Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

piekarnik z funkcją mikrofali NQ50J3530 nie dopieka od spodu

(Temat utworzony: 31-05-2020 10:56 AM)
1531 Wyświetlenia
Jacek78
Apprentice
Opcje

Witam, jestem użytkownikiem kompaktowego piekarnika z funkcją mikrofali (model w tytule posta) i nie moge znaleźć odpowiednich ustawień żeby dania odpowiednio dopiekły sie od spodu. Kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby, ciasto (chleb, świeża pizza) zawsze pozostaje niedopieczone (góra pięknie przypieczona - dół surowy). Pomocy!!!!!!!

13 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @Jacek78 ,

Jakich ustawień próbowałeś? Zmieniałeś wysokości ustawienia rusztu i temperatury? Sytuacja powtarza się za każdym razem?

 

0 Like
Jacek78
Apprentice
Opcje

Próbowałem chyba wszystkich możliwych, sytuacja powtarza się za każdym razem. 

EwaK
Hotshot
Opcje

@Jacek78 czy kontaktowałeś się w tej sprawie z Infolinią? 

0 Like
Jacek78
Apprentice
Opcje

Piekarnik do niczego, nie polecę go nikomu. Szkoda bo większość sprzętów AGD mam właśnie tej marki. Nie dopieka od spodu (pizza i chleb od wierzchu upieczony od spodu surowy, biszkopt już w ogóle masakra). Próbowałem wszystkich ustawień  (chyba że mnie ktoś oświeci). Jutro zgłaszam reklamację. Tak się nie da pięć. A szkoda.

Members_BJrrhzV
First Poster
Opcje

Witam,

W pełni zgadzam sie, ze piekarnik do niczego sie nie nadaje. Niestety dowiedzieliśmy sie o tym po zakupie, chociaż przez 10 lat byliśmy właścicielem poprzedniego modelu "FQ115T001", który posiadał wszystkie funkcje.

Do rzeczy. Na dzień dzisiejszy jesteśmy już po 2 odmownej reklamacji.

  • Reklamacja 1 z tytułu rękojmi. 

W zgłoszeniu, m. in, ze piekarnik nie dopieka, niezgodny z opisem i brak funkcji grzania od dołu, etc. A na stronie sklepu informacja, ze piekarnik ma 4 Funkcje: Termoobieg, Grill górny, Grill dolny, Mikrofala.

Reklamacja automatem została przekierowana do Samsunga. Ogólnie serwisant stwierdził, ze piekarnik nie posiada funkcji grzanie od dołu i fukncja nie jest opisana w instrukcji. Na tej podstawie, bez "oglądania" piekarnik stwierdził, ze sprzęt jest sprawny technicznie. Reklamacja odrzucona. 

Po kontakcie ze sklepem, dodatkowa informacja:

"Piekarnik posiada grzałkę dolna (grill dolny) jednak nie ma możliwości sterowania nią."

  • Reklamacja 2 bezpośrednio do Samsung; reklamacja na 1 naprawę

Zgłoszenie telefoniczne, tym razem bez szczegółowego opisu, po prostu "piekarnik nie dopieka od dołu".

Serwisant rozkręcił sprzęt, sprawdził czy jest grzałka dolna, i sprawdził czy i kiedy sie załącza (po 10 min). Tryb termoogieg 180 stopni. Test czujnikiem temp. grzania całej komory! Na tej podstawie stwierdzenie, ze sprzęt sprawny technicznie. Sugestie odnośnie zrobienia testów z czujnikiem temperatury pod blacha nie zostały wysłuchane, gdyż nie jest do procedura sprawdzania piekarnika. Podczas testu pozwoliłem sobie włożyć kromkę chleba tostowego, który jedynie z wierzchu sie przypiekł. 

Serwisant nie odpowiada za to, ze nie jesteśmy zadowoleni z efektów pieczenia. "Funkcji pieczenia do dołu" nam przecież nie zainstaluje. Oczywiście "sprzęt sprawny technicznie" i reklamacja odrzucona.

 

Czy komuś w ogóle udało sie wywalczyć zwrot ewentualnie zamianę na "inny" model? Na forum jest tez wątek o NQ50H5537KB, gdzie niektórym udało sie cos wywalczyć.

Ktoś, coś?

EWATOM
Journeyman
Opcje

Czy udało się jakoś poradzić z tym piekarnikiem? Bo mam to samo. Tak bardzo żałuję że go kupiłam. Tyle kasy....

Ja mam taki sam problem, zgłosiłam nawet reklamację i zostałam z niczym, bo piekarnik niby działa, a jak się piecze w nim ciasto to spód surowy, góra upieczoną. Pan z serwisu przyjechał , zbadał wszystko, grzałka dolna ok. Wszystko sprawne, piekarnik nie piecze od dołu. Chyba trzeba ciasto z nim upiec. Dramat, jakbym wyrzuciła dwa tysiące w błoto.

0 Like
EWATOM
Journeyman
Opcje

Mam to samo, wszystko już piekłam, wszystko wychodzi beznadziejnie. Ruszt niżej, wyżej,  tryby normalne, automatyczne, łączone. Nie da rady w nim nic upiec.  A już większą ilość mięsa pierwszy raz jak piekłam to chyba że trzy godziny,  bo ustawiłam temp 160 jak w poprzednim piekarniku a to się w ogóle nie piekło.  Dramat. Gdybym tylko wiedziała jaki to szajs

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@EWATOM  Dobry wieczór

czy kontaktowała się Pani się w tej sprawie z Infolinią? 


0 Like
EWATOM
Journeyman
Opcje

Z infolinią nie. Tylko na serwis dzwoniłam i zgłaszałam reklamację.  Serwisant nie stwierdził wad a moje ciasto jest nadal niedopieczone id spodu. Teściowa upikła również takie samo ciasto,  zupełnie inaczej wygląda a spód ładnie wypieczony.  

0 Like