Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 
Ugrás a megoldásra MEGOLDVA

Eredeti témakör:

Galaxy Watch Bluetooth+LTE verzió tippek, és tudnivalók.

(Témakör létrehozásának dátuma: 16-01-2019 12:10 AM)
22313 Megtekintések
EvelinCz
Hotshot
Beállítások

Sziasztok!

samsung galaxy watch.jpgElsősorban a Galaxy Watch eSIM-es verziójáról szeretnék veletek megosztani pár hasznos tanácsot és tudnivalót, illetve információt adni mi is az az eSIM-, illetve multiSIM szolgáltatás. A Galaxy Watch 46 mm-es (SM-R805), és 42 mm-es (SM-R815) LTE képes okosórákat, a Magyar Telekom Nyrt. forgalmazza és nyújt hozzá megfelelő szolgáltatást

Kérhetünk új előfizetéssel, azaz új telefonszámmal eSim szolgáltatást az óránkhoz, vagy már meglévő előfizetésünkhöz multiSIM szolgáltatást. 

  • eSIM: A fizikai sim kártya helyettesítője, legyen szó akár okostelefonokról, vagy viselhető eszközökről. Az alapvető változtatás a SIM kártya közvetlenül a készülékbe történő telepítésében van. Aminek előnye, hogy univerzális, kevesebb a Sim kártya sérülésének veszélye. Ami jelen esetünkben azonban lényeges, hogy az óránkkal akkor is fogadhatunk és indíthatunk hívásokat, ha a telefonunkat nem vittük magunkkal, azaz önállóan képes működni bluetooth kapcsolat nélkül. 
  • multiSIM: A MultiSIM szolgáltatás keretében egy előfizetéshez  akár több SIM-kártya  is igényelhető, mely lehet eSIM vagy hagyományos SIM egyaránt. Ezáltal több eszközön használhatunk egy telefonszámot. 

Ha már meglévő előfizetéssel kérünk multiSim szolgáltatást, akkor az óránk ugyanazt a telefonszámot használja, amit a telefonunk. A telefonunk és az óránkat a Galaxy Wearable app és a szolgáltató által adott QR kód és útmutó segítségével tudjuk összepárosítani. 

!Tipp! : Ha a készülékünk dual simes és mindkét SIM slotot használjuk érdemes kivenni a párosítás ideje alatt azt a SIM kártyát, ami nem az adott szolgáltatáshoz tartozik. 

A párosítás után a telefon és az óra bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál egymással mindaddig, amíg a kapcsolat meg nem szűnik, ezután vált át az óra önálló módba. Így ha a telefonunk nélkül indulnánk el valahova, vagy lemerülne, az órán keresztül fogadhatunk és indíthatunk is hívásokat. 

 

Az esetben, ha eltérő a telefonszámot használunk, mint az eSIM-hez rendelt telefonszám, akkor a működése eltér a fenti esettől, ellenben a párosítás folyamata megegyezik. 

  • Bluetooth kapcsolat esetén: az óra a telefonban lévő telefonszámmal indít hívást, illetve fogadja is a telefonra érkező hívásokat. Ellenben az eSimhez tartozó telefonszám nem hívható, mivel a bluetooth kapcsolatot részesíti előnyben a készülék.
  • Önálló mód esetén: Az eSIMhez tartozó szám hívható, és indítható róla hívás. SMS formájában értesítést küld az a nem fogadott hívásokról (amelyek mondjuk addig érkeztek, amíg a bluetooth kapcsolattal csatlakozott a telefonhoz az óra). Ez esetben viszont a telefonban levő szám hívás- és SMS értesítéseit nem kapjuk meg. (Érdemes még figyelni arra, hogy az órán beállítsuk a hívószám kijelzést, mivel a hálózati alapértelmezést részesíti előnyben)

Remélem a segítségetekre lehettem és hasznos információkra leltetek!

 

 

 

 

Ugrás a megoldásra
Lovy
Journeyman
Beállítások

sms küldés fogadás csak a fő simel lehetséges ( T mondta)

0 tetszik
CZsolt
Apprentice
Beállítások
A szolgáltató nem támogatja az SMS szolgáltatást multisim esetén.
AndreasH81
Apprentice
Beállítások

Sziasztok!

 

Most lesz egy Galaxy Watch 46mm-es órám, de nem tudom eldönteni, hogy a mobilnetes (LTE) vagy a mobilnet nélküli verziót válasszam.

Sajnos a szolgáltatómnál (nem magyarországi) jelenleg nincs eSim okosórához, de hamarosan lesz.

 

Addig is azt szeretném megtudni, hogy okoz-e bármiféle gondot az órának ha mondjuk nincs beállítva az eSim, és csak Bluetooth-on keresztül jut nethez, vagy esetleg gyorsabban merülhet-e tőle az akku vagy ilyesmi?

 

Köszönöm!

András

0 tetszik
CZsolt
Apprentice
Beállítások

Mire használnád a mobilnetet? Én csak a vásárlás után döbbentem rá az operációs rendszer mennyire nem támogatja az androidos appokat.

AndreasH81
Apprentice
Beállítások
Kedves CZsolt!

Arra gondoltam, hogy gyalogos vagy kerékpáros kirándulások alkalmával nem vinném magammal a telefonomat, ha az órában minden fontos funkció - még ha kicsit butábban is, de - rendelkezésre áll, plusz még bizonyos szinten elérhető is marad az ember.
CZsolt
Apprentice
Beállítások

Én igazából csak telefonálásra tudom használni. Nem működik rajta sms, viber, ...stb.

AndreasH81
Apprentice
Beállítások
Akkor lehet, hogy a mobilnet nélkülit választom.
Köszönöm a segítséget!
0 tetszik
Neels555
Apprentice
Beállítások

Szia, sikerült esetleg megoldani ugyan ez a problémám. 😕

0 tetszik
EvelinCz
Hotshot
Beállítások
Szia @Neels555!
Le tudnád írni kérlek részletesen a problémát? Illetve, hogy miben tudnánk neked segíteni?
0 tetszik
Neels555
Apprentice
Beállítások

Szia!

Tegnap vásároltam egy Lte-s galaxy watchot a német médiamarktban és nem tudtam rólha, hogy a magyar esim-el nem fog működni, a következőr írja ki amint rámegyek a mobil hálózat telepítésére: 

Screenshot_20200704-185352_Galaxy Watch PlugIn.jpg

 Próbaltam.utána járni, mi ez azt mondják, hogy régiót kell váltani az órán. Ahhoz lenne szükségem egy kis segítségre.