Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Jak zrobić reset do ustawień fabrycznych telewizora?

(Temat utworzony: 05-01-2021 06:13 PM)
24619 Wyświetlenia
Anna_PM
Apprentice
Opcje

Witam

Poproszę instrukcje jak wykonać reset, dostałam informacje że powinnam to wykonać tylko jak?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Nie napisałaś, jaki masz model TV ? Ale zobacz tutaj

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/przywr%C3%B3cenie-ustawie%C5%84-fabrycznych-w-tv-rese...

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 Odpowiedzi
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Nie napisałaś, jaki masz model TV ? Ale zobacz tutaj

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/przywr%C3%B3cenie-ustawie%C5%84-fabrycznych-w-tv-rese...

Reset flash:

Włącz TV
Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na TV
Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek. przycisk Power na pilocie
Odczekaj 30 sek. - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
Odczekaj następnie 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową
Ważne. Sposób ten zalecany jest dla TV podłączonych do Internetu, gdyż po resecie część ustawień przywracana jest poprzez sieć. Może on przywrócić ustawienia fabryczne całego telewizora, więc ważne jest spisanie dotychczasowych ustawień. Jeśli TV nie ma połączenia z siecią- nie wolno go wykonywać.

Ważne: Podczas wykonywania resetu, nie odłączaj kabla zasilającego. Gdy TV nie odpowiada przez 3 min, należy włączyć TV za pomocą pilota I spróbować wykonać reset ponownie.

Anna_PM
Apprentice
Opcje

dziekuje

0 Like
Zagrozg
Student
Opcje
Jesteś geniuszem. Walczyłem z tym godzinę..
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Zagrozg Cieszę się że mogłem Ci pomóc.

Kashen
Pioneer
Opcje
Mój już 2 model po wymianie (niepotrzebnej) qe55qn91b który mam od 2 tygodni i którym mam ciągle jakieś problemy, to nie reaguje na pilota, to przycina się menu, to znowu dekoder 4k cyfry plus nie widzi telewizora 4k zniechęcił mnie do Samsunga. Resetowałem go z opcji menu już kilka razy i nic nie pomogło. Znalazłem ten sposób resetu opisany tutaj, ale co się stało? Teraz znikła mi opcja testu ekranu a e-manual musiałem ręcznie doinstalować. Zmieniła się też wersja oprogramowania na bez BT-S, ale to już przywróciłem kolejnym resetem i resetem smart hub. Ale co z opcją testu ekranu? która znikła, zostały tylko te 6 na zdjęciu a było ich 7. A tak pozatym co jeszcze mogę zrobić aby menu się nie zacinało i pilot reagował poprawnie? A i jeszcze jedno w poprzednim qn91b jak ustawiałem dźwięk to TV testował pomieszczenie wysyłając przez głośniki sygnały dźwiękowe co wskazywało, ze bada teren, w tym TV tego nie ma20221207_125521_1000000789_1670414121.jpg20221207_150700_1000000790_1670422023.jpg20221207_150958_1000000791_1670422199.jpg
0 Like
Kashen
Pioneer
Opcje
Na tv mówi ze nie ma nowszej a mam 1304.1 jak na zdjęciu
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Kashen  Podałem Ci link do FW oraz jak zrobić to przez pamięć USB.

0 Like
Kashen
Pioneer
Opcje
Ok, faktycznie jest już nowsza aktualizacja, już sciągam i instaluję. Oby to pomogło na bolączki tego modelu. Dam znać po wszystkim
0 Like