Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pęknięta szyba w drzwiczkach pralki

(Temat utworzony: 02-10-2022 09:02 PM)
2466 Wyświetlenia
KasiaBed
Apprentice
Opcje

Witam, posiadam model pralki WW70TA026AE/EO, zakupiłam ją w listopadzie 2021, użytkuję od marca 2022 r. Oczywiście pralka jest na gwarancji. Ku mojemu zdziwieniu doszło do pęknięcia i posypania się szyby w drzwiczkach pralki. Wieczorem pralka była cała a rano zastałam widok jak na zdjęciach (w nocy nie było prania, a w  pomieszczeniu żywej duszy). Oczywiście korzystałam z pralki wg jej przeznaczenia i nie prałam worków gwoździ... Po konsultacji z serwisem okazało się że to uszkodzenie mechaniczne, którego nie obejmuje gwarancja. Być może do jakiś mikrouszkodzeń doszło podczas transportu, może w domu... BYĆ MOŻE, taka opinia serwisu, a za szkodę płać sobie sama.  Bardzo rozczarowało mnie takie podejście do klienta. Pan z lokalnego serwisu stwierdził, że chciałby się dowiedzieć w jaki sposób mogłam sama zbić szybkę nie uszkadzając drzwiczek. Biorąc pod uwagę ich grubość to jest praktycznie niemożliwe... Jesteśmy świeżo po wprowadzeniu się do nowego domu, cały sprzęt na wyposażeniu marki SAMSUNG, bo przecież to taka pewna marka, przynajmniej tak mi się wydawało 😞 Dodam że pralka kosztowała 1448 zł, a naprawa samego szkła będzie mnie kosztować 360 zł 😞  Czy miał ktoś podobną sytuację? 

309286937_1052589668764938_7912383537772900901_n.jpg

 

308469423_633951818240958_4153163793485467391_n.jpg

 

19 Odpowiedzi
Rozczarowania2023
First Poster
Opcje
Witam. Dołączam do klubu pękających szkieł w pralkach Samsung. W dniu wczorajszym córka wyciągnęła pościel z pralki, wyszła z pokoju powiesić pranie, usłyszała hałas w łazience. Na podłodze na praniu do kolejnego wsadu do pralki leżało około 1/2 szkła z pralki w jednym kawalku.
Oto odpowiedź na moje zgłoszenie. To ta sama pralka, numer z tabliczki różni się 1 cyfrą

avans-outlet 6 października 2023 13:49

Dzień dobry, z przykrością informuję, że na podstawie otrzymanej dokumentacji oraz weryfikacji wszelkich dostępnych informacji, zgłaszana wada została zakwalifikowana jako uszkodzenie powstałe w wyniku nieprawidłowej eksploatacji. Wyjaśniam, że uszkodzenia tego typu spowodowane są czynnikami zewnętrznymi, za które sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności. W związku z powyższym reklamacja nie może zostać uznana. W celu wydania dodatkowej opinii autoryzowanego serwisu producenta proszę o przesłanie zdjęcia tabliczki znamionowej pralki oraz zdjęcia całej pralki od przodu i miejsca jej zamontowania.
20231006_201812_1000003279_1696616312.jpgsignal-2023-10-05-11-27-53-079_1000003271_1696599730.jpg20231005_171855_1000003245_1696519136.jpg20231005_171930_1000003247_1696519172.jpg
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Rozczarowania2023  Witam

Zgłaszała Pani to bezpośrednio do serwisu czy do działu reklamacji?

Tutaj proszą jeszcze o dosłanie zdjęć więc warto to zrobić.


0 Like
Rozczarowania2023
First Poster
Opcje
Witam. Dziękuję za kontakt. Zgłaszałam tam gdzie kupiłam na allegro. Oczywiście już wysłałam pozostałe informacje. Poprosiłam też serwis allegro o wsparcie. Pralka była kupiona w outlecie avans w ubiegłym roku. Miała otarcia na obudowie, praktycznie niewidoczne. Zgodnie z deklaracją sprzedającego obowiązuje 2 lata rękojmi.
Co do użytkowania pralki to jest słowo przeciwko słowu. Pralka stoi celowo tak, że z niczym się nie styka ani z boku ani z góry i jest spory zapas miejsca. Pracuję w laboratorium działu jakości, jestem po szkole i uczelni technicznej dlatego nie jestem laikiem w temacie wad materiałowych i uszkodzeń.
Z pewnością będę przestrzegać znajomych przed zakupem pralki Samsung. Niestety, ponieważ mam też telefon Samsung i jestem zadowolona.
Pozdrawiam serdecznie
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Rozczarowania2023  jeśli chodzi o rękojmię to tylko do sprzedawcy, nie wiem czy przez allegro nie będzie to utrudnione...🤔

