Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

QD-OLED S90C zasady oglądanie treści, żeby zapobiec wypaleniu

(Temat utworzony: tydzień temu)
242 Wyświetlenia
szon
Apprentice
Opcje

Kupiłem telewizor QD-OLED S90C. Czy można na nim oglądać filmy z pasami na górze i dole oraz z logo stacji? Czy trzeba rozszerzać ekran żeby nie były widoczne i żeby ekran nie uległ wypaleniu? Problem w tym, że na PS5 ekran się rozszerza bez problemu a na XBOX SX i dekoderze polsatu funkcja nie działa.

3 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szon  Ta opcja auto dopasowanie nie działa na telewizji naziemnej/kablowej więc też nie będzie z dekodera. Nie ma co się martwić o wypalenie ekranu to nie plazma gdzie już po miesiącu czy dwóch było widać wypalenie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szon, Korzystam z S90C jak z normalnego telewizora i nie zauważyłem żadnych oznak wypaleń, a oglądam sporo treści z czarnymi pasami. Jeśli chodzi o logo, to w ustawieniach warto włączyć opcję zmniejszania jasności w jego obszarze. Poza tym telewizor posiada wbudowanych wiele mechanizmów zapobiegających wypaleniu, więc nie ma się czym przejmować. Jedyne czego unikam, to maksymalnej jasności. Jasność na poziomie 20-30 w moich warunkach w zupełności wystarcza.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Nie musimy tego robić, tak jak też nie trzeba robić tego w LG. Nowe telewizory OLED mają też szereg zabezpieczeń przed wypaleniem się ekranów. Nie musi Pan się też obawiać o pasy nic się nie stanie a znaczek z logo na pewno się nie wypali.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 Odpowiedzi
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szon  Ta opcja auto dopasowanie nie działa na telewizji naziemnej/kablowej więc też nie będzie z dekodera. Nie ma co się martwić o wypalenie ekranu to nie plazma gdzie już po miesiącu czy dwóch było widać wypalenie.

Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szon, Korzystam z S90C jak z normalnego telewizora i nie zauważyłem żadnych oznak wypaleń, a oglądam sporo treści z czarnymi pasami. Jeśli chodzi o logo, to w ustawieniach warto włączyć opcję zmniejszania jasności w jego obszarze. Poza tym telewizor posiada wbudowanych wiele mechanizmów zapobiegających wypaleniu, więc nie ma się czym przejmować. Jedyne czego unikam, to maksymalnej jasności. Jasność na poziomie 20-30 w moich warunkach w zupełności wystarcza.


_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. W ustawieniach dekodera Polsat Box ma Pan w opcji Obraz i dźwięk trzy formaty
Powiększenie
Rozciągnięty
Bez zmian
szon
Apprentice
Opcje

Próbowałem ale te opcje też nie działają.

0 Like
szon
Apprentice
Opcje

Mam Jeszcze jedno pytanie. Do tej pory miałem telewizor OLED LG i tam co tydzień trzeba wykonywać odświeżanie pikseli. Czy w samsungu też tak trzeba robić? Instrukcja nie precyzuje tego jasno ale wydaje się że należy to robić tylko w przypadku zauważenia powidoków.

0 Like
Rozwiązanie
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Nie musimy tego robić, tak jak też nie trzeba robić tego w LG. Nowe telewizory OLED mają też szereg zabezpieczeń przed wypaleniem się ekranów. Nie musi Pan się też obawiać o pasy nic się nie stanie a znaczek z logo na pewno się nie wypali.
szon
Apprentice
Opcje

W LG to jest napisane w instrukcji obsługi, pod groźbą utraty gwarancji.  Choć telewizor ma już 6 lat, nie wiem jak to jest w obecnych.

Dziękuję i pozdrawiam. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@szon  Jedyne co masz napisane w instrukcji.

• W trybie Sztuka wykorzystywane są algorytmy mające na celu minimalizację efektu utrwalenia (wypalenia)
obrazu, spowodowanego długotrwałym wyświetlaniem nieruchomych obrazów na ekranie.

W starych urządzenia nie było wprowadzonych opcji przed wypaleniem.

_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Producent tylko o tym informuje, ale nic się nie stanie. Mam znajomych którzy mają od długiego czasu OLEDY LG i nie ma z nimi żadnego problemu.
0 Like