Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Klimatyzator AR09HSSFAWKNEU. Brak możliwości zdalnego sterowania

(Temat utworzony: 02-06-2019 02:16 PM)
2550 Wyświetlenia
Groszekjar
Journeyman
Opcje

Dzień Dobry

 

Mam problem z klimatyzatorem AR09HSSFAWKNEU

 

Nie mam możliwości sterowania zdalnego jednostką poza WiFi . Klimatyzator prawidłowo dodał się na stronie samsungsmartappliance.com  (wykluczam problem z routerem), natomiast w programie na telefonie "Samsung Air Conditioner" pokazuje się błąd , że żadenklimatyztor nie jest zarejestrowany.

 

Sterowanie po sieci WiFi chodzi bez problemu.

 

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @Groszekjar,

Skontaktowaliśmy się z działem odpwiedzialnym za klimatyzatory i otrzymaliśmy informację, że model, który próbujesz połączyć ze SmartThingsem nie jest wspierany przez aplikację i nie będzie on kompatybilny w przyszłości ze względu na konstrukcję. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Groszekjar instrukcje od sprzętów mogą być już nieaktualne. Zamiast męczyć się z aplikacją Samsung Air Conditioner, użyj aplikacji Smart Things, która to już od dłuższego czasu przejmuje/przejęła zadania wszystkich poprzednich "starych" aplikacji tworzonych pod konkretne sprzęty.

Zadaniem Smart Things jest zebranie wszystkich urządzeń w jednym miejscu i sterowanie wszystkimi z poziomu jednej aplikacji.

Nie wiem jaki masz telefon, podsyłam więc link do sklepu google: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.oneconnect&hl=pl


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Groszekjar
Journeyman
Opcje

Nie mam możliwości dodania  do żadnej innej aplikacji ( zarówno Smart Thing jak i Smart Home)

Klimatyzaotr tworzy sieć "Smartaircon" natomiast aplikacja Smart Things wymaga połączenia się z [ room a/C ] w celu konfiguracji. 

 

Tak jak wspominałem w pierwszym poście mogę przez starą aplikację sterować po WiFi (in-home).

Udało mi się też dodać klimatyzator na stronie samsungsmartappliance.com i tam jest widoczny

W aplikacji po wybraniu Out-of-home wyświetla natomiast " Brak zarejestrowanego klimatyzaotra. Zarejestruj klimatyzator na stronie www...." 

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Groszekjar a próbowałeś go pousuwać ze starych aplikacji i ze strony i spróbować tylko z poziomu aplikacji Smart Things? Smart Home, to też już stara apka. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Groszekjar
Journeyman
Opcje

W Smart Things nie przejdzie nawet do konfiguracji. Tak jak pisałem wyżej apka prosi żeby połaczyć się z siecią "room A/C" . Klimatyzator tworzy sieć "smartaircon". Po zalogowaniu się do niej i powrocie  do Smart Things wszystko stoi w miejscu..

IMG_0979.PNG

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Groszekjar sprawdziłem u siebie w Smart Things i faktycznie na liście wspieranych urządzeń nie ma twojego modelu.

Trzeba będzie poczekać do jutra, może ktoś z ekspertów ogarnie temat. Ciężko tak na odległość, gdy nie ma się pod ręką danego sprzętu. 😞


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @Groszekjar,

Ciekawa sprawa.. wygląda na to, jakby do SmartThings'a nie dodano jeszcze tego modelu. Sprawdzimy te informacje w odpowiednim miejscu i damy znać w najbliższym czasie jak sobie z tym poradzić. Obserwuj temat :smiling-face:

Groszekjar
Journeyman
Opcje

Odkryłem jeszcze jedną rzecz.

 

W starej aplikacji da się sterować na odległość klimatyzatorem ale tylko wtedy kiedy telefon podłączony jest do sieci WiFi

W przypadku gdy korzystam z sieci komórkowej w aplikacji wywala błąd. 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Groszekjar  W Smart Things też trzeba być podłączony do WIFI a nie przez dane komórkowe. 

0 Like