Nie ma co przestrzegać prze pralką samsung,  to bardzo dobre pralki. Sam mam pralkę tej marki i służy już wiele lat. Sytuacja dziwna tym bardziej że ta szyba w tych pralakch czy innych producentów widać wyraźnie że jest to grube szkło więc nie wiem jak by to mogło samo pęknąć. 

 


0 Like
Rozczarowania2023
First Poster
Opcje
Wszystko rozbije się o opinię autoryzowanego serwisu, którą dostanie avans-outlet. Czyli to i tak będzie opinia firmy Samsung. Skoro autoryzuje serwisy. Myślę, że dla naiwnych to może nie być oczywiście. Dlatego nie zamierzam odpuścić i zwrócę się to odpowiednich instytucji.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Rozczarowania2023  może Pani napisać jeszcze do działu reklamacji I powiedzieć że nie zgadza się Pani z decyzją serwisu. Ale raczej ciężko będzie udowodnić w tym przypadku że to nie uszkodzenie mechaniczne.  Mogło być jeszcze tak że miała jakieś niewidoczne pęknięcie lub ewentualnie szyba została uszkodzona w transporcie i w trakcie używania w domu pękła bo była już osłabiona.


0 Like
Rozczarowania2023
First Poster
Opcje
Pralka kupiona była w maju 2022. Idąc tą logiką każda pralka może być uszkodzona w transporcie czy to do sklepu stacjonarnego czy już do klienta. Robi się z tego utopijne myślenie. Podejrzewam, że gdybym kupiła pralka IKEA z reklamacją nie byłoby problemu.
Zastanawiam się co by stało gdyby tao szkło wyleciało podczas prania. Czy pralka ma na to zabezpieczenia i się wyłącza czy zalało by nam mieszkanie? Wie Pan może?
Co do sugestii oczywiście napisze, że się nie zgadzam w razie odmowy, nie zmienia to na razie faktu, że jestem bez pralki i jest to problem.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Rozczarowania2023  Przykra sytuacja, takie szkło nie może wylecieć ani pęknąć samo z siebie, ponieważ jest dość grube, szczerze mówiąc nawet bym wczesniej o tym nie pomyślał że taka sytuacja jest możliwa gdyby nie ten temat.  Jeżeli rzeczywiście sama by pękła to myślę że tylko z powodu wcześniejszego jej osłabienia w wyniku uderzenia, lub jakiś drobnych pęknięć które wcześniej gdzieś mogła zaliczyć. Tym bardziej że jak Pani mówi była z outletu wiec nie wiemy jakie miała przygody.

Na forum nic więcej nie wymyślimy, proszę kontaktować się bezpośrednio z Samsungiem z infolinią i działem reklamacji. Przy czym do działu reklamacji proszę zaznaczyć że jest to reklamacja decyzji serwisu i dokładnie opisać sprawę.


0 Like
Domka9
First Poster
Opcje

Witam, rówież dołączam do tego klubu. Pralkę zakupiłam w marcu 2022 r. i od czerwca tego samego roku zaczęłam ją użytkować. U mnie sytuacja również wyglądała podobnie: weszłam do lazienki, zauważyłam rysę na szybie i jak dotknęłam jej żeby sprawdzić czy na pewno pękła, to praktycznie całość szyby wpadła mi do bębna pralki. Dzisiaj zgłosiłam uszkodzenie na gwarancję, ale widzę że nie mam na co liczyć.IMG_20231102_141004.jpgIMG_20231102_141108.jpgIMG_20231102_141146.jpg

0 Like
aprilia4
First Poster
Opcje

witam, u mnie to samo się stało, pralka zakupiona w maju 2022r. i od początku używana, jeszcze 4 miesiące na gwarancji. wyszedłem tylko pranie powiesić, uszkodzenie mechaniczne niemożliwe (zawsze sprawdzam kieszenie przed praniem), pralka zapełniona do połowy. zgłoszone do samsunga i czekam na odpowiedź, ewidentna wada fabryczna. model: ww90ta046aeIMG_20240120_162858.jpg2.jpg3.jpg

0 Like