Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Flash Player seria H

(Temat utworzony: 21-03-2017 02:43 PM)
14706 Wyświetlenia
Monia1990
First Poster
Opcje

Witam,

 

Dlaczego wyłaczyliście Państwo Flash w przrgladarce w Smart TV z serii H z 2014 roku?

 

W TV rok starszych Flash na tych samych stronach działa prawidłowo.

 

To celowe zagranie przed premierą nowej linii TV?

110 Odpowiedzi
18jaguar18
First Poster
Opcje

No bo wiem że serwis obsluguje tylko HTML5 a na TV nie obsługuje ;/

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
TV obsługuje, ale podejrzewam, ze to kwestia kodeków wideo. Jeszcze troszkę wody upłynie nim się to wszystko dotrze. 😞

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
marcin6660
Journeyman
Opcje

Ja mam 2 sztuki UE48H6500 oraz UE32H5500 i nie działa zarówno Flash jak i HTML5 To co zrobił Samsung to świństwo i jak kupowałem telewizory tej firmy ponad 30 lat tak teraz już sie powaznie zastanowię nad inną firmą. Mamy prawie grudzień a temat nie ruszony. A dowód że nic nie działa w przegladarce jest poniżej. Jak nie umiecie sobie poradzić to dajcie możliwość przywrócenia softu z czasu jak TV wszedł na rynek.

20171123_171500_resized.jpg20171123_171516_resized.jpg20171123_171519_resized.jpg20171123_171620_resized.jpg20171123_171627_resized.jpg20171123_173019_resized.jpg20171123_173207_resized.jpg

0 Like
marcin6660
Journeyman
Opcje

Nie wiem jak się edytuje post ale możliwość Downgrade i możliwość pobrania softu z działąjącym Flashem rozwiązała by problem. Nowe aktualizacje kompletnie poza numerkami nic nie wnoszą a zaraz po zakupie na fabrycznym sofcie TV działał pięknie a teraz nie ma nic.

Otrzymałem wczoraj email z Samsung-a:

 

Szanowny Panie Marcinie,

 

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

 

Rozumiem, że nie może Pan otwierać stron w przeglądarce korzystających z HTML5.

Chciałbym potwierdzić, że w telewizorach z serii H, HTML5 działa poprawnie, jeśli u Pana nie działa zachęcam do aktualizacji oprogramowania. Aktualne oprogramowanie znajdzie Pan na naszej stronie internetowej.


Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

 

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony samsung.pl oraz społeczności, gdzie znajdzie Pan najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne.

 

Jak działa jak nie działa czego dowód post wyżej a soft najnowszy.

Skandal i tyle w temacie.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
marcin6660
Web kamery to akurat niefortunny przykład, ponieważ ta aplikacja jest w hubie i działa bezproblemowo. Co aktualizacji, faktycznie czasami warto zajrzeć na stronę. Telewizor nie widzi najnowszej, a tę można pobrać ze strony, wrzucić na pendrive i uaktualnić z ręki.
Mam prośbę, wrzuć tu link do strony/filmu w HTML5. Sprawdzę jak to wygląda na modelach z linii Q.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
marcin6660
Journeyman
Opcje

Ale wszystkie kamery działały przez przegladarkę a co do aplikacji Webcamera to niektóre wywala. Działała Webcamera.pl , Jasna Góra , Slovacka Televize , EENet , streamy sportowe , inne kamery itp. a teraz nic.

To jest w HTML5 - http://www.rtvs.sk/televizia/live-1

0 Like
marcin6660
Journeyman
Opcje

Słowacka Telewizja w HTML5 odbierała bez problemu a jak zakombinowali z Flashem to i to zniknęło.

20171124_080554_resized.jpg

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Będę wieczorem w domu to sprawdzę.

Co do problemów z kamerami w aplikacji, to niekoniecznie jest to wina samej apki. W takich przypadkach problem najczęściej lezy po stronie dostawcy usług streamingu po IP.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
18jaguar18
First Poster
Opcje

U mnie też się nie wyślietla jak i u kolegi mam to samo co na screenie pokazanym wyżej.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Sprawdzę dzisiaj wieczorem to dam znać, jak to wygląda w najnowszych modelach.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like