Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pęknięta szyba w drzwiczkach pralki

(Temat utworzony: 02-10-2022 09:02 PM)
2231 Wyświetlenia
KasiaBed
Apprentice
Opcje

Witam, posiadam model pralki WW70TA026AE/EO, zakupiłam ją w listopadzie 2021, użytkuję od marca 2022 r. Oczywiście pralka jest na gwarancji. Ku mojemu zdziwieniu doszło do pęknięcia i posypania się szyby w drzwiczkach pralki. Wieczorem pralka była cała a rano zastałam widok jak na zdjęciach (w nocy nie było prania, a w  pomieszczeniu żywej duszy). Oczywiście korzystałam z pralki wg jej przeznaczenia i nie prałam worków gwoździ... Po konsultacji z serwisem okazało się że to uszkodzenie mechaniczne, którego nie obejmuje gwarancja. Być może do jakiś mikrouszkodzeń doszło podczas transportu, może w domu... BYĆ MOŻE, taka opinia serwisu, a za szkodę płać sobie sama.  Bardzo rozczarowało mnie takie podejście do klienta. Pan z lokalnego serwisu stwierdził, że chciałby się dowiedzieć w jaki sposób mogłam sama zbić szybkę nie uszkadzając drzwiczek. Biorąc pod uwagę ich grubość to jest praktycznie niemożliwe... Jesteśmy świeżo po wprowadzeniu się do nowego domu, cały sprzęt na wyposażeniu marki SAMSUNG, bo przecież to taka pewna marka, przynajmniej tak mi się wydawało 😞 Dodam że pralka kosztowała 1448 zł, a naprawa samego szkła będzie mnie kosztować 360 zł 😞  Czy miał ktoś podobną sytuację? 

309286937_1052589668764938_7912383537772900901_n.jpg

 

308469423_633951818240958_4153163793485467391_n.jpg

 

19 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@KasiaBed  Witam 

Rzeczywiście bardzo dziwna sprawa.  Sama z siebie by nie pękła ta szyba i wygląda jakby typowe uszkodzenie mechaniczne.  Z kolei myślę że też sporej siły by potrzeba na to żeby ją rozbić 🤔

Nie spotkałem jeszcze takiego przypadku. Bardzo ciekawe z jakiego powodu pękła. 

Ale niestety tylko autoryzowany serwis może stwierdzić czy dana usterka może zostać naprawiona na gwarancji czy też nie. Tak też nie dziwię się takiej decyzji serwisu.

Wcześniej nie było żadnego drobnego uszkodzenia szyby.

 


Alex9152
Troubleshooter
Opcje
Może jakieś naprężenie poszło chociaż dziwne bo ta szyba jest prawie jak pancerna tak czasami bywa mi np kiedyś lustro pękło samo 😁 pozostaje zaplata za wymianę szyby bo gwarancja nigdy nie obejmuje uszkodzen mechanicznych w innych sprzetach tak samo...
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Alex9152  dokładnie tak


KasiaBed
Apprentice
Opcje

Ale moje rozgoryczenie sięga zenitu, rozumiem gdybym zaszalała podczas sprzątania i rozbiła ją kijem od mopa … Mojej ingerencji nie było a szyba w kawałkach i tego zrozumieć nie mogę 😊 

0 Like
Alex9152
Troubleshooter
Opcje
No to może jakiś domownik rozbił i nie chce się przyznać😁😁😁
0 Like
KasiaBed
Apprentice
Opcje

Potencjalnych podejrzanych brak, byłam ostatnią osobą która widziała pralkę w całości i pierwsza odkryłam szkodę. Akurat ani pralka ani pomieszczenie w którym się znajduje  nie jest obiektem zainteresowań domowników 😁

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Alex9152  może być i tak.

@KasiaBed  no cóż nikt się nie przyznaje, sprawa bardzo ciekawa ale niestety raczej producent w żaden sposób tego ni uzna i pozostanie zakupić takie drzwi.


KasiaBed
Apprentice
Opcje

😞 w grę wchodzi sama szyba, drzwi są w idealnym stanie. Nie miałam nawet podobnej sytuacji, nigdy nie zgłaszałam nic do serwisu, bo wszystko działało bez zarzutu. Zmieniają się czasy, zmienia się sprzęt z jakiego korzystamy. Trzeba było zostawić starą pralkę, działała bez zarzutu 7 lat ale zachciało mi się nowej, no to mam … 😁

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@KasiaBed Witam. Podam Pani kilka przykładów które mogą powodować uszkodzenie szyby w drzwiach pralki.

Zła lokalizacja. Czasami urządzenie jest instalowane w taki sposób, że coś ciągle go obija lub dotyka. Prędzej czy później szyba drzwi tego nie wytrzyma.

Przeciążenie prania. Niektórzy uważają, że wskaźnik obciążenia jest ok, a jeśli włożymy kilka dodatkowych kilogramów rzeczy do bębna, nic się nie wydarzy. To ogromny błąd

Obce metalowe przedmioty w bębnie. Nawet mała moneta, gdy bęben pracuje przyspiesza do dużych prędkości. Dlatego bardzo łatwo może rozbić szkło.

Uszkodzenie/Wada produkcyjna.

Pęknięcie bębna, czasami połączenie trzymające pęka i bęben zaczyna się poruszać w niekontrolowany sposób. Następnie ubrania działają na szkło z jeszcze większym naciskiem i też potrafi uszkodzić szybę.