Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Zabezpieczanie danych za pomocą aplikacji Mój Sejf

(Temat utworzony: 4 tygodni(e) temu)
96 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

Witajcie :smiling-face:

Dziś chcę Wam w skrócie opisać działanie aplikacji Mój Sejf. Jest to następca usługi myKnox, która została wygaszona w grudniu zeszłego roku. W niektórych telefonach funkcja ta może być podpisana jako Bezpieczny Folder.

 

Aplikacja ta pozwala na zabezpieczenie wielu rzeczy, takich jak prywatne pliki, aplikacje, kontakty, zdjęcia, wpisy kalendarza i inne.

 

Widok aplikacji Mój Sejf po pierwszej konfiguracjiWidok aplikacji Mój Sejf po pierwszej konfiguracji

 

Bardzo ważne jest to, że aplikacje przeniesione do Sejfu są tam jako oddzielne, niezależne instancje. W związku z tym, dane utworzone w Sejfie bądź przeniesione do niego, nie będą dostępne poza nim.

Jako przykład mogę podać zdjęcia. Gdy uruchomisz aplikację aparatu z poziomu Sejfu, wszelkie zdjęcia zrobione w ten sposób będą widoczne jedynie z poziomu Galerii w Sejfie. Tak samo dzieje się na przykład w przypadku kontaktów.

 

Ekran kontaktów poza SejfemEkran kontaktów poza SejfemEkran aplikacji Kontakty w sejfieEkran aplikacji Kontakty w sejfieDodawanie kontaktu z poziomu sejfuDodawanie kontaktu z poziomu sejfuWidok po dodaniu kontaktuWidok po dodaniu kontaktu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Analogicznie, jeżeli zabezpieczysz wiadomości e-mail za pomocą Sejfu, nie będą one wyświetlane nigdzie indziej.

Sama aplikacja może być zabezpieczona za pomocą standardowych blokad – PINu, wzoru bądź hasła.

 

 

Pliki przenoszone do sejfu można przenieść całkowicie lub wykonać ich kopię, tak by zachować również tę niezabezpieczoną wersję przenoszonego pliku.


Screenshot_20180707-110736_Secure Folder.jpgScreenshot_20180707-110750_Secure Folder.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacja Mój Sejf posiada swoje własne ustawienia, dotyczące głównie dostępu do aplikacji i treści wewnątrz niej. Poniżej kilka screenów z ustawień aplikacji. Są dość zrozumiałe, jeżeli natomiast któraś opcja budzi Wasze wątpliwości, zachęcam do dyskusji. :smiling-face:

 

Screenshot_20180707-105304_Secure Folder.jpgScreenshot_20180707-105327_Settings.jpgScreenshot_20180707-105336_Secure Folder.jpgScreenshot_20180707-105343_Secure Folder.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy zabezpieczacie swoje dane za pomocą tej aplikacji? Czy ta funkcja jest dla Was przydatna? Dajcie znać w tym wątku.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
494 Odpowiedzi
Portalnet
Pathfinder
Opcje

 

A nie miałeś ostatnio aktualizacji tej apki lub całego androida ? 

0 Like
gabrielso
First Poster
Opcje
Nie mogę go włączyć
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@gabrielso Czego dokładnie dotyczy Twoje zapytanie? Nie możesz otworzyć aplikacji Sejf? Czy możesz jakoś dokłądniej opisać problem?

0 Like
LoliM4A1
Navigator
Opcje
Czy przechowywanie w tej aplikacji takich informacji jak hasło do konta bankowego itp. jest bezpieczne?
0 Like
Lบxบrℽ
Helping Hand
Opcje
Hej,
dla aplikacji szpiegujących i w przypadku kradzieży zabezpieczenie może zostać złamane, ja umieściłbym tam tylko część hasła lub hasło z zmienioną końcówką, lecz tak żeby o tym pamiętać - umieścić jakąś wskazówkę
0 Like
PatrykPred
Hotshot
Opcje
Bardziej bym trzymał takie dane w aplikacji Samsung Pass, tam też jest możliwość dodania notatek i służy do przechowywania haseł więc jej bezpieczeństwo jest większe.

Pamiętaj że aplikacja Sejf nie jest synchronizowana, w razie utraty telefonu tracisz dane z niej, aplikacja Pass ma synchronizację
0 Like
LoliM4A1
Navigator
Opcje
Ciężko mi uwierzyć, że wcześniej nie zainteresowałem się tą aplikacją.
Na szybko zobaczyłem i Mój Sejf wydaje się wygodniejszy w użyciu, ale najważniejsze rzeczy chyba przeniosę do aplikacji Pass.
Ciekawe czy faktycznie jest bezpieczniejsza, synchronizacja wydaje mi się dodatkowym czynikiem umożliwiającym wyciek danych.
0 Like
Selixo
Troubleshooter
Opcje
Dziś nie kitra się haseł bóg wie gdzie... mam proste hasło do konta w banku, bo ono jest najmniej ważne. Weryfikacja 2 etapowa i tyle. Bez potwierdzenia apliakcją banku, lub kodem z SMS potencjalny zlodzej może najwyżej sprawdzić sobie stan mojego konta po zalogowaniu i tyle... dziś każda operacja w banku wymaga dodatkowego potwierdzenia, a jeśli nie mamy włączonych takich opcji, prosimy się tylko o kłopoty...
LoliM4A1
Navigator
Opcje
Zgadzam się z tym, mam około 100 notatek z danymi do logowania w tym 8-10 do miejsc gdzie trzymam środki lub inne ważne informacje. Większość zabezpieczona dodatkowym SMS lub Google Authenticator. Nawet proste hasła można przy takiej ilości zapomnieć. Jeśli jest taka możliwość, to chciałbym mieć też dobrą aplikację do trzymania tych danych.
0 Like
rudylis2000
Apprentice
Opcje
Normalnie się logowałem do aplikacji i chciałem po raz pierwszy na tym telefonie włączyć "mój sejf" i klikam kontynuuj (pokazują się informacje co to jest) i po nawet nie sekundzie znika i pisze " jeżeli to się powtórzy skontaktuj się z pomocą techniczną". Próbowałem czyścić mój sejf, uruchamiać ponownie telefon, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
0 Like