Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 28-01-2019 09:18 PM)
3269 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like
89 Odpowiedzi
aga1955
Explorer
Opcje

@MonikaGS

Dziękuję za doprecyzowanie odpowiedzi. Odnośnie pieczenia a raczej dopiekania w tym urządzeniu: otóż z instrukcji i możliwości tego urządzenia wynika, że można piec ciasto w trybie ,,konwekcja" oraz ,,mikrofale+konwekcja". Z doświadczenia i pieczenia w trybie konwekcji ciasta są niedopieczone od spodu, środek niedopieczony, zapadnięty, brzegi wyrośnięte, natomiast w trybie ,,mikrofale+konwekcja" ciasta są wysuszone jak wirór lub spalone. Aby piec ciasto musi być pieczenie od spodu i z góry. Z instrukcji wynika, że w tym urządzeniu nie ma dolnej grzałki. W dziale strona 21 instrukcji ,,Rodzaje podgrzewania"  wyraźnie  napisane - konwekcja - podgrzewanie gorącym powietrzem z tylnej części grzałki, mikrofale+konwekcja - podgrzewanie gorącym powietrzem z tylnej części grzałki i szybkie podgrzewanie i gotowanie bez zmiany koloru. Jak można wywnioskować z owych informacji nie ma tu w ogóle pieczenia od spodu. Proszę sobie przeanalizować instrukcje piekarników z funkcją mikrofal innych producentów. Tam wszędzie jest dolna grzałka, którą można używać w różnych konfiguracjach. To urządzenie jest kuchenką mikrofalową i można w nim tylko gotować, podgrzewać ewentualnie zrumienić potrawy. Tak więc nazwa urządzenia widniejąca na instrukcji jest jak najbardziej prawidłowa. Odnośnie opinii - większość osób wystawia opinię po otrzymaniu produktu, wizualnie ładny, to trzeba przyznać. Jednak prawda też jest taka, że większość też napisała, że raczej korzystają z kuchenki mikrofalowej do przygotowywania potraw i podgrzewania. Zgłaszający tu swój problem napisali to w oparciu o doświadczenia na tym urządzeniu włącznie z działalnością serwisów. Jak widać efekty działań żadne. Jestem skłonna zaprosić do siebie przedstawiciela firmy, by zaprezentował upieczenie ciasta: z owocem, bezę, biszkopt, sernik. Produkty kupię na mój koszt :smiling-face:

0 Like
Piotrek89
First Poster
Opcje

Przez cały okres uzytkowania tego sprzętu byłem przekonany ze to tak musi być , sprzęt nowy a spód ciast surowy, góra węgiel. Ilu osób "poszkodowanych" musi być , tych którzy żyją w niewiedzy że to wina konstrukcyjna.

Wczoraj był u mnie serwisant , naprawiał pralkę oczywiscie samsunga. Z czystej ciekawości w rozmowie nabaknąłem, bo mam wszystkie sprzęty z samsunga pytał jak sie sprawują itp. to mówie ze pizza sie nie dopieka, szarlotka psu w d..e.  itd odrazu powiedział ze nalezy wymienic termostat, pytam czy to mozliwe w nowym sprzęcie?? powiedział niewykluczone.

Później spojrzał na góre wewnatrz znajduje się okragła płytka mikowa i jezeli jest brudna miał na mysli chlapiące resztki jedzenia , to sprzet nie będzie działał poprawnie , ponadto taka płytka koszt ok 100zł nie jest wymieniana na gwarancji.

Pytanie jak to robić żeby każdy produkt przykrywać?? czyszczenie nic nie daje, nalezy ja wymienić na nową.

 

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

@Piotrek89

Gdyby ten sprzęt był sprzedawany o nazwie jak w tytule instrukcji czyli ,,kombinacyjna kuchenka mikrofalowa" nie miałabym uwag do pieczenia, ponieważ mi zależało na piekarniku i napewno bym tego nie kupiła, bo szukałam ,,piekarnik".  Mam nadzieję, że jak w Azji produkują telewizory to instrukcja do tego jest telewizora a nie radioodbiornika.

MonikaGS
Helping Hand
Opcje

Ponownie dziękuję za przekazane uwagi. Odnosząc się do nich, jeśli decyzją Serwisu, reklamacja została odrzucona, sprawę można skierować bezpośrednio do Samsunga. Natomiast takie odwołania nie są rozpatrywane na forum, a przez oficjalną ścieżkę reklamacyjną. W przypadku wątpliwości Infolinia Samsung pokieruje jak złożyć taką reklamację.

Pozdrawiam.

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

@MonikaGS

Dziękuję za informację :smiling-face:

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

@amarlo

napisz na priv lub na moją pocztę emailową :smiling-face:

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

Moja reklamacja została uznana przez Samsung. Otrzymałam zwrot pieniędzy. Samsung dobrze wie, że to jest kuchenka mikrofalowa z funkcją opiekania. Chętnie udostępnię dowody. Proszę pisać na priv jeśli ktoś potrzebuje .

marcin0921
First Poster
Opcje

Proszę o taką wiadomość do mnie. Bylbym wdzieczny za zdradzenje jak to zalatwic. Mam juz dosyc tego piekarnika..

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Dzień dobry, 

pisałem do Pani lecze nie dostałem odpowiedzi. 

Po dzisiejszych wypiekach znowu zwiątpiłem. 

Piekłem na najniższym poziomie.

Góra czarna, spód biały....

Bardzo proszę o wiadomość jak pozbyć się tego dziadostwa.

GóraGóraSpódSpód

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

@Stach, złóż pisemną reklamację na Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Postępu 14, 02-676 Warszawa z dopiskiem "Dział Reklamacji".

Wierzę, że sprawa zostanie rozstrzygnięta na Twoją korzyść.

0 Like