Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z HDMI-CEC UE58TU7102KXXH

(Temat utworzony: 12-11-2021 02:00 PM)
3119 Wyświetlenia
palczino
First Poster
Opcje

Witam,

Od kilku miesięcy posiadam telewizor UE58TU7102KXXH pod który podłączony mam dekoder cyfrowego Polsatu HD7000. Problem polega na tym, że nie mogę sterować dekoderem, pilotem od TV tzn nie działa przełączanie kanałów , włączanie i wyłączanie. Dekoder wogole nie otrzymuje sygnału z pilota. Problem pojawił się z dnia na dzień. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu. 

Co zrobiłem do tej pory i nie dało rezultatu:

Reset dekodera,

Reset ustawień  telewizora,

Wymiana kabla HDMI - testowałem 4 sztuki, na dwóch portach

Wymiana baterii w pilocie,

Aktualizacja firmware tv do wersji 2101,

Podłączenie innego dekodera HD7000.

W tv włączona mam opcje Anynet+ (HDMI-CEC) i w dekoderze to samo.

Dodam, że przy automatycznej konfiguracji uniwersalnego pilota, telewizor nie rozpoznaje urządzenia. Dźwięk i obraz działa , ale przy HDMI widnieje napis nieznany. Gdy manualnie robię konfigurację, dochodzę do momentu 'test kontrolny dekodera lub satelitarnego' wciskam kanał góra/kanał dół i niestety dekoder nie reaguje. Następnie wybieram dekoder z listy i również nic to nie daje. Proszę o pomoc, bo nie mam już pomysłu. Czy jest możliwość że uszkodzeniu uległ TV?

 

0 Like
15 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@palczino  Zapoznaj się z tym tematem jak ręcznie dodać dekoder. Pamiętaj aby dekoder był widoczny dla pilota.

[PORADNIK] Konfiguracja uniwersalnego pilota

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/poradnik-konfiguracja-uniwersalnego-pilota/td-p/36330...

palczino
First Poster
Opcje

Niestety ale żadne z powyższych działań nic nie daje. Czy mam oddać tv na gwarancję ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Raczej naprawa nie rozwiąże problemu.

palczino
First Poster
Opcje

W takim razie co jeszcze mogę zrobić by ta funkcja zaczęła z powrotem działać? Próbowałem już chyba wszystkiego.

Taki komunikat wyświetla się gdy podłączam kabel HDMI po wcześniejszym usunięciu urządzenia.

IMG_20211123_235851.jpg

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@palczino  Czy wszedłeś w ustawienia wybrałeś dostawce oraz model?

20211124_001407.jpg

0 Like
palczino
First Poster
Opcje

Tak.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@palczino, Czy próbowałeś może odłączyć wszystkie inne urządzenia od telewizora na czas konfiguracji pilota uniwersalnego ?


0 Like
palczino
First Poster
Opcje

Pod telewizor podłączony jest tylko dekoder. Dodam jeszcze, że jak wyłączam TV to dekoder również się wyłącza i taka sama sytuacja jest z włączaniem. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Zobacz czy masz coś na tablice znamionowej jaki jest producent.

0 Like