op 28-01-2024 12:53 PM
Hallo,
Ik heb een UE50TU7100W. Sinds gisteren is hiervan het beeld erg donker. Het is nog wel zichtbaar, echter lijkt het of de helderheid minimaal staat terwijl deze volledig open staat. Tevens is het beeld aan het flikkeren (alsof de backlight aan/uit wil gaan, echter blijft de helderheid wel gelijk). Het gaat niet uit maar het lijkt erg verstoord.
De beeldmodus staat op 'standaard', echter zodra ik deze op 'dynamisch' zet stopt het flikkeren. Wel blijft de helderheid zeer laag.
Ik heb al een volledige reset uitgevoerd en de TV meerdere uren spanningsloos gehad, zonder resultaat. Probleem doet zich zowel voor op de HDMI inputs als via de ingebouwde apps. Tevens ook op het TV menu, dus het lijkt echt in de TV zelf te zitten en niet op de inputs.
De samsung garantie is natuurlijk nét verlopen, echter is de TV pas 3,5 jaar oud.
Het versienummer is 01 / UTU7000 / UTU7000K-U50TK3
Alvast bedankt voor het meedenken
Opgelost! Ga naar oplossing.
op 28-01-2024 03:07 PM
Hoi Ruud, @ruudlinskens ,
Geen probleem. Zo is het ook wel te zien. Hier moet sowieso een monteur naar kijken.
Je moet dit melden bij de leverancier i.v.m. wettelijke garantie.
De leverancier is wettelijk verplicht jou een deugdelijk product te leveren.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/bescherming-van-consumenten/vraag-en-antwoord/wat-kan-ik-do...
https://conformiteit.nl/
Houd je ons op de hoogte?
Fijne dag!
op 28-01-2024 01:06 PM
Goedemiddag @ruudlinskens ,
Zou je een beeldtest willen doen? Bij Instellingen→Ondersteuning→Apparaatonderhoud→Zelfdiagnose→Het beeld testen.
Dit moet écht volgens deze eisen, want anders is het niet goed te beoordelen:
https://eu.community.samsung.com/t5/Televisie/How-to-Wat-zijn-de-beeldtestfoto-eisen/td-p/307375
Belangrijk: dus ook zonder aangesloten devices. Daarna graag, ter beoordeling, de foto’s hiervan posten.
op 28-01-2024 02:21 PM
Hallo Dick,
Zie hieronder.
Eerste foto (testbeeld) is in de ruimte met daglicht. Zie de zeer lage helderheid.
De tweede foto is via ingebouwde app (dus geen chromekast / hdmi input). Hierbij heb ik de gordijnen dichtgemaakt, alleen dan haalt mijn camera de helderheid denk ik zelf omhoog, omdat deze in het echt niet zo hoog is.
Bij beide foto's zijn geen inputs ingestoken.
Het knipperen ga ik natuurlijk niet op de foto krijgen. Dit verschijnt op het het complete scherm (dus niet in lijnen o.i.d.). Lijkt ook wel een frequentie dingetje o.i.d.
Gr Ruud
28-01-2024 02:51 PM - bewerkt 28-01-2024 02:55 PM
Hoi @ruudlinskens , Ruud,
Bedankt voor de foto's, maar ik mis de grayscales. Zou je die nog willen sturen?
Zie plaatje. Graag zonder reflecties.
op 28-01-2024 03:03 PM
Hallo Dick,
Deze optie krijg ik niet. Na de 1e testfoto krijg ik de vraag of de testfoto er normaal uit ziet. Als ik ja klik dan gaat 'ie terug naar het testmenu en als ik nee krijg staat er dat ik contact met Samsung op moet nemen met het bijbehorende modelnummer.
op 28-01-2024 03:07 PM
Hoi Ruud, @ruudlinskens ,
Geen probleem. Zo is het ook wel te zien. Hier moet sowieso een monteur naar kijken.
Je moet dit melden bij de leverancier i.v.m. wettelijke garantie.
De leverancier is wettelijk verplicht jou een deugdelijk product te leveren.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/bescherming-van-consumenten/vraag-en-antwoord/wat-kan-ik-do...
https://conformiteit.nl/
Houd je ons op de hoogte?
Fijne dag!