Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A50] Samsung A50 problemy z ladowaniem

(Temat utworzony: 13-10-2019 06:25 PM)
11190 Wyświetlenia
Malydzidzius
Journeyman
Opcje

Witam. Mam ciekawy problem i pytanie zarazem... czy w nowych modelach telefonow samsung wprowadzil zabezpueczenie przed uzywaniem nieoryginalnych kabli do ladowania i laczenia z komputerem? Zona ma telefon A50 ktory kupila w czwrwcu jak sie nie myle i do tej pory ladowala jakims tam kablem na usb c w domu a w pracy oryginalnym. Po kilku miesiacach ten w domu przestal ladowac a w pracy oryginalny dziala nadal. Ale zeby bylo ciekawiej ten nieoryginalny w domu laduje mego s10 a jej A50 juz nie. Kupilem drugi jakis tam kabel niby porzadny itd. Poladowal kilka dni A50 i znowu przestal jej ladowac telefon a moj s10 laduje nadal i jeden i drugi. Ten w pracy oryginalny laduje caly czas A50 bez problemu. Wszystko wskazuje na to ze telefon widzi jaki kabel sie do niego podlacza i pokazuje ze cos tam podlaczono do gniazda ale ani nie laduje ano nie laczy z komputerem. Stad moje pytanie czy to zamierzone dzialanie czy jakies sily nadprzyrodzone dziaaja.

0 Like
45 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Malydzidzius Jak sam wiesz, że firma Samsung nie zaleca, używania innych nieoryginalnych kabli mogą być problemy. Czy telefon ma najnowszy soft ?

Malydzidzius
Journeyman
Opcje
Tak.wlasnie nie wiem czy nie przestal ladowac po ostatmiej aktualizacji....
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Malydzidzius  Kolega ma taki soft "A505FNXXS2ASJ1" w telefonie i nie widzi żadnego problemu z ładowaniem.

0 Like
Malydzidzius
Journeyman
Opcje
Kuzwa ale nawet skoro samsung blokuke w jakis sposob inne kable poprzez soft czy jakos tak, to mogl by przynajmniej odpowiedziec i potwierdzic to co robi albo nie. Dziwne ze w drozszych modelach nie ma tego problemu yylko w tym. Chyba ze moj to jakis odrebny przypadek. Ciekawe czy po resecie do ustawien fabrycznych zaczal by ladowac czy dalej by bylo to samo.... niestety to telefon zony wiec nie bede kombinowal narazie.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak chcesz, się dowiedzieć możesz robić przez e-mail lub aplikacje Samsung members 

Sam nigdy nie używałem innych kabli niż te, co są dołączone do telefonu.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Malydzidzius, sprawdź czy w trybie bezpiecznym będziesz mógł naładawać A50 nieoryginalnym kablem.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Malydzidzius   kabel  USB C SAMSUNG EP-DW700CWE nożna kupić za 15 zł.

Malydzidzius
Journeyman
Opcje
Tu nie chodzi o cene tylko o dlugosc. Oryginalne kable samsunga sa dla mnie zbyt krotkie dlatego kupuje innych firm np dlugosci 2 lub 3 m.
0 Like
Malydzidzius
Journeyman
Opcje

Co do tryby bezpiecznego/awaryjnego w tym tryboe tez ladowanie nie dziala komputer tez nie widzi telefonu, s10 jest widoczny i ladowanie tez dziala na tym kablu. Z kolei na innym nawet nieoryginalnym ktorego wczesniej nie podlaczalem za czesto do a50 tez dziala zarowno lafowanie jak i laczy sie z komputwrem. Ot zagadka.

0 Like