Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Wybór strumienia audio

(Temat utworzony: 02-08-2019 04:33 PM)
1186 Wyświetlenia
LeS59
Pioneer
Opcje

Witam.

Przeleciałem menu DŹWIĘK w moim NU7092. Nie znalazłem możliwości wyboru strumienia audio. Ktoś wie jak to zrobić?

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

Moi drodzy. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości czego dotyczy moje pytanie i ogólnie ten wątek.

Poniższy rysunek zaczerpnięty stąd - moim zdaniem doskonały artykuł, wyjaśni mam nadzieję o co pytam.SBOTVC.png

Kolor zielony to wyjścia różnych sygnałów: do głośników i urządzeń zewnętrznych

Niebieski to dźwięk po zdekodowaniu jednego ze strumieni wejściowych.

Czerwone kółko to miejsce, o które mi chodzi.

 

Tu się muszę walnąć w pierś i przeprosić za określenie "za tunerem". Moj błąd, powinienem pisać "za dekoderem".

Przed tunerem jest... antena :winking-face: czyli na rysunku punkt opisany "We. w.cz."

Wracając - odebrany przez antenę zmuksowany sygnał przychodzi na demux'er, który rozdziela pakiety danych na konkretne strumienie (podałem wcześniej listę z MUX-2). Jeden video (przecież to telewizja), teletext i napisy oraz kilka fonii (czyli audio). No i ja bym sobie chciał wybrać jeden z tych strumieni audio, a nie mogę choć taka możliwość wyboru jest wymagana przez Rozporządzenie.

Ot i wszystko. Pozdrawiam wszystkich czytających (i nie :winking-face:

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  Czy o to Ci chodzi jak na zdjęciach ?też dołączam zdjęcie z dekodera WIWA. Po zmianie na Angielski i tak pozostaje dzwięk Polski jak z dekodera czy TV na amplitunerze.

Dostęp masz pod klawiszę TOOLS

imageedit_3_4677366945.jpgimageedit_5_4943733267.jpgimageedit_1_2734536286.jpg

LeS59
Pioneer
Opcje

No @vdsl2 pełen szacun :winking-face:  Dostajesz LIKE'a!

W końcu doszliśmy do sedna! Właściwości kanału NOWA TV na obrazku:NOWA-PROP.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faktycznie PID 1FAC opisano jako angielski AC3. A to co nadają to co innego.

Mój odbiornik/pilot nie ma przyciku TOOLS. Z menu SETTINGS nie potrafię dotrzeć do takiej opcji.....

 

0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@LeS59 a na pasku SmartHuba nie pojawia się opcja wyboru ścieżki dźwiekowej? To raczej powinno być dostepne w przypadku telewizji naziemnej.

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
LeS59
Pioneer
Opcje

@Szewcu72 jesteś WIELKI!!!

Pewnie gdybym wiziął do łapy jakąś instrukcję to bym to odnalazł... 😞

Pozostaje tylko problem opóźnienia na AC3 i EAC3. Na głośnikach nie działa opcja ustawień opóźnienia. Czy znowu czegoś nie doczytałem?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@LeS59 nie wiem jak u ciebie, ale u mnie, czy to tv naziemna, czy sygnał podawany z dekodera czy na głosnika, czy wysyłany do urządzenia zewnętrznego w ustawieniach eksperckich dżwięku mam możliwość regulacji jego opóżnienia.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  A jaki masz numer pilota TM1240A  BN5901175N ?

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje
@Szewcu72 - no pasek regulacji się przesuwa ale opóźnienie dźwięku jest takie samo na dowolnym ustawieniu - trzy osoby potwierdzają. Mam napisane w ustawieniach eksperckich, że działa tylko z SPDIF.
Przy okazji - może spróbowałbyś coś wymyślić na ten powiększony obraz? Pozdro.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  Czy te opóźnienie masz na wszystkich programach czy tylko na wybranych ?

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje
Najbardziej widać/słychać na SD Polsat EAC-3. Wg mnie opóźnienie jest wszędzie, ale koledzy/znajomi/żona nie potwierdzają 😞
0 Like