Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiększony obraz na kanałach SD

(Temat utworzony: 23-07-2019 04:13 PM)
1807 Wyświetlenia
LeS59
Pioneer
Opcje

Witajcie.

Telewizor UE65NU7092U ale mam info od innych ludzi, że jest to samo. Szczególnie widoczne na kanale NOWA TV podczas nadawania paska informacyjnego (czerwony, lewy-dół). Ponadto na STOPKLATKA TV logo kanału na samym niemal górnym brzegu ekranu. Porównując z innym TV (nie Samsung) brak kilku procent obrazu. W ustawieniach nie można zmnieszyć, jedynie powiększyć.

Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć?

 

0 Like
70 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Th3LOQ  napisał(a):
Patrząc na te zdjęcia to też wg. mnie jest nie tak. Ja posiadam tv serii MU i u mnie logo polsatu jest tak jak powinno być czyli około 5-6 cm od ramki i na wszystkich innych kanałach również ten odstęp jest znaczny, więc domyślam się że mam ok.

@Th3LOQ  Czy możesz pokazać zdjęcia ? Czy korzystasz z anteny DVB-T ?

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

@Th3LOQ witaj. Fotki były wcześniej. Powtórzę.

Fotka z TV po lewej, odebrane z tunera Not-Only TV po prawejFotka z TV po lewej, odebrane z tunera Not-Only TV po prawejPorównanie poprzednichPorównanie poprzednich

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje
Odebrane z tej samej anteny siatkowej z nadajnika Warszawa-Raszyn.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59 To ja odbieram  Warszawy płacu kultury :smiling-face: A zapytanie było do @Th3LOQ na temat zdjęć i odbioru.

Chciałem przypomnieć że tuner DVB-T też posiada ustawienia proporcji obrazu  następującymi formatami: AUTO,  4:3 Pełny,  4:3 Pan&Scan,  4:3 Letter Box i 16:9 Szeroki Obraz, 16:9 PillarBox i 16:9 Pan&Scan

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

OK @vdsl2 . Jak się do tych ustawień dostać?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  Jaką masz markę/model tunera DVB-T zewnętrzy ?

Zobacz na samym TV gdzie jest LOGO na stacji TVN7 i TVN7 HD :thinking-face:

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

@vdsl2 Tuner do kompa na USB - NOT ONLY TV. Pomijając stare oprogramowanie dołączane przy zakupie wg mnie jest dość dobry. Pracuje stabilnie i jest dość czuły.

Poza TVN7 HD jest jeszcze TVN i TTV. Musiałem przestawić antenę :winking-face: bo Raszyn tego nie nadaje. Tylko z warszawskiego PKiN - emisja testowa. Cały czas się rozchodzi o kanały SD a nie HD. I to "z powietrza" a nie kabel czy internet.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jesli chodzi o program TTV jest nadawany z MUX 1 z Raszyna.

Nadajniki doświetlające:

MUX 3 kanał 42 / 642 MHz
OSTRÓW MAZOWIECKI / Podborze
Dodatkowo Warszawa PKiN
test 1 k.53 730 MHz TVN HD / 0,87 kW

MUX.PNG

 

 

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

@vdsl2 Napisałem TTV i TVN... skrót myślowy :winking-face: Powinno być: TTV HD i TVN HD. Kiedyś z tego nadajnika testowego na PKiN nadawali jeszcze SILESIA HD ale teraz nie widze...

Generalnie chodzi mi o to jak wybrać: " tuner DVB-T też posiada ustawienia proporcji obrazu  następującymi formatami: AUTO,  4:3 Pełny,  4:3 Pan&Scan,  4:3 Letter Box i 16:9 Szeroki Obraz, 16:9 PillarBox i 16:9 Pan&Scan" na Samsungu. Albo ja jestem niedowidzący albo podanych przez Ciebie opcji model NU7092 Samsunga nie posiada.

Różnica w mocy nadajników potworna......

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Takich opcji TV nie ma jakie Ci podałem mają tylko tunery DVB-T jak na przykład  WIWA 95 czy inne.

0 Like