Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

QLED Automatyczna aktualizacja

(Temat utworzony: 26-12-2020 01:57 AM)
326 Wyświetlenia
Adrian_BB
First Poster
Opcje

QLED QE43Q67TAU. Za każdym razem po załączeniu telewizor przechodzi sam do menu z aktualizacją i informuje, że mam najnowszą wersję.. Rzeczywiście mam najnowszy firmware ver 1460.9..

Ale dlaczego przy każdym załączeniu jest to sprawdzane ?? Po czym to menu pozostaje otwarte.. tak więc chcąc oglądać cokolwiek, trzeba za każdym razem najpierw 3 razy odklikać, aby z tego menu wyjść 😮  - to chyba nie jest normalne,

o co tu chodzi ? Nadmieniam, że nie ma znaczenia, czy opcja "Automatyczna aktualizacja" jest zaznaczona, czy nie.

Po każdorazowym załączeniu tv robi to samo ... Czy można coś z tym zrobić ?

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Adrian_BB, Miałem u siebie podobny przypadek. Odłącz pamięć od telewizora lub usuń wcześniej wspomniany plik i powinno być ok.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
5 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Adrian_BB  Na początek odłącz TV od prądu na około 10 min. Jak to nie pomoże, pozostaje przywrócenie  TV do ustawień fabrycznych.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Adrian_BB, Nie masz może przypadkiem podłączonej pamięci USB do telewizora z plikami aktualizacji ?


0 Like
Adrian_BB
First Poster
Opcje

Mam podłączone USB, ale bez plików aktualizacji.. Kiedyś z tego USB faktycznie aktualizowałem tv, ale pliki zostały usunięte.. Jest jednak taki plik "SWU_AUTO_FLAG", rozmiar 1 B i w nim wartość "1". Być może to jest przyczyna..

W każdym razie, nawet jeżeli miałbym podłączone USB z plikami aktualizacji, a w menu tv nie jest zaznaczona Automatyczna aktualizacja... to chyba jakiś "bug", że po każdym włączeniu tv sprawdza ten USB ... (?)

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Adrian_BB  To usuń ten plik z USB i już nie będzie problemu ze sprawdzaniem aktualizacji.

0 Like
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Adrian_BB, Miałem u siebie podobny przypadek. Odłącz pamięć od telewizora lub usuń wcześniej wspomniany plik i powinno być ok.


0 Like