Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

IOS kinézet Androidon?

(Témakör létrehozásának dátuma: 23-04-2019 07:18 PM)
3316 Megtekintések
Matt_89
Pathfinder
Beállítások

Sziasztok!

Egy Apple fan ismerősömmel hosszas érvelés és szópárbaj után megkaptam a legyőzhetetlen érvet, hogy véleménye szerint az IOS interface-e és emojijai miatt sosem tudna Androidra váltani.

Valaki tud esetleg olyan megoldást, amivel replikálni lehet ezeket Androidon is, hogy a vitát az ész érvek talajára lehessen visszaterelni? 😊

Előre is köszönöm!

0 tetszik
6 Válaszok
AdamSzabo
Voyager
Beállítások
Szia!
A Google Play-ben számos iOS-re hajazó téma van, és akár emoji készletet is le lehet tölteni (keress rá az "ios launcher" és "ios emoji" kulcsszavakra). Ezek azonban sosem fogják tökéletesen visszaadni a másik operációs rendszer minden funkcióját. De talán arra, amire neked kell megfelelnek.

Vannak sikeres próbálkozások iOS telepítésére Android eszközön. Ehhez viszont az iPhone-ok hardverének szimulálása kell egy úgynevezett emulátor segítéségével, ami jelentős teljesítményveszteséggel jár. Illetve ehhez egyedi ROM-ot kell telepítened, ami garanciavesztéssel jár, és kellő szakértelem hiányában akár a telefon működésképtelenségéhez vezethet. Szóval mindennapos használatra, de kipróbálásra sem ajánlanám.
0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

Üdv!

 

Én azt nem értem, hogy miért kellene azzal foglalkozni, hogy valaki át akar-e váltani iOS rendszerről androidra. Nekem volt iOS telefonom és 6 hónap után eldobtam és visszatértem az androidra. Nekem meg az nem tetszik. És az sem tetszik, hogy a Samsung másolja az iOS-t. Ha megfigyeled a Samsung féle PIE rendszert, egy az egyben iOS koppintás. Kezdjük a bal felső sarokban az állapotsorban lévő órával. Engem bosszant, mert hasznos helyet foglal el és egyelőre nem tudom kikapcsolni. Nem azért vettem 110 ezerért Samsung órát, hogy a telefonon nézegessem az időt.

Aztán a lekerekített értesítések és ablakok egyértelmű iOS másolatok. A Samsung ráadásul túl is tolta a rádiuszt, ami igen ízléstelen. 

Az A5 2016 óta még a telefonok külsejes is tipikus iPhone másolat, amit persze minden gyártó követ.

Az iOS felhasználókat sosem fogjátok tudni átcsábítani, mert nem értenek az android rendszerhez. Ehhez érteni kell. Nem úgy van, hogy bekapcsolom és használom.  Magyarországon pedig még nehezebb az átcsábítás, ugyanis itthon státusszimbólum az iPhone, amiről sokan nem mondanak le. Ha magától nem látja be az ismerősöd hogy nem kompatibilis senkivel, hogy technikailag mindig le lesz maradva, hiszen az Apple mindig mindent évekkel később tesz a telefonjába, akkor esélyed nincsen átcsábítani. Én mondjuk jókat szórakozok rajtuk, heccelem őket. Mikor boltban sorban állunk és fizetek a Samsungommal, majd az iPhone fan fizet bankkártyával, akkor mindig cukkolom, hogy "na mi van, 2019-ben a nagy ájfonnal nem lehet fizetni és szórakozni kell pinkóddal meg kotorászni kell kártya után?". Akkor mindig lebiggyed az arca. Vagy ha villantani akar a vezeték nélküli töltőjével, akkor mondom neki, hogy "öreg te nagyon le vagy maradva, az Asus telefonomat már 5 éve vezeték nélkül töltöttem, erre most úgy csinálsz, mintha te találtad volna fel a spanyolviaszt" 😂

AdamSzabo
Voyager
Beállítások
A véleményed nagy részével egyetértek, nem igazán ugyanaz a célcsoportja az Apple termékeinek mint az Androidos telefonoknak. Utóbbihoz tényleg akarni kell érteni hozzá, ha a benne lévő potenciált ki akarja használni az ember.
Nekem az az érzésem a design-nal kapcsolatban, hogy a szoftveres lekerekítési rádiuszokkal (értesítések, Samsung appok) a kijelző sarkaiban lévő lekerekítéseket másolták le, legalábbis az S10e-nél nagyon úgy tűnik, de persze tudja fene.
Azért remélem nem vadidegeneket szoktál így cukkolni, hanem az Apple-ös haverokat :face-with-tears-of-joy:
0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások
Na jó, de anno mikor bejött a modern monitor, kijelző, akkor a fejlesztők vért izzadtak, hogy eltűnjön a rádiusz a kijelző sarkából. Így is reklámozták a termékeiket, hogy 'sarkított kijelző'. Most meg visszateszik a kerek sarkokat? Na és a bal felső sarokban lévő óra? Az se iPhone copy?

Igen, csak ismerősöket cukkolok az iPhone-al.
0 tetszik
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Az óra bal oldalra kerülése az Android 9 "újítása", és gondolom a Google a notch-os, szenzorszigetes telefonok miatt tette át ide, nem hiszem, hogy csak azért, mert az iOS-re akartak hasonlítani. Hogy miért nem lehet kikapcsolni/áthelyezni az számomra is rejtély, de ez ügyben a Google-t kell meggyőznünk.

 

A kijelző lekerekítésével kapcsolatban szerintem pont ugyanaz a cél, mint a kisarkosításával volt: kihasználni a rendelkezésre álló teljes teret. Egy eszköznek, amit elég gyakran tartunk a kezünkben, nem árt ergonomikusnak lenni (már amennyire tud). Emiatt a telefon sarkai le vannak kerekítve, nameg így az ember zsebét sem szúrja ki, ha valaki még ott tartja ezeket a platnikat. A monitoroknál erre nincs szükség, csak ülnek az asztal tetején, emiatt annak lehetnek sarkosak a szélei. Ahogy fogy el a káva szépen lassan az évek alatt, a mobiloknál eljutottak arra a szintre, ahol már követni kell a mobil külső formáját. Tehát le kell kerekíteni a kijelzőt, miközben azt is meg kell oldani, hogy hasznosan lehessen kihasználni az így nyert területet. Nekem úgy tűnik, hogy még ismerkednek a gyártók és szoftverfejlesztők az ebben rejlő lehetőségekkel, de idővel ez is kiforrja magát. Sokáig azt sem tudtuk elképzelni, hogy érintőkijelzőn normális visszajelzés nélkül hogyan lehet rendesen gépelni, aztán az évek alatt ez is rengeteget fejlődött.

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

Ja, értem. Én azt hittem, hogy a Samsung újítása a bal felső sarokban lévő óra. Nem tudtam, hogy más is oda tette az Android miatt. 

A sarkított kijelzős véleményeddel egyet értek, bár szerintem ízlésesebb lett volna kisebb rádiusszal.

0 tetszik