Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Smartthings nie włącza TV

(Temat utworzony: 4 tygodni(e) temu)
116 Wyświetlenia
Ster85
Explorer
Opcje

Cześć. Mam problem z wykrywaniem mojego NU8042 przez aplikację Smartthings. Przez to nie mogę go włączyć z poziomu aplikacji. Gdy włączę TV to aplikacja go wykrywa i mogę nim przez nią sterować. Jednak gdy włączę TV (wszystko jedno jak) znów nie mogę go włączyć przez aplikację. Ktoś pomoże?

135 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Members_WrrTHLy  Czy zgłaszałeś problem przez Samsung Members?

Zerknij jeszcze do tego tematu?

https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/smartthings-nie-w%C5%82%C4%85cza-tv/m-p/...

0 Like
arapalski
Samsung Members Star ★
Opcje

Sprawdź czy nie masz włączonych ustawień oszczędzania energii, przypomnę telefon i TV musi znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi, jak i częstotliwości. O jakim modelu TV mówimy ?

 

Poznaj świat inteligentnego domu SmartThings.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@arapalski  Cześć! Podobno nowa wersja aplikacji Smartthings  1.8.01.22 miała rozwiązać mój problem ale jedna tak się nie stało. Wczoraj jeszcze raz zgłosiłem przez SM i poprosili mnie o dodatkowe informacje jaką mam wersję oprogramowania w telefonie i TV. Zobaczymy czy uda im się rozwiązać w miarę szybko problem.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@arapalski  Dziś znowu dostałem wiadomość żebym jeszcze raz przesłał informacje z TV bo nie mogą namierzyć gdzie leży problem🤔 Więc znowu czekam na rozwiązanie problemu.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@arapalski  Cześć!

Tak się zastanawiam ile mam wysyłać nagrań?

Screenshot_20230923_095320_Samsung Members.jpg

Było już kilka aktualizacji aplikacji jak i telefonu a nawet dostałem aktualizację TV a problem jest dalej nierozwiązany

Chyba pozostaje mi jeszcze jedna opcja jak udać się z telefonem do serwisu aby sprawdzili czy nie jakiś błędów w systemie android.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@arapalski  Tak tylko informacyjnie już znudziło mi się zgłaszanie tego problemu.

Serwis wgrał ponownie system w telefonie ale problem jest dalej nawet na Android 14.

Jak widzę to podobny problem jest na urządzeniach AGD. Tak jak u mnie.

https://eu.community.samsung.com/t5/sprz%C4%99t-agd/zrywane-po%C5%82%C4%85cznie-smartthings-z-suszar...

0 Like
Members_KsWS4gF
First Poster
Opcje

To ja Ci podpowiem co jest rozwiązaniem, a jednocześnie nim nie jest, bo długo się z tym zmagałem i się poddałem. 

Aktualnie posiadam trzy telefony, samsung A40, S24 oraz pixel 8 pro. 

Wszystkie zalogowane do tej samej sieci WiFi co telewizor, wszystkie podpięte do tego samego konta Smarthings. Na dwóch telefonach pokazuje stan TV (gdy jest wyłączony) i da się go włączyć zdalnie, a na jednym napisane jest Brak dostępu. 

Zgadnij na których działa, przypadek ? :face-with-tears-of-joy:

0 Like
Genetyk
Apprentice
Opcje

Witam, dzisiaj w zakładce urządzenia aplikacji SmartThings zobaczyłem, że mój TV Samsung stał się jako urządzenie niedostępne mimo, że dzień wcześniej nim normalnie zarządzałem. 

Postanowiłem postępować zgodnie z procedurą w takiej sytuacji czyli wyłączyć TV z prądu odczekać kilka minut o włączyć ponownie niestety procedura ta nic nie pomogła.

Sprawdziłem czy TV jest widoczny w mojej sieci WIFI jest widoczny bez problem i można np. uruchomić YouTube z telefonu.

Następnym krokiem było usunięcie urządzenia TV listy urządzeń w aplikacji SmartThings i dodanie TV na nowo przez procedurę dodawania urządzeń i początkowo wszystko fajnie wybieram dodaj urządzenie z grupy Samsung program szuka urządzenia w sieci WIFI i o TV znaleziony wyświetla się na liście znalezionych urządzeń to go wskazuje i tu pojawia się problem. Aplikacja zwraca mi komunikat wskazane urządzenie jest przypisane do innego konta. 

I tu pojawia się moje zdziwienie jak przypisane jest do innego konta skoro po wejściu w ustawienia na TV konto jest takie same jak na aplikacji. A po zalogowaniu na stronie Samsung TV jest zarejestrowany na moim koncie. 

Dodatkowo TV jest w historii logowań.

Spróbowałem wylogować TV z mojego konta dodatkowo na stronie zrobiłem wylogowanie ze wszystkich urządzeń ale nic to nie dało nadal jest ten samo komunikat, że urządzenie jest zarejestrowane na innym koncie.

Ktoś się z tym problemem już spotkał i ma pomysł co można zrobić w takiej sytuacji.

0 Like
Genetyk
Apprentice
Opcje

Model TV to UE43NU7092

Pod podanym linkiem TV również nie znajduje się na liście moich urządzeń

Zrobiłem zgłoszenie problemu zgodnie z poradnikiem 

0 Like