Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problem z odtwarzaniem nagranych treści z użyciem harmonogramu z dysku przez TV Q9FN z Modułu CAM NC+

(Temat utworzony: 18-03-2019 01:27 PM)
4228 Wyświetlenia
escapers
Pioneer
Opcje

Mam problem podczas odtwarzania nagranych treści z TV i poprzez TV. Po nagraniu nie wszystkie treści można odtworzyć, przeważnie jest tak że pierwsze nagranie odtworzę, a kolejnych już nie gdy były nagrywane jedne po drugim. Nagrywam z modułu CAM z NC+.

 

Próbowałem już resetować TV, różne formaty (exFAT, NTFS) dysku zewnętrznego (WD My Passport Ultra 2TB), tak samo różne partycje (GPT, MBR) nic nie pomaga. Walczę już z tym trochę, wcześniej na starczym Samsungu JS żaden problem...

 

Miał ktoś podobny problem?

Poniżej fotki jak to wygląda.

 

IMG_0725.jpgIMG_0724.jpg

0 Like
Przejdź do rozwiązania
escapers
Pioneer
Opcje

Już nie wiem o co chodzi.. od wczoraj nagrywa i odtwarza póki co wszystko co zaplanuje.. TVP.. TVN.. C+ Film, C+ 4K, C+ Seriale... 

Nic innego nie zrobiłem, żadnego update'u nie było.. jedynie pierwszy raz nagrałem coś z TVP.. o czym pisał @vdsl2.. dzisiaj jeszcze włączyłem kolejny harmonogram nagrań i zobaczę.. dziwna sprawa..

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@escapers Może była jakaś aktualizacja oprogramowania modułu https://satkurier.pl/news/167310/aktualizacja-modulow-cam-ci-od-nc.html

escapers
Pioneer
Opcje

Obecnie na module CAM mam wersję: 07.00.50.01.02.00 może rzeczywiście jakaś aktualizacja zeszła.. miejmy nadzieje że to będzie to. Dzwoniłem jeszcze do NC+ wczoraj, ale tylko przyjeli zgłoszenie do weryfikacji. 

Jak to będzie to, to będzie git :smiling-face:

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@escapers koniecznie podziel się informacją, jeśli zagadka w czym tkwi usterka zostanie rozwiązana! :smiling-face:

 

ezgif-1-7856dd9228e5.gif

 

0 Like
escapers
Pioneer
Opcje

jednak to była przedwczesna radość... dzisiaj już nie potrafił odtworzyć nagrania.. standardowy komunikat "Zawartość nie jest już dostępona z powodu praw autorskich". 

Z aktulizacją modułu CAM to nie jest raczej powiązane, gdyż ostatnia aktualizacja na nim była w 2019-02-04:

IMG_0741.jpg

 

nie mam póki co koncepcji.. przez dwa dni nagrywałem wszystko jak leci i nie było problemu, aż do dzisiejszego odcinka.. będe jeszcze kombinować z tym TVP1, bo tam NC+ przesyła uprawnienia, więc może wymagana jest jakaś ich częsta aktualizacja, bo wygląda że po tym podziałało..

 

IMG_0742.jpg

 

 

Jeszcze z NC+ będę próbował to wyjasniać.. ogólnie walczę dalej i jeszcze próbuje dopytać w innych miejscach, może coś się wyjaśni, napewno dam znać..

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@escapers  Czyli wynika że dzieje się to na materiałach 4K spróbuje pożyczyć moduł i sprawdzę u siebie jak będzie.

escapers
Pioneer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@escapers  Czyli wynika że dzieje się to na materiałach 4K spróbuje pożyczyć moduł i sprawdzę u siebie jak będzie.


@vdsl2  raczej to dotyczy kanałów z C+ 4K jak i HD, tak jak poniżej, nie udało się odtworzyć HD i 4K z C+, ale TVP już tak i po tym przez dwa dni nagrywało bez problemu wszystko.. dziś spróbuję to powtórzyć: nagrać TVP a potem pozostałe.. ale jakby udało Ci się pożyczyć i sprawdzić to byłoby super :smiling-face: 

 

IMG_0743.jpg

0 Like
escapers
Pioneer
Opcje

jednak to nagrywanie to jakaś loteria, nagrywa jak chce.. 

i na TVP i na C+ 4K raz nagrywa, a raz nie..

jeszcze spróbuje z innym dyskiem w weekend, bo w sumie nie mam już koncepcji..

 

IMG_0746 (1).jpg

0 Like
escapers
Pioneer
Opcje

Sprawdziłem w weekend na innym dysku (1TB WD My Passport z najnowszym firmwarem), niestety to samo, nie odtwarza dalej wszystkich...

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@escapers  Może jeszcze jedna opcja spróbuj nagrać po kilka minut z kilku programów nie używajać programowania przez harmogranu. 

0 Like