Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poświata wokól aparaty i Wyblakłe kolory

(Temat utworzony: 13-04-2023 11:00 PM)
528 Wyświetlenia
M4T3U5Z
Apprentice
Opcje
Mam pytanie? W moim Note 20 Ultra zauważyłem, że ekran ma wyblakłe kolory oraz wokół przedniego aparatu i na górnej krawędzi ekranu widać białą poświatę (szczególnie wieczorem i na jasnym tle). 
Normalnie możnaby się nie zorientować lecz porównywałem to z innym Notem 20U i wydaje się, że mój jest bledszy. Kolory ikon nie są tak nasycone jak powinny + ta poświata, o której pisałem wyżej. Adaptacyjna jasność nic nie zmienia, kolory ustawione na "żywe" a rozdzielczość FHD+ (zmiana tych parametrów również nic nie zmienia) 

0 Like
10 Odpowiedzi
M4T3U5Z
Apprentice
Opcje
Tak to wygląda Resized_20230413_231406_1000004819_1681420488.jpg
0 Like
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam, przykro mi to mówić, ale to jest raczej usterka wyświetlacza. Pozostaje się udać do autoryzowanego serwisu w celu naprawy. Podejrzewam, że ten telefon nie jest już na gwarancji, dlatego naprawa będzie odpłatnie
[ Lista autoryzowanych serwisów Samsung]

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Przed wizytą w serwisie wykonaj hard reset bez przyrwacania kopii zapasowej. Jeżeli problem pozostanie to skorzystaj ze wskazówki podanej przez @W99.

[Poradnik] Jak wykonać hard reset?
https://eu.community.samsung.com/t5/pozosta%C5%82e-smartfony/poradnik-soft-hard-reset-tryb-bezpieczn...


marchello666
Voyager
Opcje
Chyba nie pozostaje ci nic innego jak poszukać dostawcy nowego ekranu z demontażu. A potem serwisu który Ci go zamontuje. Jak coś to znam taki an Śląsku w okolicach Katowic. Mi pomogli z innym telefonem. Pozdrawiam. Ps. Cena w serwisie Samsunga od 1 stycznia jest zaporowa
0 Like
miroON
Troubleshooter
Opcje
@ marchello666 czy ten serwis jest autoryzowany ?? I czy mógłbyś mi napisać gdzie dokładnie się znajduje ?? czasami dobrze jest wiedzieć
0 Like
marchello666
Voyager
Opcje
Nie jest autoryzowany. To chyba logiczne. W autoryzowanym ceny są z sufitu.
0 Like
Juleczqa
Navigator
Opcje
Zaktualizuj oprogramowanie: Upewnij się, że na Twoim urządzeniu zainstalowana jest najnowsza wersja systemu operacyjnego oraz wszystkich aplikacji. Oprogramowanie może wpływać na wydajność i wygląd ekranu.

Sprawdź ustawienia ekranu: Upewnij się, że ustawienia ekranu są poprawnie skonfigurowane. Możesz spróbować zmienić jasność, kontrast i nasycenie kolorów, aby zobaczyć, czy to rozwiąże problem.

Spróbuj kalibracji ekranu: Możesz spróbować kalibracji ekranu, aby poprawić jakość kolorów. Istnieją darmowe aplikacje dostępne w sklepie Google Play, które umożliwiają kalibrację ekranu.

Sprawdź, czy w trybie awaryjnym również występują problemy: Sprawdź, czy problem nadal występuje, gdy uruchomisz telefon w trybie awaryjnym. Tryb ten wyłącza wszystkie aplikacje i funkcje niezwiązane z systemem operacyjnym, co może pomóc zidentyfikować problem.

Skontaktuj się z producentem lub sprzedawcą: Jeśli powyższe kroki nie pomogą, skontaktuj się z producentem lub sprzedawcą, aby uzyskać dalszą pomoc w rozwiązaniu problemu. Możliwe, że Twój Note 20 Ultra potrzebuje naprawy lub wymiany ekranu.
0 Like
rhagen
Student
Opcje
Witam wszystkich. Od wczoraj borykam sie z nastepujacym problemem. Note20 ni stąd, ni zowąd w trakcie użytkowania nagle przestal prawidlowo wyswietlac czerń. Tak jakby wyswietlal teraz szary z odcieniem czerwonego. Dodatkowo pozostale kolory sa wyplowiale, bez intensywnosci, ktora mialy wczesniej. Funckje takie jak ochrona wzroku, wszelakie filtr itd. sa wylaczone. Regulacja koloru z poziomu ustawien kompletnie nic nie zmienia. Telefon upadl kilka dni temu, lecz nie byla to jakas straszna kraksa. Nie wykazywal zadnych awarii przez te dni, az do wczoraj. Brak jakichkolwiek wgniecen, czy zarysowan. Dodatkowo caly czas uzytkowany jest w oslonie Led View. Mozna by rzec stan "igła". Dolaczam podgladowe zdjecia dla porownania z S20+. Orientuje sie ktos co moze byc przyczyna? Cos nie tak z tasma, czy po prostu ekran stracil swoja żywotność? Pozostaje jeszcze mi hard reset, ale zastanawiam sie czy cokolwiek to zmieni, bo kolory te sa juz widoczne w trakcie uruchamiania telefonu przy logo Samsunga.

image
Wyswietlany wyłącznie czarny kolor Note20.


image
Wyswietlany wyłącznie czarny kolor S20+.


image
Note20


image
S20+


0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
Witam. Nawet niegroźny upadek telefonu może spowodować rozwarstwienie się Amoleda, który będzie źle wyświetlał obraz, może powodować blaknięcie lub całkowicie zgasnie.