Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krstkara nie wyrzuca lodu (samsung side by side)

(Temat utworzony: 27-06-2019 12:17 AM)
15862 Wyświetlenia
Engel82
Apprentice
Opcje

Moja kostkarka zwariowała. Nie ma szans uzyskać z niej kostek. Młynek się obraca, kostki nie lecą, muszę wyciągać cały pojemnik i wysypywać z niego kostki. Cała dziura z której powinny wyskakiwać jest zaśnieżona. Dodatkowo nawet w momencie jak kostek jest niewiele i chcę ich trochę wysyłać, młynek obraca się po czym zaczyna warczeć jak szalony. Wyłączam go, bo obawiam się, ze padnie jakiś silniczek. Proszę o poradę.

21F7B8C3-E78A-4D11-AD8A-388AAAF346E4.jpeg

 

0 Like
38 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@marcelina2023  Dzień Dobry

Jaki model lodówki?


0 Like
marcelina2023
Student
Opcje
Samsung side by side
0 Like
marcelina2023
Student
Opcje
Model RS50N3513SA
0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @marcelina2023!

Możesz wstępnie spróbować resetu lodówki przez wyłączenie jej na chwilę od zasilania, najlepiej jednak będzie, jeśli rozmrozisz lodówkę. Możliwe, że ślimak jest blokowany przez lód, który się w nim zbrylił. Jeśli to nie pomoże albo nie masz takiej możliwości, skontaktuj się z centrum obsługi klienta lub z serwisem, jeśli sprzęt jest po gwarancji. 

Tu masz link do wsparcia gwarancyjnego, gdzie podane są możliwości kontaktu:
https://www.samsung.com/pl/support/contact/#contactinfo

I tutaj link do mapy z serwisami w sprawie naprawy po gwarancji. Po wpisaniu kodu pocztowego, albo nazwy miejscowości, mapa wskaże najbliższy serwis:
http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

donia13
First Poster
Opcje
Hej, czy uradziłeś ze swoją kostkarką? U mnie identyczny problem
0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @donia13!

W pierwszej kolejności spróbuj zaleceń z mojej odpowiedzi powyżej - rozmróź lodówkę, być może ślimak jest blokowany przez zbrylony lód, przez co lodówka nie podaje kostek. 

Bart3kc
Apprentice
Opcje

Witam. Lodowka naprawila sie sama. Stety i Niestety. Stety bo dziala i sie bardzo z tego ciesze. Niestety bo nie jestem w stanie nic podpowiedziec innym uzytkownikom. moge dodac ze kompletnie nic nie robilem. Byl rowniez jakis serwisant z ubezpieczenia ktore posiadam ale podrapal sie tylko po glowie i wyszedl mozna powiedziec bez slowa gdybym do niego nie zagadal. z dnia na dzien kostkarka zaczela wyrzucac lod. Nie rozmrazalem jej ani nic z tych rzeczy. Pozdrawiam i zycze powodzenia

0 Like
marcelina2023
Student
Opcje
Witam mam taki problem ze moja kostkarka nie daje lodu przez drzwiczki ani slimak sie nie kręci była juz odmrazana resetowana filtry wymienione i nic,lód robi normalnie tylko kostki nie wylatują i slimak sie nie kreci mial ktos podobny problem .
0 Like
JulaP
Expert
Opcje

Cześć @marcelina2023!

Czy po wymianie filtra odpowietrzyłaś system wody? Trzeba przelać około 1-1,5l wody, wtedy urządzenie zacznie działać prawidłowo, bo całe powietrze z filtra zostanie wypchnięte przez wodę. Zwróć też uwagę na temperaturę w komorze zamrażalnika - lód będzie podawany tylko wtedy jeśli w komorze temperatura jest niższa niż 18*C. Dodatkowo wywietrzniki w komorze zamrażalnika nie mogą być zasłonięte przez produkty, wtedy też kostkarka nie będzie podawać lodu, albo wcale nie będzie go tworzyć.