Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar hw-k450 jaki format dzwięku PCM czy DD

(Temat utworzony: 14-02-2019 09:43 AM)
10309 Wyświetlenia
Valens_
First Poster
Opcje

Witam,

 

Po przeczytaniu licznych wątków na temat PCM i DD zostałem z mętlikiem w głowie. Wychodzi na to że wszystko zależy od urządzenia końcowego jakim w moim przypadku jest powyższy soundbar. Nie potrafię nigdzie znależć czy ten soundbar bez problemu radzi (dekoduje) sobie z dźwiękiem przesyłanym w formacie PCM. Do soundbara podlaczony jest TV (Samsung 7472) po HDMI ARC a do TV dekoder UPC Horizon i PS4 PRO. Do tego używam netflixa i youtube z poziomu TV. Ja, jako laik, zauważylem narazie że gdy używany jest DD to dźwięk jest głośniejszy na tym samym poziomie volume co przy PCM.
Co o tym myslicie? Zostawić DD tam gdzie on jest możliwy czy przestawić wszystko na PCM?

I jeszcze jedno pytanie, ten TV gdy dostaje sygnał DTS to konwertuje go do obsługiwanego formatu czy po prostu nie usłysze nic?

 

 

0 Like
13 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
Valens_
First Poster
Opcje
@vdsl2
z podłączeniem nie mam problemu, po prostu nie wiem co jest lepszym rozwiązaniem, PCM czy DD skoro DTS jest poza zasięgiem w serii 7
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Valens_ Zobacz to jest napisane w instrukcji dekodera na stronie 5

 https://www.upc.pl/pdf/instrukcje/telewizja/Instrukcja_pelna_Horizon_25_10_2018.pdf

0 Like
Valens_
First Poster
Opcje

@ 

Wiem ze Horizon obsługuję DD. Cały czas mi chodzi o to czy jakość dźwięku będzie lepsza na PCM (jak mówi ogólna teoria) czy ze względu na to że dekodować to będzie soundbar który nie jest high-endem lepiej wszędzie dać DD i pozwolić urządzeniom wysyłającym dokonać konwersji.
Innymi słowy czy ten soundbar potrafi dobrze przeprocesować PCM że da lepszą jakość niż DD (mówimy o stereo oczywiście)

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
Valens_
First Poster
Opcje

Google mówi że PCM jest lepszy jeżeli urządzenie otrzymujące dźwięk (ampli/soundbar etc) jest w stanie sobie z nim dobrze poradzić. Pytanie czy ktoś wie czy ten budżetowy soundbar sobie z tym radzi czy lepiej dać mu gotowe DD z którym nic nie musi robić

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
dekoder
Navigator
Opcje

Kolego Valens,a od kiedy PCM to dźwięk przestrzenny
Ustaw DD a PCM w stereo olej
W telewizorze ustaw format dźwieku wejściowego na bitstream
Jak audycja będzie ze ścieżką wielokanałową,to tv sam przestawi dźwięk wyjściowy na odpowiedni format

0 Like
Valens_
First Poster
Opcje

@dekoder

 

PCM po HDMI potrafi przeslac dzwiek przestrzenny w lepszej jakosci niz DD bo jest niezkompresowane. Niestety zarowno optic i ARC maja za mala przepustownosc zeby to zrobic. Dopiero eARC ma to zmienic i wprowadzic obsluge wszystkich formatow. 

0 Like