Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 27-12-2016 11:20 AM)
26032 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
89 Odpowiedzi
Stach
Journeyman
Opcje

Niestety nie ma. Biorę ruszt ze starego piekarnika i jakoś ustawiony po skosie się trzyma. 

Mimo wszystko chyba nie o to chodzi w piekarniku za 2k PLN...

Po dwóch latach użytkowania dochodzę do wniosku, że to niestety tylko mikrofala.

Pieczenie to istna udręka. 

 

Stach
Journeyman
Opcje

Naprawa mojego piekarnika została zakończona, ponieważ finalnie technik nie znalazl wady.

Wadliwy jest sam algorytm grzania i brak możliwości wyboru elementu grzejnego.

Jeżeli mówimy o funkcji piekarnika dostępna jest tylko jedna opcja w której to grzałki góra/dół załączane są w pewnej tajemniczej sekwencji.

Czyli wypiekając szarlotkę nie mam możliwości dopieczenia jej od spodu, ponieważ algorytm decyduje, że akurat w tym czasie ma grzać góra..

Jest mi bardzo przykro. Sprzęt programowany chyba przez studentów. Nie nadaje się do pieczenia.

Wszystkim którzy zakupili ten produkt powinna należeć się rekompensata.

Przestrzegam wszystkich przed kupnem!!!

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Stach,

Abym mógł Ci pomóc potrzebuję trochę więcej szczegółów na temat naprawy. Prześlij mi w wiadomości prywatnej informację który serwis podejmował się naprawy.

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje
Pan serwisant był inżyniersko bardzo dobrze obeznany i krok po kroku rozpracowaliśmy cały układ patrząc które grzałki kiedy i w jaki sposób się załączają. Napięcie na jedną i drugą jest podawane, lecz tak jak mówię, algorytm grzania to delikatnie mówiąc pomyłka.
Po obserwacji pracy stwierdziliśmy, że grzałką główną jest grzałka górna -bo to od niej rozpoczyna sie praca.
Grzałka dolna służy tylko i wyłącznie do dogrzewania piekarnika.
Nie wiem kto to wymyślił, ale za wymyślenie piekarnika który piecze placki od góry powinien zostać zwolniony.

Pan serwisant wymieniał elementy elektroniki, między innymi płytę z przekaźnikami sterującymi grzałkami.
Piekarnik po wymianach pracuje tak jak pracował.

Prawdopodobnie w akcie desperacji po okresie gwarancyjnym przerobię elektronikę tak, żeby załączała tylko dolną grzałkę.
0 Like
deshiwroc
First Poster
Opcje

Witam,

 

Szkoda, że tak późno trafiłem na ten post. Też mam ten sam problem - termoobieg nie piecze od spodu. Zakupiłem dodatkową kratkę - rozno, ale też nie bardzo pomogło. 

 

Co do samej dolnej grzałki oraz wizyt specjalistów o których pisaliście, to nie wydaje mi się, że jest to problem natury technicznej - poprostu tak zostało to zaprojektowane. Szkoda, że nikt z samsung nie napisał jak poprawić pieczenie w tym urządzeniu, lub nie napisze jaki program trzeba wybrac aby Pizza byla chrupka od spodu. Dlatego zadam pytanie, czy ktoś znalazł jakiś optymalny program do pieczenia kombinacyjnego - moze to jakos rozwiaze problem?

 

Pozdrawiam, 

Piotr

 

p.s. Narazie jestem zawiedziony zakupem, trzeba bylo doplacić do konkurencji, a tak jest produkt za 2k, ktory nie dostarcza tego co powinnien. Swoja droga w sklepach tez sie nic nie dowiecie, dzial szkolen samsunga chyba nie istnieje bo sprzedawcy w takich renomowanych sieciach absolutnie nic nie wiedzieli - na moje pytania dot. czy mozna piec 230 na plycie ceramicznej tez nie potrafili odpowiedziec. 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć deshiwroc,

Zdradzisz na jakich programach i kombinacjach próbowałeś piec pizzę? Będzie mi łatwiej Ci pomóc.

