Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DW60A8060IB nie mogę połączyć z SmartThings

(Temat utworzony: 18-04-2022 12:51 AM)
1151 Wyświetlenia
Nebster
First Poster
Opcje

Dzień dobry. Próbowałem na różne sposoby połączyć zmywarkę z aplikacja i niestety żaden sposób nie działa. A ni skanowanie qr a ni ręcznie. Zawsze proces wywala się albo na błędzie brak połączenia (14-006) albo na pustej liście wifi, przy czym w okolice mam sporo sieci wifi i również moja działa zgodnie z wymaganiem, bo połączyłem wszystko od innych producentów jak i pralkę samsung w SmartThings. 
Probowalem resetować (wyłączenie na 5 minut), włączać wyłączać wifi na zmywarce, instalować ponownie apke - nic nie pomaga. Zawsze to samo: pusta lista wifi lub błędy…

8BE1E1F8-5065-4A87-A5EA-9EFC73EA78A5.png

3F70B129-90F6-4521-A695-9EF0302BBE7E.png

zmywarka: DW60A8060IB

telefon: iPhone 13 pro max (iOS 15.4)

 

0 Like
11 Odpowiedzi
patyczak
Black Belt 
Opcje
A próbowałeś wyłączyć tryb samolotowy i wtedy spróbować połączenia?
0 Like
Nebster
First Poster
Opcje

Probowalem już wszystko. Tryb samolotowy, odłączenie od wifi i włączenie lte (wtedy błędy inne ze trzeba połączyć się z wifi). To jest masakra jakaś…

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@Nebster Witam. Spróbuj na początku wyczyścić dane aplikacji SmartThings. Ustawienia - Aplikacje - SmartThings - Domyślna pamięć - wyczyść dane. Spróbuj zmywarkę połączyć z siecią 2.4GHz jeśli posiadasz tez 5Ghz
Nebster
First Poster
Opcje

@_Technik_ Dobry, chyba nie do końca przeczytałeś to co napisałem.

1) mam iOS a nie android (robiłem instalacje od zera)

2) jak pisałem wyżej - nie pokazuje żadnej sieci wifi (screen dołączony) jak mojej tak i sąsiadów. Ja mam 2.4ghz i mam połączone inne urządzenia również do SmartThings. 

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
A przepraszam nie spojrzałem. Współpraca iPhone,a może być różna. Na tym telefonie sterujesz tymi urządzeniami?
0 Like
Nebster
First Poster
Opcje

@_Technik_ Tak. Na tym telefonie mam SmartThings i jest połączone i z żarówkami i z pralka samsung i z piekarnikiem i mikrofala i wszystko działa dobrze. Tylko ta jedyna zmywarka ma problem. Na ceneo ktoś w opinii pisał ze tez nie udało się połączyć z telefonem. 

0 Like
Nebster
First Poster
Opcje

@_Technik_ @patyczak 
Czyli takie mam kroki w aplikacji

1) czytam qr kod, próbuje połączyć 

2) włączam zmywarkę i tryb AP

6720EC2D-8CBA-4A32-A39A-7A695F1E2FEF.png

3) zezwalam na połączenie

4842446B-C0D9-4D60-9905-512D3DC795CC.png

4) w tym momencie telefon już jest połączony ze zmywarka i próbuje coś tam pobrać. Trwa to aż do momentu kiedy powie ze sieć zmywarki nie ma internetu i pyta czy przełączyć się na LTE czy jeszcze poczekać. 

A823157C-6701-40B1-B6A9-C4B447F6C6E5.png

5) czekam (probowalem i zostać i przełączyć się na lte, nic nie pomaga), pojawia się pusta lista wyboru sieci wifi do której ma się połączyć zmywarka

D6C93CE4-A158-448B-BC46-4D802B393C31.png

6) po minucie czekania wyskakuje błąd braku odpowiedzi od zmywarki i tak w kółko. Już robiłem wszystko co tylko mogłem - zero wyniku. Za każdym razem jest to samo

A646E062-3EFD-4224-808F-77042876713A.png

0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Z innym telefon nie masz możliwości sprawdzenia czy się połączy? Z IPhone powinno się łączyć prze kod QR albo po wpisaniu numeru seryjnego, ale jak próbowałeś tych sposobów to zostaje tylko sprawdzić na innym urządzeniu.
patyczak
Black Belt 
Opcje
Ze swojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że chyba lekarstwa na to nie ma, tym bardziej, że są to sprzęty dwóch różnych firm. Nawet jeśli apka jest na iOS, może zawierać jakiś błąd. U mnie nawet TV i soundbar fiksują czasami, mimo, że oba urządzenia są od Samsunga. Rok temu kupiłem słuchawki MEE AUDIO MATRIX CINEMA do filmów. Połączyły się z TV błyskawicznie. Po niecałym rok klops- w żaden sposób nie mogę ich połączyć z TV. Spróbuj jeszcze dodać ręcznie zmywarkę w aplikacji, bez skanowania kodu. Wyszukaj w apce SmartThings modelu swojej zmywarki i ją dodaj.
0 Like