Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

problem z pamięcią masową w tv qe43q60ratxxh

(Temat utworzony: 26-02-2023 03:05 PM)
1111 Wyświetlenia
p0gr0m
Journeyman
Opcje

Witam

Mam problem z telewizorem i jest to problem który ma bardzo dużo ludzi i nie ma na ten problem prawdopodobnie żadnego rozwiązania do czasu aż firma samsung się tym nie zajmie i nie wypuści jakiegoś nowego oprogramowania czy jakiejś łatki. Chodzi mianowicie o problem z pamięcią masową a raczej jej brakiem na instalowanie dodatkowych programów typu netflix itp.

Mój telewizor qled qe43q60ratxxh kupiony ponad 2 lata temu ma 4 GB pamięci masowej (nie mylić z pamięcią RAM) mam zajęte ponad 4 GB po ręcznym usunięciu wszystkich dostępnych programów . Pamięć używana 4.05 gGB - dostępne 31.99 MB , czyli zostało mi 32 mb na aplikacje gdzie wszystko w tv co się dało jest usunięte. Robiłem też hard reset ,  przywracałem tv do ustawien fabrycznych - nic to nie daje .

u mojego kolegi na większym tv bo 65 calowym jest ok i u niego rozkłada się to tak że ma pamięć używaną 1.32 GB i pamięć dostępną prawie 2.7 GB więc różnica kolosalna.

Gdzieś na zagranicznych forach samsunga wyczytałem że bardzo dużo ludzi ma ten problem jest nawet temat który ma ponad 190 stron i dyskusja się tam toczy ponad 2 lata i jedynym rozwiązaniem to jest podobno wymiana płyty głównej które to rozwiązanie jest chwilowe bo na nowej płycie głównej ta pamięć się znowu zapętla i zapełnia i potem nie można tego usunąć.

Czy ktoś z was ma też taki problem ? znalazł ktoś z was jakieś rozwiązanie ? czy firma samsung może się zająć tym problemem przecież ludzie kupują wasze telewizory które mają albo wadę fabryczną albo jakąś wadę w oprogramowaniu332963086_940788830266715_2246096996429379972_n.jpg333203051_729320035508159_3060531663008890168_n.jpg

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

To zobacz jak jest to u mnie ma wszystkie fabryczne aplikacje.

 

20230226_160031.jpg

Czy reset robiłeś też w ten sposób? Pamiętaj że TV musi być podłączony do Internetu po LAN lub WIFI.

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@p0gr0m  Pierwsze słyszę o czymś takim sam mam taki model od ponad dwóch lat.

Jaką masz wersję firmware w TV?

20230226_150940.jpg

p0gr0m
Journeyman
Opcje

najnowsza 1401 a tu jest link do tego tematu gdzie jest ponad 190 stron https://eu.community.samsung.com/t5/tv/apps-storage-space-issue/td-p/808085

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@p0gr0m  Czy dokładnie przeczytałeś ten temat do którego podałeś link?

Czy te zdjęcia są z twojego TV 43Q60RAT? Ile masz doinstalowanych aplikacji w TV?

p0gr0m
Journeyman
Opcje

zdjęcia są z mojego 43q60rat , podałem link gdzie ludzie mają z różnymi modelami samsunga problem z pamięcią masową telewizor ma zainstalowane to co widać na zdjęciu , czyli praktycznie nic, jest po resecie do ustawień fabrycznych odinstalowaniu programów które się fabrycznie instalują typu netflix. itp. dodam też że przez 2 lata użytkowania , może z 5 razy włączałem na nim internet ,  i nic nie instalowałem z programów

0 Like
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

To zobacz jak jest to u mnie ma wszystkie fabryczne aplikacje.

 

20230226_160031.jpg

Czy reset robiłeś też w ten sposób? Pamiętaj że TV musi być podłączony do Internetu po LAN lub WIFI.

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

p0gr0m
Journeyman
Opcje

ten reset flash nie wiem jak wykonac bo nie dziala to tak jak w tej instrukcji co podajesz

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Już podałem instrukcję jak to zrobić Nie jest to proste aby wymusić reset w ten sposób sam czasami nie mogę tego wykonać mimo że wiem jak wykonać. Musisz próbować aż zaskoczy.

p0gr0m
Journeyman
Opcje

ok zadziałało poodłączałem wszystko po podłączałem wszystko na nowo po około 4-5 takich resetach jak i hard resetach pamięć się zwolniła i jak narazie wydaje się ok , od 8 rano się z tym pierniczę. dzięki za pomoc

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@p0gr0m  Czy teraz możesz pokazać jak to wygląda?