0 Like
brainchild
First Poster
Opcje

A gdzie dokupiles kratkę ? Fakt piekarnik średni ale mikrofala spoko. Ja juz drugi rok mam ten piekarnik, tyle dzwonienia, tyle pisania, a nikt do tej pory nie jest mi w sstanie powiedzieć jak zrobic pizze na chrupko 😕

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Proszę Państwa. 

Pojawienie się kolejnej negatywnej opinii o tym urządzeniu potwierdza tylko moje przekonanie, że jest to w 90% kuchenka mikrofalowa a w 10% piekarnik.

Powiem szczerze, że czuję się przez firmę Samsung oszukany.

 

Tak jak pisałem w poprzednich postach, największą wadą tego urządzenia jest oprogramowanie. Do wyboru mamy dwa tryby kuchenki: konwekcja oraz grill. W takim przypadku jeżeli chemy upiec ciasto, pizzę, mięso itd. itp. jesteśmy skazani na funkcję konwekcja (pomijam funkcje automatyczne. Czy kiedykolwiek ktoś użył funkcji A:10 pod tytułem Holenderski biały chleb???????. Drogi Samsungu nie miejsce nas za debili!). W trybie konwekcji nie mamy możliwości wyboru jaka grzałka pracuje (dolna lub górna), nie możemy wyłączyć termoobiegu. Wszystko działa zgodnie z tajemniczym algorytmem napisanym najprawdopodniej przez studenta na praktykach.

Grzałką główną jest grzałka górna. To ona włącza się jako pierwsza jeżeli startujemy z zimengo piekarnika. Grzałka dolna załączana jest na krótkie chwile po to aby dogrzać piekarnik od spodu. Co za *****yzm? Przepraszam za mocne słowa, ale sprzęt nie był tani a ktoś chciał oszukać fizykę i miał chyba przekonanie, że ciepło opada zamiast się wznosić....

 

Podsumowując pytania kolegów pizzermanów. Nie zrobicie pizzy, ponieważ nie jesteście w stanie włączyć programu podczas którego grzałaby tylko dolna grzałka. Podobnie będzie z szarlotką, spód będzie najpewniej biały :smiling-face:

 

Niestety jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, taka jest moja mądrość jeżeli chodzi o tego typu urządzenia.

0 Like
Opcje

Cześć @Stach,

Faktycznie, urządzenie pełni funkcję piekarnika i mikrofali w jednym. Jest to idealne urządzenie dla osób ceniących sobie oszczędność pod katem nie tylko miejsca, ale i finansów.

W internecie jest dużo opinii zadowolonych z takiego rozwiązania Klientów.

Dodatkowo, kompaktowość pozwala na szybkie przygotowywanie potraw i mniejsze zużycie energii. Faktycznie, nie zawsze czas podany w przepisie lub instrukcji jest wystraczający na upieczenie potrawy zgodnie z oczekiwaniami (chrupiąca skórka na kurczaku). W tej sytuacji nalzy dopasować czas i temperature do oczekiwanego efektu- wydłużyć lub zwiększyć albo odwrotnie. Jesli chcemy osiągnąć efekt bardziej dopieczonej potrawy temperaturę można zwiekszyć i wydłużyć czas pieczenia. Oczywiście należy pamiętać o kontroli. Odnosząc sie do niedopiekania spodu- tutaj również opinie są pochlebne, biorąc pod uwagę termoobieg i moc urządzenia. To właśnie termoobieg jest odpowiedzialny za równomierne opiekanie potraw. Wyłączenie go będzie powodowało niedopieczenia.

 

Spróbuj modyfikowac ustawinia czasu pieczenia i temperatury. Jestem pewna, że to pomoże.

0 Like
deshiwroc
First Poster
Opcje

Do tej pory próbowałem, opcji termoobieg. Programu automatycznego jeszcze nie próbowałem, ciasto wyrasta, na dniach bede testował kolejne programy automatyczne. 

0 Like