Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

TV UE32M5592; Soundbar Samsung HW-B550 - hdmi arc (problemy z łącznością).

(Temat utworzony: 28-09-2022 01:18 PM)
1307 Wyświetlenia
MarcinM3
Journeyman
Opcje

Witam!

Po kilku dniach czytania forum zdecydowałem się popełnić post. Może ktoś jeszcze mi rzuci jakiś pomysł jak ugryźć temat.

Mam TV UE32M5592 (model ma swoje lata ale daje radę). Niedawno podłączyłem do niego soundbar Samsung HW-B550. Podłączyłem HDMI ARC. Dzięki info na forum udało mi się ogarnąć tak, że to razem działa. Soundbar włącza się z tv, regulacja z jednego pilota super.

Prawie super. Trapią mnie trzy poniższe rzeczy:

1. Ustawienie wyjściowe dźwięku - gubi dolby digital. Wtedy przełącza się na PCM (dolby digital zaszarzone). Wejście dzwieku caly czas bez zmian zostaje jako bitstream. Jak testowałem DTS NEO to niestety od czasu do czasu dźwięk zanika na sekunde (oczytałem się o tym problemie z softem).

2. Pomimo własciwego połączenia belki z tv przez hdmi arc i prawidłowego działania z jednego pilota - tv nie widzi prawidłowo belki jak się przeglada podłączone urządzenia. Port HDMI arc pokazuje, że urządzenie jest nieznane i cały czas wyłączone. W ustawieniach dźwięku mam "Soundbar B-Series" i to jest wybrane. 

3. Odkąd mam belkę puszczoną przez hdmi arc dioda tv miga jak jest wyłączony. Z tego co czytałem to to może być spowodowane przez włączenie funkcji hdmi anynet+. Żadnych innych złych objawów nie mam. Może to być połączone z tym, że tv nie widzi prawidłowo sprzetu podłaczonego pod dmi arc?

Soft w tv mam aktualny. By się upewnić pobierałem na usb i nie znalazł nic do aktualizacji.

W tv robiłem ponowną konfigurację i też bawiłem się w podłączanie urządzeń po kolei.

Soundbar resetowałem.

Kable HDMI nowe - nie skąpiłem bo zakładam, że kiedyś zrobie miejsce na 4k.

Dzwoniłem na infolinię to skończyło się na tym, że tv jest stary :face-with-tears-of-joy: i ktoś miał oddzwonić by zdalnie z tv się połączyć... ale nie oddzwonił. Na dniach pewnie ich znowu ich pomęcze.

Myślałem, że sprzęt tej samej marki zadziała na zasadzie plug&play. Myślicie, że faktycznie tylko wymiana tv może pomóc?

9 Odpowiedzi
MarcinM3
Journeyman
Opcje

Dobra, chyba ogarnąłem o co chodzi z gubieniem dolby digital (punkt 1 z posta wyżej).

Jak włączam najpierw dekoder, później tv, to dolby digital jest... heh... tak jakby tv musi mieć na start sygnał by udostępnić te opcje. Na szczęście samo się wybiera także nie trzeba przełączać.. Jeszcze musze przy konsoli ustawienia ogarnąć bo tu się gubi przy przełączaniu.

Ale jeden punkt chyba ogarnięty.

Pozdrawiam.

MarcinM3
Journeyman
Opcje

A jednak nie - nie zawsze łapie dolby digital przy założeniu, że pierwszy odpalam dekoder (upc horizon, w opcjach ustawione na twardo dolby).

W tv soft jest 1310. W belce nie sprawdzałem dokladnie, model rocznik 2022, nic nie dlubalem z softem to siedzi default. Musze doczytać jak to sprawdzić przez usb.

Dodatkowo pojawil sie nowy ciekawy problem - z PS5 dzwiek jest mocno opozniony jak go puszczam na belke... ehh. Zauważyłęm przypadkiem bo i tak siedze na słuchawkach przy konsoli także to nawet nie problem ale następna rzecz do przegrzebania info w necie.

Pozdr.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
patyczak
Big Cheese
Opcje
A próbowałeś sterować urządzeniami poprzez Smartthings?
MarcinM3
Journeyman
Opcje

@patyczak A słuszna uwaga. Kiedyś kiedyś mi to zadziałało z tv. Ostatnio jednak nie mogło się połączyć, nie znalazło tv ani belki. Przede mną jeszcze próba po kodzie QR. Potestuje w weekend i dam znaka.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@patyczak @MarcinM3  Tylko że ten TV i belka nie ma Smartthings.

