Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 26-04-2018 12:20 PM)
915 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
Marcin10
First Poster
Opcje

Znam ten temat, bo śledziłem go już wtedy (TV posiadam od września 2017) i do ostatniej aktualizacji liczyłem, że może jednak uda się to rozwiązać jednak mijają kolejne miesiące i zero odpowiedzi. A najgorsze jest jak próbuje się jakiekolwiek konkrety uzyskać w tej sprawie na infolinii czy mailowo jak bym ze ściana rozmawiał zadaje konkretne pytania dostaje wklejony slogan.

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje
Kurcze to dlaczego piszą że w mu7052 55cali jest 10 bitowa ? Wydaje mi się że od 55 cali wzwyż są 10bitowe ... a szczerze to nie widzę żadnej różnicy kolorów między rgb a yuv420 ...
0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Dzisiaj zainstalowałem nowy soft Tv który również nie rozwiązał problemu z zanikianiem obrazu i dźwięku. 

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje

I również nie rozwiazal kwesti przycinania sie obrazu przy pilce nożnej ... 😕 pytanie co ta aktualizacja wogole daje ... ?

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Ja również zaktualizowałem oczywiście zero rezultatów według mnie tak już zostanie i żadna aktualizacja tego nie naprawi. Zresztą zaraz nowa seria telewizorów wyjdzie i nikt nie będzie sobie stara zawracał głowę.

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Wspomnę jeszcze, że wpadłem na dość ***** pomysł, żeby kupić najkrótszy możliwy przewód HDMI 1m również certyfikowany, i oczywiście nie dało to żadnego rezultatów. Pisze to jedynie w formie ostrzeżenia, żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty.

0 Like
simonldz
Journeyman
Opcje

Nabyłem samsunga mu7002 i playstation 4 pro i też spotkało mnie miganie obrazu... Po szybkiej wizycie na google wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie. Wszedłem do ustawień wideo i ustawiłem zakres rgb na pełny(swoją drogą ciekawe co ta opcja zmienia) obraz zrobił się na chwię czarny a potem znowu ustawiłem na zakres rgb automatyczne i sygnał przestał zanikać. Możecie spróbować, może też pomoże.

 

Pomógł mi ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=ma5GrN93ULU potem grałem 4 godz i ani razu mi nie mrugnął. Jedyna różnica, że ten koleś zostawił na zakres rgb pełny a ja wróciłem na automatyczny wcześniej ustawiając pełny.

PEIHA
Apprentice
Opcje

Jeśli chodzi o współpracę z urządzeniami zewnętrznymi innych producentów lub aplikacjami zewnętrznych twórców, Samsung nie gwarantuje tu 100% kompatybilności.

W związku z tym niema podstaw na wymianę telewizora na nowy, ponieważ niekompatybilność nie jest wadą produktu.

Taka odpowiedz Samsunga. Jakies ***** ostat i Mój TV waszej firmy. Dobrze ze wogole dziala bo kupujac tv nie oczekuje ze bedzie dzialac dekoder albo konsola bo mam tv zeby na niego patrzec jakas kpina

 

0 Like
eraelpeha
Journeyman
Opcje

Hahaha ale polecieli ... no masakra dobrze ze dekoder mi działa na tym szajsungu :smiling-face:

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @PEIHA

Prawdą jest, że żadna firma nie może odpowiadać za pełną kompatybilność z urządzeniami innych producentów.

Tak samo można powiedzieć, że konsola nie jest kompatybilna z telewizorem. Nie w tym jednak rzecz. Ze swojej strony postaram się uzyskać informacje od inżynierów, czy sytuacja może ulec zmianie po kolejnych aktualizacjach.

 

0 Like