
Beállítások

Nem a file kiterjesztéssel van a gond, azaz nincs olyan, hogy MKV-t nem játszik le. A codec-től függ ami mögötte van. Divx codec száműzve lett és még ki tudja hány... 2019 végén vásárolt 55"-os RU7402 is elég válogatós sajnos. Az előző MU mindent lejátszott. Én is a mellett vagyok, hogy nem azért vettem smart TV-t, hogy mindenféle HDMI vagy WIFI/DLNA-s megoldással kerüljem meg azt ami korábban tökéletesen működött TV-n belül is. Ráadásul az online videó is megcsappant, sajnos így max híreket lehet nézni a TV böngészőjében, azt meg nem a TV-n fogom olvasgatni 3 méterről... Így szerintem lehetne kukázni a böngészőt is, csak a helyet foglalja :smiling-face:

Nyilván 1000 féle megoldás létezik, miként lehet TV-re kitolni amit szeretnénk, csak ehhez nem kell "SMART" funkció, csupán "egy panel és hálózat". Akkor minek a TIZEN, ez így elég Chewbacca :face-with-tears-of-joy:

 

Félreértések végett van HBO GO-m, ha szerencsém van, akkor kb 3-4 havonta kerül fel 1-1 film amit már láttam 2 éve csak szívesen újranézem és nem kell tökölnöm a letöltéssel :smiling-face: Lehet vissza is mondom, számomra ez a sok himihumi sorozat nem releváns. Szerencsére szép a kép, viszonylag nagy is, youtuuuu működik (még). Harmadik Samsung TV-m, ebből kettő smart volt, a következő más márkától lesz, ha a Samsung nem változtat. Jah és meg sem említettem a firmware frissítésekről semmilyen changelog nincs soha.  Nem is értem miért kellett a codec-hez hozzányúlni, ami egyszer jól működik minek kell bas...@tni....

zenner2
Apprentice
Beállítások

Sziasztok,

 

Tokeletesen egyetertek. Valoban alap elvaras lenne, hogy a mar korabban tamogatott formatumok tamogatasa folytatolagos legyen. Es valoban iranyitott NETFLIX/HBO arukapcsolasnak tunik.

zenner2
Apprentice
Beállítások

Szia,

Szerintem ezzel a cinikus hangvetellel egy normalis helyen masnap mar nem kellene dolgoznod. 
Szinten csak szerintem, ez a Samsunk minosegpolitikajat es professzionalizmusat mutatja be. 

Szinten csak szerintem, ha vasarolok egy meglehetosen draga QE.... keszuleket, akkor joggal varhatom el, hogy tudjon olyan dolgokat, amit az utolso ALIexpresszes 5 forintos keszulek is tud.
Kerdes: hol lehet hivatalosan feedback-et adni a Samsungnak a keszulekkel kapcsolatban? Remelem nem nalad.

Katzenbach
Journeyman
Beállítások

Senki nem fog érdemben segíteni, így jártál (mint sokunk). Következménye sem lesz és igazából irreleváns, hogy az ügyfélszolgálat mit válaszol. A vicc, hogy a problémák jó része szoftveresen orvosolható lenne... Még egy adalék: ha ketten szeretnénk bluetooth-on keresztül tv-t nézni (mert pl. közben alszik a gyerek és nem palotában lakunk, hogy ne hallatszódjon), akkor...ó igen, máris ki lehet számolni hogy a két bluetooth fejhallgató mennyibe kerül + a channel splitter - na, alsó hangon még 40 000-et hozzá lehet adni a tv árához és akkor megkérdezem, hogy nem volt senki amikor tervezték a TV-t, aki szóljon hogy figyu, izé, sokkal drágább mint a hasonló régi volt, de ezt a cuccot tökre nem lehet használni. A konklúzió, hogy nem szabad Samsung SmartTV-t venni legközelebb, jó drága lecke volt, de hát a drága leckéket tanulja meg az ember a legjobban!

tiberius45
Pioneer
Beállítások

Én is vettem egy hete egyegy 7102 est ,nagyon nagy ráfázás volt ! Az eggyel újabnál 7400 tól már kijavitották a hibákat ,de amit rámsóztak a MédiaMarktban az semmit nem tud 😞