@MarcinM3  Te problemy jakie opisujesz to raczej problem jest po stronie TV.

MarcinM3
Journeyman
Opcje

Witam,

@vdsl2 nie chciałem przyjąć tego do wiadomości ale pewnie masz racje, model tv już wypadł z jakiegoś większego supportu i nie ogarnia jak trzeba. Chciałem być cwany i do starszego modelu bez problemów podpiąć nową belkę. Tak czy inaczej tv zostaje, mimo wszystko obraz daje rade i apki vod dzialaja spoko.

Dzięki za info o soft. Sprawdziłem i zaktualizowałem przez usb belkę do najnowszej wersji ze strony samsunga, po niej reset (+ i -). Żadnych zmian nie zauwazylem niestety.

@patyczak Przez smarta z telefonu mogę jakimiś podstawowymi opcjami sterować (kanał, glosnosc wyciszenie). Belke widzie tylko jako urzadzenie BT do przesylania dzwieku. Ze strony tej apki nic więcej nie zrobię.

Przynajniej z PS5 udało mi się zniwelować lag na dźwięku poprzez ustawienie PCM jako priorytetu w ustawieniach konsoli. Żadnej różnicy na dźwięku nie ma. Może komuś się to info kiedyś przyda.

Narazie to tak zostawię. Ustawienie wejscia na tv na bitstream, na wyjsciu jak tv lapie dolby to sam sie przestawia na to. Zauwazylem tez ze ustawienie wyjscia moze tez sie przestawic w momencie przelaczania kanalow. Jeżeli chodzi o roznice w jakosc dzwieku pomiedzy dolby a pcm to jest minimalna na tej belce. Żona np twierdzi że dla niej to to samo także przynajmniej mnie nie będzie męczyć. Wiadomo, najlepiej na DTS jest ale wtedy tnie dźwięk.

To co w wolnej chwili jeszcze stestuje, to podłączenie dekodera pod belke i z belki pod hdmi arc. Obecnie mam wszystkie 3 porty zajete:

1. Dekoder (pod port dedykowany)

2. HDMI arc (tu tylko belka, tv widzi ją jako nieznane wyłączone urządzenie, ale w ustawieniach dzwieku juz jest jako soundbar b series i sterowanie smiga)

3. Tu konsola, port PC cos tam (dedykowany, nie pamietam nazwy, dziala w trybie gry)

I właśnie mnie naszło by stestować i dekoder podłączyć pod 'hdmi in' na belce. Z tego co czytałem to wtedy do tv dotrze tylko sygnal obrazu i teoretycznie w tym przypadku nie będzie musiał sie martwic obrabianiem dźwięku. Ma to sens? Wole dopytać bo jak znowu tv sie pogubi i odpaczatku to bede musial ogarniać podlaczanie pojedynczo to będę smutny.

Pozdr.

 

 

0 Like
patyczak
Big Cheese
Opcje
Soundbar pełni tą samą funkcję w kinie domowym, co amplituner. Najprościej jest podpiąć co się da do soundbara, a sam soundbar do TV. Czy będzie to działać? Nie wiem, za dużo różnych sprzętów różnych firm. Może się zdarzyć, że np. dekoder UPC nie będzie współpracować z soundbarem. Jak masz czas i ochotę, to eksperymentuj 🙂👍
MarcinM3
Journeyman
Opcje

Tak, w tej konfiguracji jest najlepiej.

Dekoder wpięty do belki, belka z tv, wszystko po hdmi.

Przy oglądaniu tv nie ma problemu z zanikającym dźwiękiem. Jakość super. Minusem jest to, że przy odpalaniu belkę trzeba włączać oddzielnie. Jak już się włączy to wszystko śmiga na jednym pilocie od dekodera.

Przy przełączaniu źródła na konsolę, lub odpalaniu netfliksa, disney czy amazon, belka sama przełącza się w tryb TV ARC Przy powrocie na dekoder przeskakuje na HDMI.

I np przy netfliks, prawie 3h oglądania - dźwięk nie przerywa.

Disney - tu w ciągu 2h dwa razy na ułamek sek zerwało dźwięk.

Tak jak wcześniej pisałem - przy apkach od streamingu widzę, że tv sobie przestawia sygnał wyjściowy i opóźnienie.

Pozdrawiam i dzięki @patyczak  @vdsl2 za odpowiedzi.

0 Like