Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dezaktywowanie TV na żywo jako źródła

(Temat utworzony: 21-04-2023 04:30 PM)
551 Wyświetlenia
Effleurement
Apprentice
Opcje
Czy jest możliwość dezaktywacji anteny tv jako źródła? Nie mam ani dekodera, ani podłączonej anteny tv, a telewizor (QN91B) jak na złość wlącza TV jako domyślne źródło, nawet przy włączanym Smart Hub. Czy da się ustawić tak, żeby TV włączał się na ekranie Smart Hub a nie na informacji "Antena: nie podłączono"?

Niestety Google mi nie pomaga. 😞


0 Like
8 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Nie ma możliwości dezaktywowania TV na żywo. Czy funkcjach masz włączone automatyczne ostatniej aplikacji?

Effleurement
Apprentice
Opcje
Tak się obawiałem, że nie ma. Mam właśnie wyłączone "autouruchamianie ostatniej aplikacji" i włączoną opcje "zacznij od strony głównej Smart hub". A i tak np. po tym jak tv był wyłączony przez noc, gdy włączę go na drugi dzień jak na złość zamiast ekarnu Smart Hub widzę info o niepodłączonej antenie...
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Effleurement  Mam starszy TV i musiałbym sprawdzić czy faktycznie po noc się tak włącza jak piszesz. A nie masz żadnego urządzenie aby podłączyć po HDMI?

Effleurement
Apprentice
Opcje
Chwilowo nie mam na stanie, ale będzie konsola i soundbar, być może to rozwiąże problem...
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Można by jeszcze wrzucić jakąś listę kanałów z USB aby oszukać TV że nie były wystrajane żadne kanały.

Szymon385
Journeyman
Opcje
Nie mam podłączonego żadnego modemu i dekodera tv. Tv używam tylko do netflixa hbo itp oraz PlayStation 5. Niestety po wyłączeniu ps5 telewizor wraca mi do ekranu tv a tam nie ma sygnału. Jak to wyłączyć by wracał do menu aplikacji??

image


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Szymon385  Nie ma takiej opcji aby automatycznie się przełaczał na Smart Hub.

mcbseb
Helping Hand
Opcje
@Szymon385 Nic z tym nie zrobisz. Ja na LG mam tak samo: wyłączam konsolę, a TV sam nie przełącza źródła obrazu.
0 Like