Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Problem z podłączeniem suszarki do SmartThings

(Temat utworzony: 21-02-2023 03:14 PM)
1199 Wyświetlenia
adrian1126
Apprentice
Opcje

#SmartThings #suszarka 

Cześć, mam problem z połączeniem suszarki przy pomocy aplikacji SmartThings.

Robię wszystko zgodnie z instrukcją. Przytrzymuję przycisk Smart Control przez 3 sekundy, pojawia się napis AP. Skanuję kod QR przy pomocy aplikacji, a aplikacja utyka na kroku z instrukcją żeby przytrzymać przyciska Smart Control przez 3 sekundy...

Mam również pralkę prawdopodobnie z tej samej serii i wykonując identyczne kroki, nie miałem żadnego problemu. Aplikacja pokierowała mnie abym połączył się z siecią WiFi udostępniona przez pralkę i wszystko zadziałało jak należy.

Dodam również że czysciłem cache aplikacji, oraz resetowałem suszarkę do ustawień fabrycznych.

Suszarka: DV90T6240LH

Pralka: WW10T654DLH

0 Like

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@adrian1126  suszarka również musi być połączona z tą samą siecią 2.4 co pralka


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
Rozwiązanie
adrian1126
Apprentice
Opcje

Ok, problem rozwiązany. Ustawiłem na sztywno sieć 2.4 żeby również telefony się łączyły. Połączenie nadal nie działało przy pomocy QR, ale znalazło urządzenie automatycznie w sieci i teraz wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuję za pomoc :smiling-face:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@adrian1126  Cześć 

Jaka jest ustawiona częstotliwość sieci Wi-Fi? 2,4Ghz? czy może 5Ghz?


0 Like
adrian1126
Apprentice
Opcje

Sieć działa zarówno na częstotliwości 2.4GHz jak i 5GHz. Pralka bez problemu połączyła się na częstotliwości 2.4GHz, za to z suszarką wciąż jest problem 

0 Like
Rozwiązanie
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@adrian1126  suszarka również musi być połączona z tą samą siecią 2.4 co pralka


0 Like
Rozwiązanie
adrian1126
Apprentice
Opcje

Ok, problem rozwiązany. Ustawiłem na sztywno sieć 2.4 żeby również telefony się łączyły. Połączenie nadal nie działało przy pomocy QR, ale znalazło urządzenie automatycznie w sieci i teraz wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuję za pomoc :smiling-face:

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@adrian1126  Proszę bardzo :smiling-face:


0 Like
Members_72IGNea
First Poster
Opcje

Pralka super dodała się bez problemu do sieci. Z suszarką miałem dokładnie taki sam problem jak opisany wyżej. Samsung naprawcie to. Mnie się udało skonfigurować suszarkę robiąc następujące kroki:

1. Dodałem suszarkę jako pralkę

2. Skonfigurowałem dla niej sieć wifi

3. Po takiej konfiguracji wg złego typu urządzenia w aplikacji będzie pokazywać złe programy dla suszarki

4. Należy usunąć urządzenie z aplikacji

5. Dodać urządzenie suszarki przez aplikację. Suszarka powinna zostać prawidłowo odnaleziona :smiling-face:

Cylka
First Poster
Opcje
Cześć, 
Mam problem z podłączeniem pralki i suszarki do smartthings. Mam router TP- Link Archer AX11000 z Wifi 6, łącze sie z siecią 2.4 , w ustawieniach routera widze,że oba urządzenia się połączyły z routerem ale przy rejestracji w Smartthings na samym końcu wyskakuje błąd połączenia. Restatowałam urzadzenia, reserowalam aplikację na telefonie 
Próbowałam podłączyć sie z innego telefonu efekt caly czas tem sam. Już brakuje mi pomysłów....
0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @Cylka!

W tej sytuacji najlepiej będzie skontaktować się ze wsparciem aplikacji. Ścieżkę kontaktu znajdziesz w tym poście:
https://eu.community.samsung.com/t5/smart-home/poradnik-zg%C5%82oszenie-problem%C3%B3w-z-aplikacj%C4...

Cylka
First Poster
Opcje
Dziękuję, spróbuję.
0 Like