Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sugestia cyklu automatycznego - problem

(Temat utworzony: 04-11-2022 09:11 AM)
796 Wyświetlenia
Pjetia
Pioneer
Opcje

Witam. Pralka i suszarka z funkcją AIControl. W aplikacji Smart Things wybieram dla pralki pościel, po ukończeniu cyklu pralki wyjmuję pościel, wkładam do suszarki, odpalam suszarkę w Smart Things i nie ma sugestii pościeli, tylko bawełna. Poza tym na telefonie mam powiadomienie o zmianie statusu funkcji smart dla pralki, dla suszarki nie. Co robię źle i jak powinienem ustawić urządzenia i aplikację? Dział techniczny Samsung rozkłada ręce, sugerując rozłączenie obu urządzeń i sparowanie z aplikacją na nowo. Zrobiłem tak i problem nie ustąpił. Proszę o pomoc i pozdrawiam - Piotr

0 Like
24 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Pjetia  Dzień dobry

Proszę podać dokładny model pralki oraz suszarki.

Czy aplikacja SmartThings jest zaktualizowana do najnowszej wersji?


0 Like
Pjetia
Pioneer
Opcje
Suszarka to: dv80t5220ae/s6 pralka to: ww80t554dat/s6. Smart things najnowsza wersja.
0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Pjetia Cześć. Jeśli problem po ponownym sparowaniu urządzeń nie ustąpił, a było to zalecenie działu wsparcia, to zalecałbym ponowny kontakt i przekazanie tej informacji. Urządzenia są z tej samej linii, oba urządzenia mają również te programy. 

Pjetia
Pioneer
Opcje
Cześć. Niby dział wsparcia jest ze mną w kontakcie, zgłosiłem,że problem nie ustąpił po ponownym sparowaniu, miałem wyłączyć z prądu oba urządzenia na 15 minut, ale to też nie zadziałało.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Pjetia  proszę w takim razie przekazać to w dalszej korespondencji do działu wsparcia technicznego.


0 Like
Pjetia
Pioneer
Opcje
Czekam na odpowiedź z DT. Mieli dzwonić, telefon milczy.
0 Like
Pjetia
Pioneer
Opcje
Witam. Okazuje się, że miałem wyłączone powiadomienia dla suszarki, dlatego nie byłem informowany o statusie funkcji aicontrol. Teraz mam wszelkiego rodzaju powiadomienia powłączane, a nadal nie mam 6-sekumdowego powiadomienia o dostępności sugestii cyklu automatycznego. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi, na jakiej zasadzie ten cały proces powinien wyglądać? Od włożenia ubrań do pralki do włączenia suszarki na program z sugestii? Kończy się cykl pralki i co się dalej powinno dziać? Poza tym dowiedziałem się, że sugestie cyklu uruchamiają się dopiero po kilkunastu użyciach. Mam obydwa urządzenia (pralkę i suszarkę) od grudnia zeszłego roku, zacząłem ich używać w marcu tego roku i robię to dość intensywnie. Czy te sugestie cyklu automatycznego powinny się już uaktywnić?
0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@Pjetia AutoCycle program suszenia jest proponowany po zakończeniu cyklu prania, po jakimś czasie sugestia znika i nie ma możliwości już do niej wrócić – nie usterka, a cecha działania. Po skończonym cyklu powinno się pojawić powiadomienie z aplikacji (sugestia). Jeśli się nie pojawia, sugeruję ponowny kontakt z działem wsparcia klienta. Rozumiem, że dalej czekasz na odpowiedź w pierwotnej sprawie?

Pjetia
Pioneer
Opcje
1. W którym module ta sugestia powinna się pojawić? Pralki czy suszarki? W żadnym się nie pojawia, ale pytam. w jakiej formie ta sugestia się pojawia? Wyskakującego okna, czy innej? Kompletnie źle to jest w takim razie rozwiązane, bo powinnno być to w formie powiadomienia push. Cały czas czekam na odp z technicznego. Niemniej dziś prałem pościel i żadna sugestia mi nie wyskoczyła w module suszarki, ale: 1. Niebardzo wiem, gdzie jej szukać, 2. Niezawsze jest tak, że od razu po zakończeniu cyklu pralki włączam suszarkę, stąd moje pytanie o to, kiedy i gdzie taka sugestia powinna wyskoczyć.
0 Like