Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pralka samsung głośno wiruje metaliczny stukot

(Temat utworzony: 21-03-2021 06:47 PM)
4080 Wyświetlenia
Patriuuu
First Poster
Opcje

Witam kupiłem pralkę qiuck drive z automatycznym dozowaniem niestety podczas wirowania chodzi bardzo głośno tak jakby metal stukał o metal śruby transportowe zdjęte a pralka wypoziomowana zaznaczam ze jest to nowa pralka może ktoś pomoc ? Dołączam wideo poniżej 

https://youtu.be/WEfPggS2fl0

0 Like
22 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Patriuuu  Witam

Jeżeli mamy pewność że pralka jest poprawnie wypoziomowana musimy sobie jeszcze odpowiedzieć na pytania:

- Czy taki odgłos jest tylko podczas wirowania na dużych obrotach?

- Czy wsad jest dostosowany do wybranego programu. Pamiętaj, że przeładowanie bębna może powodować nieprzyjemne hałasy.

- Czy węże z tyłu pralki nie obijają o obudowę. Czasami z powodu lekkich wibracji mogą występować takie dźwięki.

- Czy filtr pompy jest czysty. Często oczyszczenie tego elementu ogranicza hałasy.

- Czy obracanie bębna ręką też powoduje taki hałas?

 


0 Like
Patriuuu
First Poster
Opcje

Tak ten dźwięk występuje tylko przy wirowaniu na dużych obrotach a wsad został dostosowany do danego programu. Pralka nie jest dosunieta maksymalnie do ściany wiec wydaje mi się ze węże nie obijają się o obudowę dźwięk wskazuje na to jakby pralka była niedostatecznie skręcona ponieważ po wyjęciu pralki z opakowania w dolnej klapie filtra między przednim panelem a bryła pralki znalazłem śrubkę. Co nie jest raczej normalne . Obracanie ręka bębna nie wywołuje żadnych hałasów tak jak zwykle pranie bez wirowania.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Patriuuu  Da się jakoś na podstawie tego dźwięku zlokalizować z którego miejsca w pralce pochodzi ten dzwięk?

Proszę spróbować  jeszcze delikatnie odchylić gumowy fartuch od bębna i sprawdź, czy nic tam nie wpadło.


0 Like
Patriuuu
First Poster
Opcje

Fartuch sprawdzony a wydawalo by się ze dźwięk pochodzi z dołu po prawej stronie filtr pompy jest czysty sprawdzałem, już tracę cierpliwość bo to nie jest normalny dźwięk 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Patriuuu  Czy wykonywał Pan kalibrację bębna przez pierwszym uruchomieniem?


0 Like
Patriuuu
First Poster
Opcje

Tak jasne 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Patriuuu  Poproszę jeszcze raz o podanie dokładnie jaki to model pralki?


0 Like
Patriuuu
First Poster
Opcje

ww9xm76nn2r/eg Nie wiem czy ta pralka jest w polskiej dystrybucji ponieważ mieszkam w Niemczech 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Patriuuu  Rozumiem. Pytam ponieważ zauważyłem że ta pralka jest przeznaczona właśnie na rynek niemiecki.


0 Like