Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

QR Code – skaner kodów w aplikacji aparatu

(Temat utworzony: 23-06-2019 10:32 PM)
32161 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Zapewne zauważyliście, że w wątku - Aktualizacje oprogramowania Galaxy S10e | S10 | S10+ – napisałem o ruszającej aktualizacji 2ASF3 dla całej serii modeli Galaxy S10. Według pojawiających się w sieci informacji, poza poprawkami bezpieczeństwa w tej aktualizacji nie pojawia się zbyt wiele nowość. W głównej mierze jest to informacja o nowej animacji ładowania. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to powiedzmy sobie szczerze, animacja ładowania to żadna nowość. 😉

 

Ale jak dobrze wiecie, rzadko zdarzają się aktualizacje, które faktycznie nic nowego nie wnoszą. Podobnie jest i w tym przypadku.

 

Po cichu, bez większego rozgłosu, Samsung wprowadził nową funkcjonalność.

 

Jaką?

 

Czytnik kodów QR w aplikacji aparatu.

 

Z tego co zauważyłem, to funkcja czytnika aktywuje się automatycznie. Gdyby jednak funkcja nie aktywowała się Wam z automatu, możecie ją uruchomić w ustawieniach aplikacji aparat.

Uruchamiamy aparat klikamy w zębatkę i już na pierwszym pulpicie powinna pojawić się zakładka „Skanuj kody QR”.

 

 

Ustawienie QR Code w aplikacji aparatUstawienie QR Code w aplikacji aparat

Jeżeli funkcja nie jest aktywna, wystarczy ją uruchomić.

 

Poza skanowaniem QR kodów w aplikacji aparatu możemy przejść do tej funkcji z paska szybkich przełączników. Po pełnym rozwinięciu górnej belki, klikając w nową ikonę możemy przejść bezpośrednio do tej funkcji w aplikacji aparat.

 

Okno szybkich przełącznikówOkno szybkich przełączników

A jak to działa, możecie zobaczyć na poniższym filmie nagranym z pozycji mojej S10-ątki w wersji z plusem.

 

[wideo]

 

I to już wszystko jeżeli chodzi o nowości w tej aktualizacji. Nic więcej raczej nie znajdziecie. Ważnym jest jednak fakt, że nie ma już potrzeby instalacji aplikacji zewnętrznych. 😉

Dajcie znać jeżeli wasz telefon wykryje tę aktualizację i napiszcie czy opisywana funkcja jest/będzie dla was przydatna.

 

EDYCJA

 

Dzięki koledze @kamil40013 pragnę rozszerzyć informacje o QR Kodach, które możemy teraz skanować używając stockowej aplikacji aparatu, o dodatkową funkcjonalność.

Dzięki wprowadzeniu tej opcji do systemu, mamy teraz dodatkową możliwość udostępniania kontaktu. Właśnie za pośrednictwem kodu QR.

Wystarczy teraz wejść w zakładkę kontaktu, który chcemy udostępnić na inne urządzenie a na dolnym pasku pojawi się nam ikona umożliwiająca wygenerowanie kodu QR z pełnymi danymi udostępnianego kontaktu.

 

okno kontaktu - przycisk generatora kodu QRokno kontaktu - przycisk generatora kodu QR

Po kliknięciu w ikonę nasz telefon wygeneruje kod, który możemy udostępnić innemu urządzeniu.

 

QR kod z danymi udostępnianego kontaktuQR kod z danymi udostępnianego kontaktu

Łatwe, proste i przyjemne. :winking-face::thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
10 Odpowiedzi
KrzysztofBryk
Explorer
Opcje

niebywałe

about.me/krzysztofbryk
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Pierwszy post uzupełniony o opis kolejnej nowości, czyli generowanie kodu QR w celu udostępnienia kontaktu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Ostatnia aktualizacja aplikacji Samsung Internet dodała do niej możliwość skanowania kodów QR z poziomu przeglądarki. Funkcję tą trzeba aktytować wcześniej w Samsung Internet --> Ustawienia --> Przydatne funkcje --> Czytnik kodów QR

 

qr.jpg

 

Od teraz na pasku adresu obok ikony mikrofonu pojawi się ikona kodu QR

 

qwr2.jpgar3.jpg

 


Majqel76
Voyager
Opcje

@kamil40013 

Ja nie mam tej funkcji "Czytnik kodów QR" w Samsung Internet. Czy Samsung ją usunął?

Pacjent: Galaxy A71 (Android 11)

Samsung Internet: v16.0.6.23

 

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Majqel76U mnie również już nie widzę tej funkcji. Zapewne została usunięta lub nie jest dostępna w nowszych wersjach Androida. Jeśli dobrze pamiętam, to screeny były wykonywane na Androidzie 9.

Jednak się myliłem. Poprawna odpowiedź od @vdsl2 znajduje się poniżej.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Majqel76  @kamil40013  Czy o to chodzi mam Samsung Internet wersja 16.0.6.23.

Screenshot_20220215-085336_Samsung Internet.jpgScreenshot_20220215-085349_Samsung Internet.jpgScreenshot_20220215-085411_Samsung Internet.jpg

Majqel76
Voyager
Opcje

@vdsl2 

Pieknie działa. Właśnie o to chodziło 👍🏻

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, Czyli przenieśli w inne miejsce. Ja na co dzień korzystam z Chrome.


lajosz1
First Poster
Opcje

Dzień dobry.

Kilka dni temu kupiłem Galaxy A55.

Wszystko fruwa aż miło, ale .... byłem mocno zdziwiony gdy chciałem zeskanować jakikolwiek kod paskowy wbudowanym czytnikiem kodów QR.

Owszem, rozumiem że nazwa tego narzędzia to właśnie czytnik QR kodów, ale na litość boską ... żeby nie czytał kodów paskowych ?

Przecież byle aplikacja (DARMOWA) czyta i jedno i drugie.

Dlaczego zatem w/w czytnik nie czyta kodów PASKOWYCH ?

Nie potrafię tego obsłużyć jak należy, czy po prostu .... nie czyta kodów paskowych ?

0 Like