Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A40] - wifi się wyłącza co chwilę

(Temat utworzony: 28-05-2019 08:57 PM)
31554 Wyświetlenia
KarolinaW
First Poster
Opcje

Dzień dobry, mam problem z wifi w moim Galaxy A40. Co około 15-20 minut wifi przestaje działać, przy ikonce wyświetla się wykrzyknik. Zaczyna działać ponownie po wyłączeniu i włączeniu, po czym znowu się rozłącza po chwili.

Nie jest to problem sieci, pozostałe urządzenia łączą się bez zakłóceń. 

Bardzo proszę o rozwiązanie, mam telefon od tygodnia, problem występuje od początku.

Z góry dziękuję!

0 Like
Andrzejsz9
Journeyman
Opcje
Chyba tak jest. przed chwilą sprawdziłem, wychodząc z domu czy nastąpi przełączenie na LTE po utracie zasięgu WiFi i z powrotem i dzała na razie dobrze!!
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Andrzejsz9  Super, że mogłem pomóc.:smiling-face: Czy taki masz soft w telefonie A405FNXXU2ASG1 ? 

Andrzejsz9
Journeyman
Opcje

Ja mam Galaxy A10, Android 9Pie, nr wersji: PPR1.1806 10.011.A105FNXXU2ASG1.

Npisałem, że wifi działa lepiej, jednak nadal połączenie wifi jest czasem zrywane (pojawia się wykrzyknik).

W pomocy technicznej Samsunga konsultantka powiedziała, że trzeba jeszcze zrobić całkowity reset do fabryki i przywrócenie z kopii zapasowej, ale mam tu wątpliwości bo smartfon ma trzy dni i od początku były takie problemy.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Andrzejsz9, czy podczas pierwszej konfiguracji przywracałeś kopię zapasową z poprzedniego telefonu? Jeżeli tak to na wszelki wypadek moża przywrócić ustwienia fabryczne ale bez kopii zapasowej. Zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy, którą mogą mieć wpływ na działanie telefonu.


0 Like
Andrzejsz9
Journeyman
Opcje

Witam!

Niespodziewanie wygląda na to, że przyczyną rozłączania wifi  było to, że w funkcji Tryb zasilania - była zaznaczona opcja: Ograniczanie danych w tle. Po odznaczeniu i nastawach rutera wg wskazówek kol. vdsl2 już od wczoraj działa ok.

Trochę nie mogłem uwierzyć, że ta opcja powoduje takie problemy, ale tak chyba jest. Oczywiście sam nie byłem taki mądry żeby na to wpaść - wyszukałem w necie.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Andrzejsz9, cieszę się, że udało się znaleźć źródło problemu. Twoja wskazówka z pewnością będzie przydatna dla pozostałych użytkowników z podobnym problemem.


0 Like
Andrzejsz9
Journeyman
Opcje

Witam!

Ponieważ sporadycznie zdarzały się nadal przypadki zrywania wifi zgłosiłem problem w pomocy technicznej Netii. Technik połączył się zdalnie z moim ruterem i ustawił Beacon interval na 500ms. oraz DTIM Interval na 1, ale to niewiele pomogło.

W autoryzowanym serwisie Samsunga technik powiedział mi, że Samsungi Galaxy A10, także A50 współpracują z wszystkimi ruterami oprócz Netia Spota. Muszę tu nadmienić, że od lat w mojej sieci lokalnej były zawsze 3 smartfony, 2 laptopy oraz X-box + telewizja i wszystko działało ze Spotem bez problemów do czasu zakupu Galaxy A10. Ponieważ przypomniałem sobie, że wcześniej korzystałem z rutera Tp-link byłem ciekaw co będzie jak go podłącze i skonfiguruję zamiast Spota. Okazało się, że stary dobry Tp-link działa ze wszystkimi urządzeniami bardzo dobrze, również w nowym Galaxy A10 wifi działa bezbłędnie już 4 dni.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Andrzejsz9, super, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami. Czyli jedynym rozwiązaniem dla posiadaczy routera Netia Spot jest zmiana na inny router.


0 Like
Andrzejsz9
Journeyman
Opcje

Chyba nie jest to jedyne rozwiązanie bo są jeszcze dwa:

1. Dopracowanie oprogramowania smartfonów Galaxy A10, A50.

2. Dopracowanie oprogramowania rutera Netia Spot.

Ja ze swojej strony oceniając działanie technika z pomocy technicznej Netii stwierdziłem, że chyba nie wypada im powiedzieć klientom, którzy zgłaszają takie problemy, żeby odstawili Spota i podłączyli jakiś inny ruter. Liczyłem, że ich to zmobilizuje i ambicja nie pozwoli się poddać. Tylko że po zmianie rutera już się ze mną zdalnie nie połączą. Zobaczymy co będzie dalej.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Andrzejsz9, zgadzam się odnośnie tego, że przyszłe aktualizacje oprogramowania po stronie telefonu lub routera mogą naprawiać błędy. Na ten moment jednak nie ma innego wyjścia.


0 Like