Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

HW-Q950T - awaria tylne głośniki i tuba basowa nie wydają żadnych dźwięków co kilka dni

(Temat utworzony: 13-05-2023 01:00 PM)
189 Wyświetlenia
Kuba2020
Explorer
Opcje

Witam serdecznie! Prośba o pomoc.

W październiku 2020 r. dokonałem zakupu flagowego modelu soundbara HW-Q950T. Na przełomie czerwca i lipca 2022 roku uległ on awarii, która polegała na tym, iż tylne głośniki i tuba basowa nie wydawały żadnych dźwięków, pomimo tego, iż diody wskazywały, że są one połączone z belką. Produkt reklamowałem  z tytułu rękojmi u sprzedawcy. Autoryzowane centrum serwisowe Samsung uznało wadę, została wymieniona część nr AH81-13754A, tj. JDM-Network-Wireless Audio. Po odbiorze sprzętu był on sprawny około 3 tygodnie, po czym ten sam problem ponownie wystąpił. W sierpniu raz jeszcze zareklamowałem sprzęt  z tytułu rękojmi, gdzie po półtora miesiąca otrzymałem go z powrotem z tego samego autoryzowanego centrum serwisowego Samsung z informacją, iż jest on sprawny - sprawdzałem sprzęt w obecności pracowników sklepu i faktycznie działał. Po kilkunastu dniach problem zaczął cyklicznie występować, tj. brak dźwięku z satelit i tuby basowej. W międzyczasie okres ochrony gwarancyjnej minął. W tym okresie, kiedy pojawiały się usterki wielokrotnie kontaktowałem się z pomocą techniczną Samsung, nikt nie potrafił mi pomóc. W chwili obecnej co kilka dni problem się powtarza (serwis tego nie zauważył testując przez ponad miesiąc soundbar), flagowy sprzęt, za który zapłaciłem ponad 5000 zł nie działa tak, jak powinien, a producent się na mnie wypiął (dziękuję Samsung), skończyło się na wymianie wiadomości mailowych.

Okazuje sie, że do poprawnego działania satelit i tuby konieczne jest ich każdorazowe odłączenie od zasilania, przy włączonej belce - mnie się udało to zdiagnozować, "specjalistom" z serwisu nie.

Czy ktoś z Was miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać?

Sprzedawca chciał zwrócić mi pieniądze przy drugiej reklamacji, niestety indolencja serwisantów Samsunga w tym przeszkodziła. Kolejny raz zawiodłem się na Samsungu, a posiadam cały ekosystem tego producenta.

Pozdrawiam!

0 Like
2 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Kuba2020  Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby napisanie reklamacji na tę korespondencję mailową z Samsungiem i poproszenie o potraktowanie tego maila jako pisemnej reklamacji i przekazanie jej do działu reklamacji.

0 Like
Kuba2020
Explorer
Opcje
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Po drugiej, nieuznanej reklamacji, gdy problem zaczął pojawiać się coraz częściej (a może ja po prostu miałem więcej czasu na użytkowanie soundbara), udałem się ponownie do sprzedawcy, 2 lata od zakupu wówczas minęły, co prawda mam rok na zgłoszenie usterki, jednak sprzedawca odmówił przyjęcia towaru i oświadczył, że po mojej stronie leży konieczność udowodnienia, że usterka wystąpiła w okresie 2 lat od zakupu, poradził kontakt z Samsungiem, co też uczyniłem, jednak Samsung się wypiął, twierdząc, że w ogóle żadnej awarii nie było. Mniejsza o to, po prostu zakończyłem współpracę z tą firmą za takie podejście.

Chodzi mi o to, czy ktoś miał podobny problem I znalazł rozwiązanie.

Pozdrawiam!
0 Like