Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pralka WW90M74HN2T nie pobiera płynu do płukania

(Temat utworzony: 28-08-2021 01:06 PM)
6804 Wyświetlenia
chania
Explorer
Opcje

Używam od ok. 1.5 roku pralki WW90M74HN2T i od jakiegoś czasu przestała pobierać albo pobiera bardzo małe ilości płynu do płukania. Mam ustawioną maksymalną ilość (3) w automatycznym dozowaniu, programy których używam to Bawełna i Pranie automatyczne. Ustawiam po 3, 4, 5 płukań, ale ani nie czuć zapachu płynu w praniu ani nie widzę ubytku płynu. Pralka jest prawidłowo wypoziomowana, płyn do prania jest podawany prawidłowo, wyciągnęłam szufladę, wylałam z niej płyny i ją umyłam, sprawdziłam czy płyn może się z niej  wydostawać i wyglada na to, że jest ok. Na pralce nie świeci się kontrolka o braku płynu (jak wylałam płyn i wsadziłam pustą szufladę to się świeciła, więc zakładam, że to działa ok). Czy mogę jeszcze coś sprawdzać, czy wzywać serwis gwarancyjny?u

0 Like
30 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@chania  Dzień Dobry

Jeżeli płyn pozostaje w dozowniku detergentów po zakończeniu programu proszę sprawdzić następujące kwestie:

Sprawdź, czy pralka używa wystarczającego ciśnienia wody.
• Sprawdź, czy detergent został umieszczony na środku dozownika
detergentów.
• Sprawdź, czy została prawidłowo założona nakładka komory na
płyn do płukania.
• Jeśli stosowany jest detergent w granulkach, sprawdź, czy
pokrętło wyboru detergentu jest ustawione w górnym położeniu.
• Zdejmij nakładkę komory na płyn do płukania i wyczyść szufladę
na detergenty


chania
Explorer
Opcje

Czytałam instrukcję, nie potrzebuję żeby mi tu ją wklejać :winking-face:


Jeżeli płyn pozostaje w dozowniku detergentów po zakończeniu programu


Oczywiście, że zostaje, bo to jest ogromny dozownik, więc wlewam tam detergent/zmiękczacz raz na jakiś czas i pralka w teorii pobiera go tyle ile potrzebuje. 

0 Like
HubertK
Expert
Opcje

@chania Cześć!

Przygotuj sobie numer seryjny urządzenia (s/n), który odczytasz z białej naklejki znamionowej oraz datę zakupu. Skontaktuj się następnie z działem obsługi klienta: Całodobowa Infolinia dla Klientów:
tel. 801-172-678 lub +48 22 607-93-33

Tam otrzymasz dalsze wsparcie.

0 Like
chania
Explorer
Opcje

Dzięki za odpowiedź. Czy ten numer znajduje się tylko na naklejce czy może znajdę go tez w aplikacji SmartThings? Moja pralka jest umieszczona w szafie, a na niej stoi suszarka, więc będzie mi trochę ciężko się do tej naklejki dostać. 

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@chania, spróbuj wejść w wybrane urządzenie w aplikacji SmartThings, następnie trzy kropki w prawym górnym rogu, punkt Informacje i zobacz, czy będzie tam numer seryjny. Sprawdzałem z TV Samsung i SN się pojawia.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

chania
Explorer
Opcje

Nie było tam, ale na całe szczęście naklejka z tym numerem znajduje się z przodu pralki, za drzwiczkami, więc nie musiałam rozbierać całej łazienki :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:

Cieux
First Poster
Opcje

Mam ten sam problem 😕 

Co ostatecznie się popsuło? 

Można było jakoś samemu zaradzić? 

0 Like
chania
Explorer
Opcje

Pralka była jeszcze na gwarancji, więc wezwałam serwis. Z tego co zrozumiałam to pan wymienił pompę do podawania płynu. Najpierw go przysłali z szufladą do wymiany, ale już wchodząc do mieszkania powiedział, że to nie ma sensu i nie zadziała. 

0 Like
KrzysztofL
Apprentice
Opcje
Spotyka mnie dokładnie to samo .Pompa była wymieniana już trzykrotnie .Wydaje mi się że to jakaś wada fabryczna.Samsung powinien zająć uczciwe stanowisko zamiast wciskać kit o rozcieńczniu płynu .Rozcieńczać to można koncentrat a nie gotowy płyn.Pralka znowu go nie pobiera lub pobiera bardzo mało .Proszę aby producent zabrał się na poważne za usunięcie wady lub zwrócić pieniàdze zamiast chować głowę w piasek.Bezwględnie odradzam zakup pralki Samsung .Bardzo żałuję że dałem się skusić - bo w urządzeniu za 4 tyś zł nie powinno być takich niespodzianek.