Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung Magician 5.2.1 nie wykrywa dysku 970 Evo

(Temat utworzony: 22-10-2018 02:57 PM)
2381 Wyświetlenia
aen87
Explorer
Opcje

Witam,

 

Jak w tytule tematu mam problem z poprawnym wykryciem dysku 970 Evo 250GB Nvme nie przez BIOS płyty głównej, ale program Samsunga. Mam ustawiony kontroler Sata 3 w trybie RAID0 z dwóch 860 Evo .

Płyta główna to ASrock Z370 Extreme 4 z najnowszym BIOS 3.10

Windows 10 x64 zainstalowane wszystkie aktualizacje i sterowniki Intela do kontrolera RAID.

Sterownika Samsung_NVM_Express_Driver_3.0 do tego dysku pod Nvme nie mogę zainstalować pojawia się błąd "Samsung NVM Express Device is not connected. Connect the Device and try again."

Clipboard03.jpg

0 Like
MateuszW1
Navigator
Opcje

Hej @aen87,

 

W pierwszej kolejnosci spróbuj zainstalować Samsung Magician w wersji 4.6, albo niższej i za jego pomocą zaktualizuj firmware dysku za jego pomocą. Później spróbuj jeszcze raz zainstalowac sterownik dysku.

 

 

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Wszelkie opcje w programie Samsung Magician 4.7 są niedostępne. Zobaczę jak będzie na wersji 4.6

 

Edit: Na wersji programu 4.6 jest ta sama sytuacja co na 4.7 i 5.2.1 niedostępne opcje w oprogramowaniu jedynie test wydajności dysku.

Clipboard0001.jpg

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy na pewno twoja płyta będzie współpracować

 https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/970evo/

Przechwytywanie.PNG

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Na stronie ASRocka w tabeli Storage QVL  znalazłem numer tego konkretnego modelu dysk jest wykrywany przez UEFI płyty głównej wiec powinno wszystko działać poprawnie.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@aen87Na YT widziałem że na 960 działa bez problemu a czemu na 970 nie chce to nie wiem może napisz do ASrock co zrobić z tym fantem 

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Napisałem do Asrocka w zwiazku z problemem instalacji sterownika Samsung Nvme Express pewnie jak sterownik się uda zainstalować, to i program ten dysk normalnie wykryje bo np program Asus Aura nie działa jak nie ma zaisntalowanego sterownika do karty graficznej. Wiem że to temat innego kalibru, ale tak może być wczesniej dysku SSD Nvme nie miałem.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@aen87Może jeszcze sprawdzić rejestr i jeszcze "TRIM" wpisz w cmd taką komende fsutil behavior query DisableDeleteNotify powinno być "0"

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Tak to wygląda Clipboard0002.jpg

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czyli jest tu OK zatanawiam się czy robileś akulizacje Windows z 1803 do 1809 ?

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Tak robiłem aktualziacje Windows 10 z 1803 na 1809. Mam pomysł postawie Windows 10 na innym dysku SSD i zobaczę czy sterownik Samsung Nvme Express zostanie zainstalowany i czy Samsung Magician 5.2.1 wykrywa ten dysk poprawnie tak że można włączyć np Rapid Mode i używać funkcji tego programu. Ale to zrobie pózniej jak support nie będzie wstanie znaleźć rozwiązania.

0 Like