Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z łącznością hdmi na mini display port

(Temat utworzony: tydzień temu)
138 Wyświetlenia
krzysiuhal
Student
Opcje

image
Kabel podłączony do Surface 5 PRO z zaktualizowanymi sterownikami oraz działającym portem.


image
Błąd który występuje.

Witam Serdecznie.

Mam problem z połączeniem przewodowym za pomocą kabla hdmi na minidisplay port, który ma roździelczość 4k. Kabel doskonale działa na starszych modelach telewizorów (np. tych z 2007r.) od samsunga lub najnowszych z androidem tv, niestety nie współpracuje z najnowszymi modelami samsunga. 
Kabel na zdjęciu jest podłączony do surface 5 pro (uprzedzam że nie ma on zepsutego wejścia), niestety telewizja ciągle pokazuje "Sprawdź Zasilanie urządzenia". Kabel również przepinałem do innych zródeł - niestety dalej nie pomogło.

Laptop na którym kabel działa napewno nie ma nic wspólnego z aktualizacją sterowników, myślę że problem dotyczy po stronie telewizora. 
Telewizor był również zresetowany i zaktualizowany.

Mam nadzieję że uda się tutaj ten problem rozwiązać.
0 Like
13 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@krzysiuhal  Jaki to dokładny model TV gdzie występuje ten problem? 

0 Like
krzysiuhal
Student
Opcje
To jest SAMSUNG Q77AA 55, problem jest taki że telewizor nie widzi się z laptopem za pomocą kabla mini display port
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy w TV masz najnowszy firmware wersji 2210?

0 Like
krzysiuhal
Student
Opcje
Tak20240616_175112_1000016318_1718553074.jpg
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak widzę to masz starszą wersję Sub-micom powinna być 1005 lub 1007 . Można ją zaktualizować  zdalnie przez infolinię Samsung tel 22 607 93 33.

Kontakt z nami
https://www.samsung.com/pl/support/contact/

0 Like
krzysiuhal
Student
Opcje
Dzięki spróbuję zaktualizować, ale też chcę się zapytać. Czemu nie można teraz zaktualizować telewizora mimo że jest podłączony do wifi
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Tą aktualizację  Sub-micom można tylko zrobić przez serwis lub infolinię Samsung.  Teoretycznie powinna się robić sama podczas aktualizacji TV z nowym firmware.

0 Like
krzysiuhal
Student
Opcje
A nie dałoby się zrobić to dzisiaj samemu? bo chciałbym to szybko rozwiązać, a wsparcie działa jutro.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Można spróbować o ile masz klasyczny pilot?

0 Like