Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A70] Problem z synchronizacją dźwięku z obrazem Samsung A70

(Temat utworzony: 03-05-2020 07:27 PM)
1596 Wyświetlenia
macost56
Apprentice
Opcje

Cześć,

 

od jakiegoś czasu (co najmniej od tygodnia, niewykluczone że od ostatniej aktualizacji - 05.04.2020) doświadczam problemów z aparatem. Dźwięk w nagrywanych filmach nie jest zsynchronizowany z obrazem, niezależnie od tego, jaką aplikacją odtwarzam film (Galeria, Video, VLC Media Player, Facebook Messenger, Instagram). System jest aktualny, wszystkie aplikacje aktualizowane na bieżąco.

 

Ktoś spotkał się z podobnym problemem, ma jakieś rozwiązanie?

 

0 Like
13 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@macost56  Na początek wykonaj  Wipe Cache Partition 

Domyślam się, że masz już Androida 10 ?

0 Like
macost56
Apprentice
Opcje
Wipe Cache Partition niestety nie pomogło.

Tak, Android 10 na pokładzie.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@macost56  Pozostaje poczekać na kolejną aktualizację adndrida kiedy będzie, nie wiem.

macost56
Apprentice
Opcje
Szkoda, bo w najbliższym czasie będę potrzebował nagrań z dobrą synchronizacją. No trudno. Dzięki za podpowiedź.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@macost56  Jak nie było, problemu na Android 9 pozostaje udanie się z telefonem do serwisu.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@macost56, możliwe, że hard reset rozwiąże ten problem. Pamiętaj, że zabieg ten usuwa wszystkie dane z telefonu. Pomimo tego nie zalecam przywracania kopii zapasowej ponieważ wraz z kopią mogą zostać przywrócone błędy. Jeżeli zdecydujesz się na resetowanie to koniecznie daj znać czy to pomogło.


0 Like
Lukee
Student
Opcje

Czesc, udało Ci sie rozwiązać problem? U mnie jest to samo, dźwięk rozjeżdża się z obrazem.. pozdr.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Lukee  Czy próbowałeś wykonać powyższe wskazówki?


0 Like
macost56
Apprentice
Opcje
Postanowiłem uniknąć hard resetu dopóki nie będzie konieczny. Na razie czekam na odpowiedź od Samsung Members po przekazaniu mojego raportu do dalszej analizy technicznej. Jak odpowiedzą, dam znać :smiling-face:
0 Like