Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Brak możliwości włączenia ochrony przed spamem

(Temat utworzony: 23-04-2020 07:23 PM)
4999 Wyświetlenia
lumik_2007
Explorer
Opcje

Przeszukałem chyba całe forum. Jeżeli problem był już jednak poruszany, proszę o usunięcie, a najlepiej przerzucenie do właściwego postu. Od chwili zmiany telefonu z s7 edge na s9+ borykam się z problemem braku możliwości włączenia ochrony przed spamem. Chodzi o to żeby mieć powiadomienie gdy dzwoni jaki telemarketer. Wówczas mogę zablokować lub po prostu nie odbierać. W s7 edge działało to idealnie. W przypadku s9+ funkcja ta jest nieaktywna. Serwis Samsunga standardowo jak w wielu przypadkach sugeruje przywrócenie do ustawień fabrycznych. Telefon pochodzi z Plusa, został zdjęty brand, aktualnie zainstalowana jest karta Play ta sama była w s7 edge. 

 

Screenshot_20200302-224310_Call settings.jpg

 

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@lumik_2007, czyli tak jak podejrzewałem. Posiadasz wariant XEU, w którym funkcja ochrony przed spamem nie jest dostępna. Rozwiązaniem jest zmiana wariantu na XEO. Po zmianie zapis powinien wyglądać następująco: XEO/XEO,XEO/PLS.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

59 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@lumik_2007, na początek spróbuj wyczyścić dane aplikacji Telefon. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Aplikacje > Telefon > Domyślna pamięć > Wyczyść dane. Po tym zabiegu aplikacja zostanie przywrócona do ustawień fabrycznych. Wykonaj również wipe cache partition. Zabieg ten nie usuwa żadnych danych z telefonu.


lumik_2007
Explorer
Opcje
Wipe cache partition nie pomogło. Aplikację telefon czyściłem już.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@lumik_2007, Włącz tryb samolotowy i zobacz, czy opcja się uaktywni.


lumik_2007
Explorer
Opcje
Brak reakcji podczas włączenia trybu samolotowego.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@lumik_2007 a brand kto zdejmował? Jak wygląda CSC po zdjęciu brandu? Wstaw screena sprawdzimy, czy funkcja będzie działać?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
lumik_2007
Explorer
Opcje

Brand i aktualizację do android 10 robił znajomy z nieautoryzowanego serwisu. Screenshot_20200424-081504.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lumik_2007  Pokaz nam co masz jak poniżej na zdjęciu, bo widzę, że znajomy Ci wgrał XEU (Wielka Brytania)

20200424_084959.jpg

0 Like
lumik_2007
Explorer
Opcje
Też to zauważyłem, jest na to jakieś lekarstwo? Nie wiem co mam wkleić jeszcze.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lumik_2007   Ustawienia > Telefon - informacje > Informacje o oprogramowaniu ?