Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lodówka wysusza warzywa i owoce

(Temat utworzony: 26-07-2022 09:19 AM)
571 Wyświetlenia
Misiek91
Pioneer
Opcje
Witam. Kod lodowki BRB26602EWW.
Lodówka oczywiście No Frost. Rozumiem co to za funkcja i jej zadanie. Ale dolna półka która jest głównie dla warzyw i owoców Humidity Fresh, w której panuje podobno największą "możliwa wilgotność", szybko wysusza owe produkty. 
Czy coś jest nie tak czy owoce jak i warzywa również mam przechowywać w jakiś dodatkowych pojemnikach?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
0 Like
12 Odpowiedzi
DariaR
Expert
Opcje

@Misiek91a ustawiłeś utrzymywanie wysokiej wilgotności przy pomocy pokrętła tej szuflady? Bo może masz ustawioną minimalną i dlatego Ci wysusza rzeczy w szufladzie. Jakbyś mógł również doprecyzować, co rozumiesz przez pojęcie „szybko wysusza” - mówimy to o jednym/dwóch dniach, czy o tygodniu?

Misiek91
Pioneer
Opcje
2 dni i np koperek nimal padł.
Powiem szczerze że nigdzie nie zauważyłem pokrętła do tego. Szukać go gdzie tak na przyszłość? Wrócę za 2h do domu to sprawdzę ale powiem szczerze nie rzuciło mi się nic takiego w oczy
0 Like
Misiek91
Pioneer
Opcje
Nie ma żadnego pokrętła.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Misiek91  Fragment z instrukcji obsługi 

Screenshot_20220726-174806_Google PDF Viewer.jpg

Screenshot_20220726-174828_Google PDF Viewer.jpg


Misiek91
Pioneer
Opcje
Też to czytałem. Czyli szuflada na której narysowane są owoce i warzywa Nie jest do warzyw i owoców? Tylko półka nad nią?
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

szuflada Humidity Fresh ma w zamyśle przechowywanie warzyw i owoców, żeby dłużej utrzymać świeżość i smak produktów oraz ich wartości odżywcze. Nie trzeba stosować dodatkowych pojemników. Kluczowa może być temperatura, jaka jest ustawiona w komorze chłodziarki.


pannakaja
First Poster
Opcje
Jestem posiadaczką lodówki samsung rb38c774db1.
Praktycznie od samego początku użytkowania zauważyłam, że podowije ona więdnięcie, wiotczenie warzyw już nawet po 3 dniach. Poprzednio miałam lodówke Beko - warzywa i owoce były w niej świeże nawet ponad tydzień.
Pokrętło humidity controlling ustawione jest ma dużą wilgotność.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?
0 Like
WeronikaD
Expert
Opcje

Witaj, @pannakaja.

Lodówki Samsung wyposażone są w system No Frost, który służy osuszaniu i odprowadzaniu wilgoci z wnętrza komory lodówki. Dlatego ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na sposób przechowywania produktów umieszczonych w środku. W celu ograniczenia utraty wody w produktach spożywczych należy przechowywać je w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

pannakaja
First Poster
Opcje
Rozumiem na czym polega No Frost, ale pierwszy raz spotykam się z czymś takim że po 3 dniach ogorek, czy papryka są zwiędnięte. Stosowanie dodatkowych zamykanych pojemników to jakiś absurd, w momencie, gdy np. mam duże warzywo...
0 Like