Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 27-12-2016 11:20 AM)
26031 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
MonikaGS
Helping Hand
Opcje

[KOMUNIKAT]

w związku z pojawiającymi się na forum opiniami Klientów o tym, że piekarnik NQ50H5537KB/EO nie spełnia oczekiwań w zakresie dopiekania potraw - prosimy posiadaczy tego urządzenia o kontakt z Infolinią Samsung pod numerem 801 172 678 (pon-pt 8:00-20:00, sob. 8:00-17:00). Autoryzowany punkt serwisowy dokona bezpłatnego sprawdzenia piekarnika. W momencie potwierdzenia nieprawidłowej pracy produktu zostanie on bezpłatnie naprawiony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

89 Odpowiedzi
MarekZ
Voyager
Opcje

Cześć @Stach! Tego typu piekarnik powinien wygrzewać komorę równomiernie. Jeżeli wypiek jest umieszczony na środku i obie grzałki są włączone to nie ma siły, powinno się piec z obu stron.
W tej sytuacji sprawę warto zgłosić na infolinii pod numerem (0) 801-172-678, by umówić wizytę technika, który sprawdzi co się dzieje i naprawi sprzęt.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
grodziak93
Pathfinder
Opcje

@Stach Sam sie rozglądam za piekarnikiem (myśle o Dual Cook) i w sprawie tego modelu czytałem opinie...że to bardziej mikforala niż piekarnik, nie wiem jak to rozumieć. W temacie grzałek sprzedawca mi powiedział, że to urządzenie posiada grzałki, tylko o ile górną można włączyć jakimś trybem, to ta dolna się uruchamia samoistnie w określonych momentach pieczenia - nie da się tym w żaden sposób sterować, jest na to chyba jakaś logika znana producentowi...tak czy inaczej warto, aby ktoś kto się na tym zna, sprawdził Twoj piekarnik 😕


♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Przeczytałem ostatnio sporo opinii o tym piekarniku i wszystkie były o dziwo pozytywne. Wnioskuje w takim razie, że skoro od początku był problem z dopiekaniem spodów to dostałem wadliwy sprzęt.

Jeżeli chodzi o włączanie górnej grzałki to jest dostępna opcja opiekacza, grzeje wtedy tylko góra. 

Bardzo ale to bardzo jest zdziwiony, że maszyna posiada bardzo dużo programów automatycznych, a nie można tak po prostu włączyć sobie tylko dolnej grzałki, albo obydwu bez dmuchawy albo samej dmuchawy. Wszystkie te opcje miałem w starej gazowoelektrycznej kuchence Mastercook. Czasami usprawnienia jak widać nie są usprawnieniami. Przekombinowana automatyka. 

Sprawa została zgłoszona do serwisu kilka dni temu. Czekam na telefon w tej sprawie. 

0 Like
brainchild
First Poster
Opcje

Mam dokladnie taki sam problem, troche jestem wkurzona. Tu naawet nie tylko chodzi o ciasta, ale i o pizze, bułki. W ogole nie wychodza chrupkie od spodu. ale moze to wina tego, ze ruszt jest na blasze. gdzie mozna kupic sam ruszt do tego piekarnika ?

 

 

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Tak jest. Pizza od spodu biała jak mąka. Bułki od spodu surowe.

 

Był serwisant dwa tygodnie temu. Powymieniał troche eletroniki ale dalej jest to samo.

Ogólnie rozpracowałem z tym serwisantem algorytm grzania. 

 

Na samym początku, gdy rozpoczynamy grzanie zimnego piekarnika, załączane są dwie górne grzałki tzn. podstawowa+opiekacz. 

Dopiero po pierwszym wystygnięciu załącza się na chwilę dolna grzałka, żeby dogrzać piekarnik. 

Dalej już nie sprawdzaliśmy jaka jest sekwencja załączania ale to co stwierdziliśmy jest istną głupotą. 

Jak mogą nie pracować dwie grzałki w jednym czasie??

Tu nasuwa sie kolejne pytanie. Dlaczego nie ma takie trybu żeby można było sobie wybrać tylko dolną grzałkę??

Kuchenka posiada masę trybów automatycznych które są niepotrzebne, a nie ma podstawowych trybów które mają piekarniki za 500 zł. 

 

Jest mi po prostu przykro. 

 

brainchild
First Poster
Opcje

Czyli mam nie miec nadziei, ze bedzie lepiej ? Babeczka z infolinii kazala zrobic test grzanki. Kazala mi do rozgrzanego piekarnika na 200 stopni wsadzic chleb na 30-40 minut. Po takim czasie to chyba kawalki wegla wyjme.

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Mi pani też kazała zrobić test. 

 

Miałem włożyć kromkę chleba tostowego do 180 stopni na 15 min. 

Chleb został wyciągnięty biały. 

 

Widzę, że w Twoim przypadku czasy i stopnie zostały podrasowane.

Zrób test i daj znać.

0 Like
anzua
First Poster
Opcje

też zastanawiam się dlaczego nie ma samego rusztu do piekarnika? przecież blaszka od dołu blokuje przepływ ciepła. pierwszy raz widzę takie rozwiązanie, gdzie trzeba na blaszkę położyć blaszkę np. z ciastem

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Witam Was serdecznie,

 

@Stach, czy naprawa piekarnika u Ciebie jest już zakończona? Czy technik będzie jeszcze kontynuował naprawę?

 

oraz @anzua,

0 Like