Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Oczyszczacz powietrza konserwacja i pytania

(Temat utworzony: 23-02-2024 04:31 PM)
105 Wyświetlenia
Skyler7799
Voyager
Opcje
Kilka pytań do użytkowników tego typu sprzętów:
1. Samsung zaleca czyszczenie filtra wstępnego co 2 tygodnie i po pierwszych 2 tygodniach jak go wyciągnąłem to nie zauważyłem na nim osadzonego brudu ale i tak go opłukałem pod prysznicem i czekałem do wyschnięcia i moje pytanie jest takie: Czy ja muszę faktycznie go czyścić co 2 tygodnie? Czy chodzi o te elementy niewidoczne dla oka i dlatego producent zaleca konserwację co 2 tygodnie, a może czyścić go raz na miesiąc? Jak wy u siebie to robicie
2. Czy to normalne, że na obudowie oczyszczacza osiada kurz? Dodam iż pracuje on u mnie 24/7 
3. Czy ten filtr wstępny to on tak fabrycznie jest wygięty w przód? 
4. Czy w razie uszkodzenia filtr wstępny można kupić oryginalny bo czytałem, że ta siateczka jest niby bardzo delikatna bo obawiam się, że mogłem uszkodzić coś bo machałem tym filtrem czy pukałem w niego w siateczkę aby ta woda szybciej wyleciała ale to może taka pierdoła jaką głowę sobie zawracam ale nie wiem jak to jest faktycznie z tą trwałością 😅
Pierwszy raz mam styczność mam z tego typu urządzeniem stąd mogą być dla niektórych proste pytania ale zależy mi na jak efektywniejszej pracy urządzenia oraz bezawaryjności😉

0 Like

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Skyler7799

Ad 1 Wszystko zależy od tego, ile kurzu zdąży zebrać Twój filtr. U mnie po dwóch tygodniach pojawia się widoczna warstwa kurzu, którą najpierw ściągam odkurzaczem, a potem przepłukuję filtr pod bieżącą wodą.

Ad 2 Napisz jaki model oczyszczacza posiadasz. Na moim AX32BG3100 z białą obudową ciężko jest coś dostrzec, ale na wewnętrznych elementach po ponad roku użytkowania widać osadzoną warstwę kurzu.

Ad 3 Napisz jaki model oczyszczacza posiadasz.

Ad 4 Samsung nie przewiduje wymiany filtra wstępnego. Nie jest on sprzedawany przez tradycyjne sklepy. W razie potrzeby powinieneś go móc kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży części serwisowych.

Sam filtr jest dosyć solidny. Najważniejsze, aby nie naciskać tej siateczki i unikać kontaktu z ostrymi przedmiotami. Po myciu filtr najlepiej jest zostawić do samodzielnego wyschnięcia lub możesz go też wysuszyć, wyciągając wodę przez przyłożenie ręczników papierowych do siateczki.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Ad 2 Osiadanie kurzu jest normalne. Oczyszczacz nigdy nie usunie nam 100% kurzu, a jedynie zmniejszy jego ilość.

Ad 3 Tak. Filtr jest wygięty w przód. Taka jest jego konstrukcja.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 Odpowiedzi
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Skyler7799

Ad 1 Wszystko zależy od tego, ile kurzu zdąży zebrać Twój filtr. U mnie po dwóch tygodniach pojawia się widoczna warstwa kurzu, którą najpierw ściągam odkurzaczem, a potem przepłukuję filtr pod bieżącą wodą.

Ad 2 Napisz jaki model oczyszczacza posiadasz. Na moim AX32BG3100 z białą obudową ciężko jest coś dostrzec, ale na wewnętrznych elementach po ponad roku użytkowania widać osadzoną warstwę kurzu.

Ad 3 Napisz jaki model oczyszczacza posiadasz.

Ad 4 Samsung nie przewiduje wymiany filtra wstępnego. Nie jest on sprzedawany przez tradycyjne sklepy. W razie potrzeby powinieneś go móc kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży części serwisowych.

Sam filtr jest dosyć solidny. Najważniejsze, aby nie naciskać tej siateczki i unikać kontaktu z ostrymi przedmiotami. Po myciu filtr najlepiej jest zostawić do samodzielnego wyschnięcia lub możesz go też wysuszyć, wyciągając wodę przez przyłożenie ręczników papierowych do siateczki.


Skyler7799
Voyager
Opcje
Posiadam model ax9500 (cube)
0 Like
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Ad 2 Osiadanie kurzu jest normalne. Oczyszczacz nigdy nie usunie nam 100% kurzu, a jedynie zmniejszy jego ilość.

Ad 3 Tak. Filtr jest wygięty w przód. Taka jest jego konstrukcja.


Skyler7799
Voyager
Opcje
Super dziękuję bardzo informacje stres oszczędzony 😅