Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Źródło obrazu

(Temat utworzony: 03-03-2020 08:05 PM)
616 Wyświetlenia
Rafał11
Apprentice
Opcje

Witam

posiadem tv q60r saundbar q70r oraz konsolę. Wszystkie urządzenia podłączone sa według schematu konsola (hdmi) > soundbar > (hdmi arc) tv (arc) wszystko dobrze działa oprócz wyboru źródła, czesto kiedy przełączam się pomiędzy źródłami np tv kablowa konsola, znowu tv i znowu konsola i w tym momencie źródło sygnału się nie zmieni i wyświetla się napis o braku sygnału ze źródła (konsola) oczywiście funkcja CEC jest włączona a pomimo to raz te przejscia działają raz nie, stranie to irytujące i dla mnie niezrozumiałe ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam 

0 Like
8 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Rafał11  Czy wymieniałeś kabel HDMI ? Czy masz już najnowszy firmware wer 1352 ?

0 Like
Rafał11
Apprentice
Opcje

kable hdmi 2.0 premium nowe i dobrej jakosci, soft mam 1351, przy próbie akt. komunikat ze nie ma nic nowego ;/

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Według mnie jest wer 1352 dla twojego TV https://www.samsung.com/pl/support/model/QE49Q60RATXXH/

Przechwytywanie.PNG

0 Like
Rafał11
Apprentice
Opcje

dzięki spróbuję jutro a jeśli z automatu nie wskoczy to zgram na pendrive i spróbuję 'ręcznie' wgrac :winking-face: 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Rafał11  Raczej pozostaje Ci wgranie z  pendrive .

Poprawa jakości obrazu: Naprawiono błąd, który powodował, że niektóre telewizory wykazywały efekt moiré. Podobnie jak kolejny błąd, który może prowadzić do zielonego paska w górnej części obrazu.
Optymalizacja odbioru nadajnika za pośrednictwem DVBT-T2 i HEVC SFN

0 Like
Rafał11
Apprentice
Opcje

Niestety aktualizacja nie pomogła, cały czas występuje akazjonalny błąd w poprawnym znalezieniu źródła sygnału wybranego przeze mnie urządzenia hdmi (ps4), gdy zmiana przebiega poprawnie na listwie tv arc zmienia się na hdmi natomiast podczas tych nieudanych prób soundbar na sekundę wyświetla hdmi po czym wraca na tv arc a na obrazie tv ukazuje się napis o braku sygnału ze źródła hdmi (w moim przypadku nr 4) no trudno najwidoczniej trzeba się z tym męczyć choć troche to irytujące że dwa urządzenia tej samej firmy a nawet serii (jeśli tak to można nazwać) mają trudności w komunikacji 😕 gdy konsola jest podpięta pod tv bezpośrednio, nigdy nie występuje w/w problem.. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Rafał11  Możesz, zgłosić na infolinie ten problem sprawdzą, co się dzieje, może pojawi się u ciebie serwis.

0 Like
Rafał11
Apprentice
Opcje

Ok, spróbuję zgłosić, może zdalnie coś zaradzą. Dzięki 

0 Like