Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A50] wykryto wilgoć i połączono przez usb migająca informacja

(Temat utworzony: 15-07-2019 08:39 PM)
1224 Wyświetlenia
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Witam. Od tygodnia mam problem z wilgocią w porcie ładowania. Telefon nie był zamoczony. Próbowałem go osuszyć i zostawiłem wyłączony na 24h lecz nic nie pomogło. Teraz po podłączeniu ładowarki, wyświetla się informacja o podłączonym I odłączonym urządzeniu przez usb. Po jakimś czasie problem ustępuje, ale wtedy przycisk od włączenia nie reaguje na wyświetlacz. Wyświetlacz lekko wtedy miga lecz się nie wygasza. Przycisk reaguje wraz z wyświetlaczem na wyłączenie. Próbowałem lekko dzisiaj przeczyscic wejście niestety nie pomogło.

0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Raz podczas włączania telefonu włączyłem przypadkiem tryb recovery Ale w opcjach wybrałem ponowne uruchomienie.

0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Właśnie restartowałem telefon 3 krotnie I problemy zniknęły ale niestety nie wiem na jak długo...Niestety po teście tzn podłączeniu go pod ładowarkę od razu pojawia się informacja o wilgoci. Po odlaczeniu informacja znika

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gandiganda, podejrzewam usterkę sprzętową w Twoim telefonie, dlatego zasugerowałem wykonanie hard resetu. Komunikaty dotyczące wilgoci nie powinny się pojawiać w momencie kiedy port USB jest suchy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wykonanie hard resetu to koniecznie daj znać czy problem ustąpił.


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24 @Gandiganda  Mi również wygląda to na usterkę sprzętową.

 


0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Hard reset nie naruszy w żaden sposób warunków ubezpieczenia ?

 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gandiganda  Nie


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Gandiganda  Nic się nie stanie nie naruszasz warunków ubezpieczenia czy gwarancji :smiling-face:

Gandiganda
Journeyman
Opcje

Witam ponownie. Po zrzuceniu miliona danych na karty pamięci oraz zrobieniu kopii zapasowych postanowiłem że zrobię hard reset. Telefon włączył się i na sekundę pokazał się komunikat w którym było coś w stylu " nie udało się przywrócić telefonu do ustawień fabrycznych" ale wyświetliła się konfiguracja wstępna ustawiłem telefon bez przywracania jakichkolwiek danych podłączyłem do ładowarki i niestety występuje ten sam problem. Ponadto mam wrażenie że telefon rozładowuje się dużo szybciej..... wersja oprogramowania aktualna A505FNXXU1ASE3

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gandiganda, rozumiem, że problemy opisane w tym wątku nie zostały usunięte a dodatkowo bateria szybciej się rozładowuje? W takim wypadku konieczna będzie wizyta w serwisie.

 

Zastanawiam się jednak czy hard reset został wykonany prawidłowo ponieważ niepokoi mnie komunikat, który pojawił się na Twoim telefonie. Z której metody korzystałeś?


0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Skorzystałem z wipe data/Factor reset. Jest jeszcze jakaś inna opcja hard resetu o której nie wiem ? W godzinę czasu przy włączonej przeglądarce bateria z 36% padła do 25% gdzie wcześniej na maksymalnych ustawieniach w grach trzymała tyle samo. Telefon ładowany Był co 2 dzień 

0 Like