Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiększony obraz na kanałach SD

(Temat utworzony: 23-07-2019 04:13 PM)
1804 Wyświetlenia
LeS59
Pioneer
Opcje

Witajcie.

Telewizor UE65NU7092U ale mam info od innych ludzi, że jest to samo. Szczególnie widoczne na kanale NOWA TV podczas nadawania paska informacyjnego (czerwony, lewy-dół). Ponadto na STOPKLATKA TV logo kanału na samym niemal górnym brzegu ekranu. Porównując z innym TV (nie Samsung) brak kilku procent obrazu. W ustawieniach nie można zmnieszyć, jedynie powiększyć.

Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć?

 

0 Like
70 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59 Czy posiadasz najnowszy firmware w TV wer 1260.? Ale obawiam się że problem jest po stronie nadawcy.

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@LeS59 Czy posiadasz najnowszy firmware w TV wer 1260.? Ale obawiam się że problem jest po stronie nadawcy.


Firmware oczywiście najnowszy. Pierwsza rzecz, którą zrobił serwis. Obrazu brakuje sporo:obr01.png

Obawiam się, że nadawcy nie mają z tym nic wspólnego. Na odbiorniku innej firmy postawionym obok, z sygnałem z tej samej anteny obraz jest poprawny (pełny).

LeS

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  Według mnie problem jest po stronie żle nadawanego sygnału zamiast 16:9 jest 4:3 powiękony. Możesz zgłosić ten problem do Samsunga przez e-mail

20190724_073213.jpg20190724_075632.jpg

 

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

Widzę na fotkach dokładnie ten sam efekt (nie znam modelu TV). Logo Stopklatka i znacznik wieku po lewej jest na samej niemal krawędzi ekranu w dowolnym ustawieniu rozmiaru obrazu.

Powinno być tak:SKTV1.png

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  To zgłoś jako uszkodzenie ale może coś więcej Ci napiszą nasi Experci @StaszekM  @ZuzannaN 

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

@LeS59  To zgłoś jako uszkodzenie ale może coś więcej Ci napiszą nasi Experci @StaszekM  @ZuzannaN 


Serwis był już dwukrotnie. Uszkodzenia nie stwierdzają - "zgodny ze specyfikacją", tyle że nie mogę się tej specyfikacji doprosić....

Chodzi mi o to, czy na Waszych odbiornikach jest ten sam efekt. Sygnał DVBT "z powietrza".

Przypuszczam, że jest to buła w oprogramowaniu WSZYSTKICH modeli Samsunga, czyli powinna się dać łatwo naprawić.

LeS

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  Już Ci pokazywałem z innego modelu jaki ty masz mam UE40JU6740 i UE32J4100. Nie jest żadna wada w opcjach TV masz regulacje pozycji obrazu.

0 Like
LeS59
Pioneer
Opcje
Jest regulacja ale tylko na plus. Zmniejszyć nie można. Spróbuj u siebie zmniejszyć tak, aby na NOWA TV przy wyświetlaniu info o programie (lewy-dół) nie obcinał pierwszych liter.
Mój model: UE65NU7092U
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@LeS59  U mnie jest trochę więcej możliwości jak widać na zdjęciach.

imageedit_1_8995058067.jpgimageedit_3_3929449308.jpg

0 Like