Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Wirowanie w Eco Bubble WF70F5E5W2X

(Temat utworzony: 01-05-2017 07:06 PM)
60063 Wyświetlenia
Citizen777
Apprentice
Opcje

W jaki sposób nastawić w/w pralkę na samo wirowanie? Przy nastawieniu pralki na samo wirowanie pokazuje czas 12 min. Po chwili pokazuje 9 minut do końca wirowania i mimo nastawienia wirowania na 1200 obrotów pralka mieli i mieli do 40 minut non stop z wyświetlaniem 9 minut i 1200 obrotów. Czy w tak wydawałoby sie dobrej pralce nie można po prostu odwirować prania? Dodatkowo? Jako samo wirowanie?????????? Nie po praniu, tylko włączyć pralkę i coś odwirować? i-samsung-eco-bubble-wf70f5e5w2x.jpg

 

Jak nastawić samo wirowanie??????

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
KonradN
Voyager
Opcje

Kalibracje należy przeprowadzać co około 40 prań lub po zmianie ustawienia pralki. To, że pralka zatrzymała się na 9 minucie oznacza, że miała problem z wyważeniem wsadu. Mogło to nastąpić albo w skutek braku wyważenia bębna albo w wyniku małego wsadu. Daj znać jak wykonasz te czynności.



Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
12 Odpowiedzi
KonradN
Voyager
Opcje

Czołem @Citizen777. Opisany przez Ciebie błąd w działaniu pralki wskazuje na to, że jest problem z wyważeniem bębna. Zalecam wykonać kalibrację, można ją włączyć w prosty sposób: TEMPERATURA + OPÓŹNIONE ZAKOŃĆZENIE + WŁĄCZNIK. Na wyświetlaczu pojawi się napis CLB i wtedy wciśnij klawisz start. Problem powinien zostać rozwiązany. Co do włączania samego wirowania to na pokrętle znajduje się taki program, więc aby go użyć należy po prostu przekręcić pokrętło na pozycje "Wirowanie".



Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Citizen777
Apprentice
Opcje

Dzięki bardzo za odpowiedź.  

Więc pociągnę zapytanie- kalibracja była już robiona od razu po zakupie pralki. Czy zatem trzeba kalibrować pralkę przed każdym praniem? Czy jak często? Odnośnie przełącznika "Wirowanie". Na 9 minutach do końca pralka kręciła 40 minut i tak nie odwirowała prania.. ewidentnie coś z ustawieniami.. zgrzała mnie niemiłosiernie! Chcę włożyć mokre pranie lub te za słabo odwirowane na szybsze obroty i..... ni huhu... 😣 😞

 

0 Like
Rozwiązanie
KonradN
Voyager
Opcje

Kalibracje należy przeprowadzać co około 40 prań lub po zmianie ustawienia pralki. To, że pralka zatrzymała się na 9 minucie oznacza, że miała problem z wyważeniem wsadu. Mogło to nastąpić albo w skutek braku wyważenia bębna albo w wyniku małego wsadu. Daj znać jak wykonasz te czynności.



Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
Citizen777
Apprentice
Opcje

Dzięki wielkie! Faktycznie kalibracja pomogła! Z premedytacją wrzuciłam na samo wirowanie 2 mokrutkie

t-shirty😁 i fakt! Dała radę!

Z nastawionych 12 minut (samo po nastawieniu programu wirowania na 1200 obrotów tak pokazała) pralka wirowała z zegarkiem w ręku 8 minut! 😃😀😁😉

Brawo Ty! Dzięki bardzo raz jeszcze za pomoc! Pozdrawiam serdecznie Emilka 😊

ad12
First Poster
Opcje

po kalibracji pralka wiruje na sucho, po zadaniu prania miele na 9

0 Like
Opcje

Cześć @ad12,

Wskazuje to na problem z załadunkiem. Należy w takim wypadku zmniejszyć wsad (jeśli jest ponad zalecaną wagę) bądź go zwiększyć (jeśli pranie jest małe a nietypowe jak dywanik jeansy lub jeden recznik) . Jednym słowem pokombinuj z załadunkiem. 

Poniżej link do posta na ten temat :

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Przyczyny-zatrzymania-wirowani...

Daj znać jak poszło :smiling-face: 

0 Like
monika38
First Poster
Opcje
Na mojej pralce na pokrętle nie ma samego wirowania jest płukanie + wirowanie, czyli nie można włączyć samego wirowania ?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@monika38  Dzień dobry 

Jaki model pralki, taki sam jak w temacie?


0 Like